Tomas Urbelionis/BFL nuotr.

Tomas Urbelionis/BFL nuotr.

Užslinkus sunkmečiui Vyriausybė paskelbė apie ketinimus liberalizuoti darbo rinką, todėl šiandien jau garsiai kalbama apie galimą tokio žingsnio žalą ar naudą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo leisti darbdaviams ir darbuotojams patiems sudarant kolektyvines sutartis sutarti dėl išeitinių išmokų dydžių, viršvalandinio darbo, darbo laiko, prastovų apmokėjimo, ilgesnių neapmokamų atostogų, atostogų ilgio, terminuotų ilgalaikių sutarčių ir kitų sąlygų. Visiems pasiūlymams dar turės pritarti ir darbdaviai bei profesinės sąjungos, rašo „Respublika“.

Pagal Darbo kodeksą nutraukus darbo sutartį darbdavio iniciatyva, kainėra darbuotojo kaltės, atleistam darbuotojui išmokama jo vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka atsižvelgiant į to darbuotojo nepertraukiamąjį stažą toje darbovietėje: 1) iki 12 mėnesių - vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 2) nuo 12 iki 36 mėnesių - dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 3) nuo 36 iki 60 - trijų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 4) nuo 60 iki 120 mėnesių - keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 5) nuo 120 iki 240 mėnesių - penkių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio; 6) daugiau kaip 240 - šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio.

REKLAMA

Nutraukus darbo sutartį kitais atvejais, kai nėra darbuotojo kaltės, jam išmokama jo dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, jeigu įstatymai ar kolektyvinės sutartys nenustato kitaip.

Kai dėl ekonominių ar technologinių priežasčių arba dėl darbovietės struktūrinių pertvarkymų mažinamas darbuotojų skaičius, pirmenybės teisę būti palikti dirbti turi darbuotojai, kurie toje darbovietėje buvo sužaloti arba susirgo profesine liga; kurie vieni augina vaikus (įvaikius) iki 16 m. arba prižiūri kitus šeimos narius, pripažintus pirmos ar antros grupės invalidais; kurie turi ne mažiau kaip 10 metų nepertraukiamąjį darbo stažą toje darbovietėje, išskyrus darbuotojus, įgijusius teisę į visą senatvės pensiją arba ją gaunančius; kuriems iki senatvės pensijos liko ne daugiau kaip 3 metai; kuriems tokia teisė nustatyta kolektyvinėje sutartyje; kurie yra išrinkti į darbuotojų atstovaujamuosius organus.

Dauguma šalies dirbančiųjų įsitikinę, kad pakeitus Darbo kodeksą lengviau taps anaiptol ne samdomiems darbuotojams, o jų darbdaviams.

Šįkart „Respublika“ nutarė išklausyti abi opnuojančias puses.

PRIEŠ

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas

Artūras Černiauskas


Keistas dalykas: jei ministras kalba apie darbo rinkos liberalizavimą, vadinasi, pakeitus įstatymus dirbantiesiems būtų blogiau. Taip buvo, taip yra ir taip bus. Niekada negirdėjome, kad liberalizuodami darbo rinką padidintume atleidžiamų darbuotojų išeitines išmokas.

Visur norima samdomųjų padėtį pabloginti ir padaryti taip, kad verslininkui būtų geriau. Ir kai apie darbo rinkos liberalizavimą prabyla socialinės apsaugos ir darbo ministras, darosi šiurpu. Dar suprasčiau, jei iniciatyvą rodytų kitos ministerijos...

REKLAMA

Kalbama apie paprastesnes darbuotojų atleidimo sąlygas. Nematau, kuo dabar jos yra sudėtingos. Populistiškai aiškinama, kad atleidžiant samdinį darbdaviui reikia mokėti 10-ies mėnesių išeitines pašalpas ir dėl to neva atsiranda sunkumų dėl atleidimo. Bet realiai juk to nėra! Ir apskritai maksimali įstatymuose numatyta išeitinė pašalpa tėra mokama už pusę metų!

Tai, kad apie atleidimą įspėjama prieš du mėnesius, irgi nematau problemos. Dviejų mėnesių išeitinė kompensacija ar palyginti neilgas terminas, prieš kurį reikia pareikšti įspėjimą, mano nuomone, yra optimalu. Būtent per tiek laiko, gyvendamas iš tokios pašalpos, žmogus be didelio streso galbūt susiras naują darbą, ir nieko čia keisti nereikia. Aišku, daug paprasčiau paprastą darbuotoją palikti be pašalpų ir išmesti į gatvę.

