Argentinos teniso rinktinė sekmadienį Zagrebe iškovojo istorinę pergalę – Danielio Orasanico auklėtiniams penktu bandymu galiausiai pavyko laimėti Daviso taurės turnyro finalą. Tašką tarp Argentinos ir Kroatijos rinktinų sekmadienio vakarą padėjo 41-oji pasaulio raketė Federico Delbonisas, 6:3, 6:4 6:2 nugalėjęs kroatą Ivo Karlovičių, ATP reitinge užimantį 20-ą poziciją.

Sekmadienį argentiniečiai turėjo kapstytis iš duobės, nes po pirmų dviejų dienų kroatai pirmavo 2:1.

Paskutinė Daviso taurės finalo diena prasidėjo tikru trileriu. Pirmame dienos mače Juanas Martinas del Potro, pralaimėjęs pirmus du setus, pademonstravo tikro kovotojo širdį ir po beveik penkias valandas trukusios dramos 6:7 (4:7), 2:6, 7:5, 6:4, 6:3 palaužė šeštąją pasaulio raketę Mariną Čiličių.

Įspūdinga J.M. del Potro pergalė ne tik išlygino rezultatą, bet ir įkvėpė F.Delbonisą, kuris Argentinai ir padovanojo istorinę pergalę.

26-erių tenisininkas visuose trijuose lemiamos akistatos setuose po kartą laimėjo I.Karlovičiaus padavimus, bet kadangi 211 cm ūgio kroatui sunkiai sekasi tvarkytis su varžovų padavimais, F.Delbonisui minimalios persvaros pilnai užteko.

Argentinos teniso rinktinė Daviso taurės čempione tapo pirmą kartą istorijoje, nors šio turnyro finale žaidė jau penktą sykį.

Beje, Argentina tapo tik trečia rinktine nuo 1981 metų (tuomet buvo sukurta stipriausia – Pasaulio – grupė), laimėjusi Daviso taurės finalą po pirmų dviejų dienų atsilikdama rezultatu 1:2.

Negana to, Argentina yra tik antra nacionalinė teniso komanda, kuri Daviso taurę iškovojo visas keturias dvikovas laimėdama išvykoje.

Tuo tarpu Kroatijos nacionalinė komanda Daviso taurės finale žaidė antrą sykį. 2005 metais Željko Krajano vadovaujama rinktinė finale nugalėjo Slovakijos tenisininkus.