Todėl galbūt daugiau dėmesio reikėtų kreipti ne į verslininkų reikalavimus, o į darbuotojų poreikius bei galimybes. Ir jeigu Vyriausybė siūlo supaprastinti atleidimo tvarką, tuomet tegu įsipareigoja atsakyti už netekusių darbo žmonių išlaikymą, tegu padidina socialines išmokas, o ne vykdo darbuotojų perkvalifikavimą, kaip yra dabar.

Giedrius Kadziauskas

Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyresnysis ekspertas

Liberalizuoti darbo santykius atsirado būtinybė dėl keleto priežasčių. Pirmiausia Lietuvoje yra sudėtingas ir griežtas darbo santykių reglamentavimas ir nereikėjo nė krizės, kad tai matytųsi. Pagal darbo santykių reglamentavimą mes esame labai prastai vertinami tarptautiniuose reitinguose ir dėl to ekonomikos sunkmečio laikotarpiu turėjome sunkų dėl investicijų konkuruodami su kitomis šalimis.

REKLAMA

Anksčiau žmonės reiškė norą dirbti ilgiau, tačiau to neleido Darbo kodeksas. Šiandien matome kitą griežto reguliavimo pusę, kai įmonės neturi galimybės lengvai sumažinti savo darbuotojų skaičiaus.

Šiandien atleidimo iš darbo procedūra, išeitinių pašalpų mokėjimas ir kiti su darbo santykiais susiję klausimai tapo itin aštrūs, nes verslas atsidūrė baloje, kai nebeturi galimybės parduoti produkto ar paslaugos, tačiau yra priverstas išlaikyti darbuotojus. Situacija, kai įplaukų nėra, o įmonėms reikia mokėti ir mokesčius, ir atlyginimus, ilgai trukti negali.

Todėl padėtį šioje srityje tiesiog būtina keisti.

Greitesnės atleidimo galimybės yra būdas, kaip leisti nesubankrutuoti verslui atleidžiant dalį darbuotojų. Įstatymų pakeitimai iš tiesų būtų skausmingi daliai darbuotojų. Tačiau tiems, kurie lieka bendrovėje, tai gali būti išsigelbėjimo ratas. Mat jei įmonė bankrutuos, tai ir šie darbuotojai liks be darbo.

Be to, taip būtų sudaryta daugiau galimybių atsirasti daugiau darbo vietų. Tai atitiktų ir praradusiųjų darbą interesus.

Indrė Lauciūtė

yyyy
2009-02-28 10:23:16
tai dabar galesim metyti darbuotojus i kaire ir i desine belieka emigruoti
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
alex 2009-12-20 22:06:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Europos Sąjungoje krizė sunaikino 6,1 mln. darbo vietų, ir nykimas vyksta toliau, nes krizė, persikėlusi į darbo rinką,dar nesibaigė   ATSAKYTI
to TO mmm 2009-03-01 01:57:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
''BET ATSIMINKIT TAI BUVO NEUZDIRBTI PINIGAI , JIE BUVO SUMOKETI AVANSU''
Toks ir poziuris i darbuotoja ,ka ekonomikos klestejimo metu uzdirbo darbdavys tai pelnas o ka uzdirbo darbuotojas tai cia avansas.
Ne duok die tokiu darbdaviu   ATSAKYTI
----------------- 2009-03-01 00:39:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kilo algos kilo ir pelnai o algas ir kainas sukele ne statybininkai o RINKA .Jeigu statybininkui skambina ir tarkim praso uzdengti stoga ir siulo didesnius pinigus kad tik jis atsisakytu turimu darbu tai kas tada kelia alga?
Uz darbo nasuma atsakingi tiek darbdavys tiek darbuotojas Vienas darbdavys duoda kastuva ir sako kask griovi ,kitas darbdavys nuperka ekskavatoriu nusiuncia darbuotoja i kursus apmoko kaip dirbti su tuo ekskavatorium is to ir gaunasi darbo nasumo skirtumai .Jeigu darbdavys nenori investuoti i darbuotoja ir darbo vieta tai tada nereikia ir lygint darbo nasumo su vakarais    ATSAKYTI
TO mmm 2009-02-28 22:42:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nu tu cia nusipaistei , krize sukele debilai kubilinas su semetinu pagrinde .O SAMDOMI DARBUOTOJAI \DARBININKAI AR PANASIAI \ BUVO TIEK ISNAGLEJE , KAD PASKUTINIU METU TIK EME ALGA \DAUG KUR \ O BEVEIK NEDIRBO .ALGOS KILO KASMET PO 20-22 PROC. , O DARBO NASUMAS ZIAURIAI K R I T O ... DAUG KRITO . DARBUOTOJAI DYKTAVO ,GEDINGAS SAVO SALYGAS , NES NEBUVO KAM DIRBTI .SUSIDARE PANASUS BURBULAS PANASIAI KAIP STATYBOJE .PRIES PUSANTRU METU JAU RASIAU , KAD BEGALINIS ALGU KILIMAS BUS PRAZUTINGAS\KAIP IR ISLAIDAVIMAS\ .TIESIOG NEGALEJO ZMOGUS MAZIAU PADARYDAMAS GAUTI VIS DYDESNI IR DYDESNI ATLYGI, O GAUDAVO .INFLIACIJA PER 4 METUS BUVO APIE 35 PROC. O ALGOS KYLO APIE 100 PROC. .. KUR 65 PROC. DINGO ? PRAVALGET ,PRARYJOT , ISMETET , BET ATSIMINKIT TAI BUVO NEUZDIRBTI PINIGAI , JIE BUVO SUMOKETI AVANSU . PASAKA BAIGESI ... O TAI BEVEIK KIEKVIENAS I PALANGA VAZIUODAVO PO 3 KARTUS PER VASARA , IMDAVO LIZINGU NAUJAS MASINAS , ISLAIDAVO VISUR KUR TIK GALEJO . GYVENIMAS NEPELNYTAI GEREJO IR VISKAS TAI VYKO LABAI MAZEJANT DARBO NASUMUI . BET DABAR PADETIS PASIKEITE ,SALYGAS NUSTATINES TAS KAS IR TURI NUSTATINETI , KAIP IR YRA VISAME PASAULYJE . TIESA AS NEI DARBININKAS , NEI DARBDAVYS , PATS 15 METU SUKU SAVO VERSLA JEIGU KA ...,.   ATSAKYTI
mmm 2009-02-28 22:01:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
patis darbdavei krize ir sukele nesaziningai vesdami versla ir dalyvaudami versle.apgaudinedami valstybe ir darbuotojus.krize ju vaisius tik ragaut nenori kisa darbuotojuj.tauta manau ateina laikas valyt parabeles ir i vilniu traukt negi matydami ka jie ten isdirbineja taip ir toliau dantis sukande kentesim   ATSAKYTI
rekomenduoju 2009-02-28 21:09:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
geriausias vaistas nuo krizes -- www.kamane.lt    ATSAKYTI
R 2009-02-28 21:04:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Suprask žmogau, kad jei nebus verslininkų, kurie nori ir toliau lobti ir nenori dalintis su darbuotoju, kuris kuria produktą, tai nebesisuks žemė ir nebepatekės saulė. Manau, kad ponai turi pabūti solidarūs ne žodžiais, o darbais, priešingu atveju visuomenėje bus daug socialinių įtampų. Nebe reikalo Grybauskaitė kratosi tokių kaip Kubilius ir į jį panašių palaikymo, nes turint tokius draugus jokių priešų nebereikia.   ATSAKYTI
babkes 2009-02-28 20:12:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dovanų 100 eurų! Netikit-išbandykit!
Jie tikrai juos sumoka, nei aš, nei Jūs nieko neprarandate (išskyrus savo laiką), niekuo nerizikuojate, registracija nemokama!!!
Kaip internete uždirbti savo pirmus eurus?
Viskas, kas Jums būtina, – tai reguliariai tikrinti savo elektroninį paštą ir spaudyti nuorodas. Yra kompanijos, kurios moka visai solidžias sumas už mokamo pašto peržiūrą. Tiems, kurie nežino, kas yra „klikai“ (paspaudimai) ir mokamas paštas, aiškinu - Jūs lankote reklaminius internetinius puslapius (o jų internete pakankamas kiekis) ir registruojatės ten kaip darbuotojas be įsipareigojimų. Tada jums ateina laiškai su nuorodomis, kurias jūs spaudot, ir žiūrite reklaminį puslapį 15-60 sekundžių. Visi pinigai užskaitomi į Jūsų sąskaitą.
Mano pasiūlymo esmė: siūlau Jums dirbti su anglų kompanija proper.com adresu: http://depacco.com/pages/index.php?refid=abraomas (jei ši neatsidaro, spauskite apačioje nurodytą internetinį tinklapį).
Tai reklamos kompanija, bet Jums čia mokės ne apgailėtinus 0,0002$ už laišką, o mokės jums 1-10 dolerių už laišką arba nuorodos paspaudimą. Atsiskaitoma per tokią mokėjimo sistema kaip „moneybookers“ (yra ir kitų, tačiau ši sisitema man yra priimtina, rimta ir machinacijomis neužsiima). Jūs nieko neprarandate (tik savo laiką), niekuo nerizikuojate, registracija nemokama!!!
Taigi, pradedam:

1. Pirmiausiai, jei Jūs neturite atsidarę sąskaitos minėtoje mokėjimo sistemoje, Jums reikia užsiregistruoti joje nemokamai www.moneybookers.com
Ten Jūs užpildote nedidelę anketą, paspaudę viduryje tinklapio „sign up now“, kur nurodote kai kuriuos savo duomenis. Vėliau į Jūsų nurodytą ateis e-mail žinutė, kurią turėsite patvirtinti bei pabaigti pildyti savo duomenis. Štai ir sąskaitą jau bus atidaryta. Nuo šios sąskaitos Jūs po to galėsite pervesti pinigus į savo Lietuvišką banko sąskaitą ar kreditinę kortelę.
2. Po to registruojamės (nemokamai) nuorodoje http://depacco.com/pages/index.php?refid=abraomas (jei ši neatsidaro, spauskite apačioje nurodytą internetinį tinklapį).
Spaudžiate klavišą "join" puslapio viršuje.
Įvedam į "please enter your e-mail adress to sign-up" savo e-mail (naudoti tik su galune 'com.', pvz.: hotmail.com) ir spaudžiam "continue".
Į Jūsų e-mail ateis laiškas, kuriame bus nuoroda. Ją reikia paspausti ir užpildyti laukus kaip parodyta žemiau:
- nededam varnelės prie teksto "if you only wish to advertise with us and do not wish become an affiliate, chek this box";
- laukelyje "username" sugalvojam sau vardą-nick'ą (pvz.: 'naujas');
- "sendemails to" pasirenkam "site [email protected]";
- "first name" - vardas;
- "last name" - pavardė;
- "adress" – rašome savo namų adresą (pvz.: "street Alejos al. 13-43");
- "city" - miestas;
- "state" – N/A;
- "other" – rašom rajoną;
- "zip code" – savo pašto kodą;
- "referred by" – turi stovėti "abraomas". Jeigu ne, tai pataisykite;
- "select categories of interesets to you" – pasirenkam visas kategorijas;
- "select a payment method" – pasirenkam „moneybookers“;
- "password" – sugalvojam savo slaptažodį (jis reikalingas įeiti į bek-afisą.);
- "confirm password" – pakartojam slaptažodį. Spaudžiam "signup".
Viskas! Jūs užsiregistravote! Į Jūsų sąskaitą priskaičiuota 100 eurų.

Kaip įeiti į savo account (bek-ofisą)?
1. Einam i puslapį pagal nuorodą.
2. Langelyje "member log in" vedam savo nick'ą ir slaptažodį, kurį nurodėme registruojantis http://depacco.com/pages/index.php?refid=abraomas (Jums į paštą atėjo laiškas su duomenimis).

Kaip greitai uždirbti kuo daugiau pinigų į savo sąskaitą?
Tam reikia pakviesti į šį darbą kuo daugiau žmonių, nes išmokos už kiekvieną pakviestą Jūsų žmogų nuo 20 eurų.

1. Registruokis ir gauk 100 eurų.
2. Peržiūrėk kiekvieną dieną tuos laiškus ir tas nuorodas kurias atsiuntė kompanija (savo account adresu).
3. Siūlyk šį pasiūlymą forumuose, bloguose http://depacco.com/pages/index.php?refid=abraomas nemokamose skelbimų lentose, kitose reklamos sistemose ir t.t.

Bandyk kol kiti galvoja! Sėkmės! Nepraleiskite šanso!

Banko internetinis tinklapis:
www.moneybooke rs.com

Reklamos internetinis tinklapis:
http://depacco.com/pages/index.php?refid=abraomas
   ATSAKYTI
to-A 2009-02-28 16:04:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
''Jis gali nedirbti, pasiimti nedarbingumo lapelius, blogai dirbti, o tu negali jo net atleisti''
Atleisti darbuotoja kuris nedirba tikrai nera labai sudetinga ,tam ira sukurti istatymai galima sustatyti aktus ,reikalauti pasiaiskinimu ,paaiskinimu ir t.t. Dabartine darbdaviu praktika tai gerai irodo.
''Visa rizika del veslo, produktu realizavimo ir pan, prsiima jisai, o darbuotojas niekuom cia nerizikuoja.''
Tik nereikia cia apie rizika ,darbdavys rizikuoja noredmas pagerinti SAVO finansine padeti ,SAVO gerbuvi ir ta rizika turi buti pamatuota.O darbuotojas tik irankis,kitaip tariant jai darbdavys blogai atliko savo darba tai nereikia kaltinti irankiu, galu gale bijai vilko neik i miska
'' O jei pasikeicia ekonomine padetis ir tu turi staigiai suktis is susidariusios padeties''
Jokia ekonomine padetis negli pasikeisti staigiai ,jeigu darbdavys bent kiek domisi ekonomika turi kazkoki supratima kaip viskas sukasi globaliu mastu o ne vien savo imoneles lygije.Drbdavys turi numatyti pasikeitimus galu gale juk jis rizikuoja savo turtu ir tikrai ne darbuotoju labui.
'' jis dar turi pasiruinti iseitinem kompensacijomis ''
Na jei imonei sekesi verslas kelis metus ir imone uzdirbo pelnus ,tai nemanau kad didele nasta butu ismoketi kompensacija dvieju-triju menesiu vidutini atlyginima .
'' Tai kam tada reikalinga valstybei moketi mokescius vardan socialines apsaugos'' Cia jau atskiras klausimas moka visi tiek darbdavys tiek darbuotojas o rezultatus patys matot.
   ATSAKYTI
A 2009-02-28 15:27:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Panagrinekime ka reiskia fraze darbo santykiai. Tai kiek suprantu, zmogus dirba ir sukuria vertybes, uz kurias gauna atlyginima. Kai darbdaviui nebereikia kurti tu vertybiu, jis nustoja pirkti is darbuotojo jo paslaugas. O kas dabar gaunasi, kad tu priimdamas darbuotoja, netgi nesaziniga uzsineri saukilpa ant galvos. Jis gali nedirbti, pasiimti nedarbingumo lapelius, blogai dirbti, o tu negali jo net atleisti, o jei atleidi, tai dar turi sumoketi iseitines. O kodel darbuotojas iseidamas is darbo savo noru, nesumoka darbdaviui kompensacijos. Apie toki varianta negirdejau. Pavyzdziui ei 12 menesiu, sumoka darbdaviui 1 menesio savo atlyginimo kompensacija, nes paanalizavus padeti, tai silpnesneje padeti yra darbdavys. Visa rizika del veslo, produktu realizavimo ir pan, prsiima jisai, o darbuotojas niekuom cia nerizikuoja. O jei pasikeicia ekonomine padetis ir tu turi staigiai suktis is susidariusios padeties, turi mazinti darbuotoju skaiciu, jis dar turi pasiruinti iseitinem kompensacijomis. Tai kam tada reikalinga valstybei moketi mokescius vardan socialines apsaugos. Jei valstybe nori pasirupinti darbo netekusiais darbuotojais, tai turi tai daryti savo saskaita, o ne darbdavio.    ATSAKYTI
----------- 2009-02-28 14:40:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesuprantu kokios problemos,bent kiek izvalgesnis darbdavys matydamas kad prasteja reikalai gali iteikti ispejimus apie atleidima pries 2menesius ''juk negali imones reikalai suprasteti per 2valandas'' na o reikalams pasitaisius galima si ispejima atsaukti .Dabartiniuose reikalavimuose matau darbdaviu nora kad galetu atleisti neispeja,o apie iseitines tai ir kalbos nera,gal tik kokie 20% darbdaviu ismokejo iseitines ir tai daugiau aplinkybiu spaudziami. Nezinau ponai darykit kaip ismanot tik pries tai pagalvokit kas jums dirbs itariu kad laukia didele emigracijos banga   ATSAKYTI
reikia per sunkmeti 2009-02-28 12:35:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Panaikinti biudžetini kultūros etatų finansavimą, o tomis lėšomis subsidijuoti kultūros projektus.    ATSAKYTI
PirmaKarta® 2009-02-28 11:33:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nori Lietuvai grąžinti baudžiavą. Šalin šią lietuvius šaudančią vyriausybę!   ATSAKYTI
ups 2009-02-28 11:03:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei darbdavys nesugeba darbininkui sumoketi normalaus atlyginimo,kad galetu normaliai pragyventi,tai tegu eina pats dirbti uz tuos grasius,o tas Kadziauskas snargli tegu nusivalo,piemuo neraliuotas.   ATSAKYTI
JONAS 2009-02-28 10:25:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Noriu paklausti Kadziausko> - Jūs sakote ,kad lengvai atleidus dalį darbuotojų kita dalis bus išsaugota ir tuo pačiu bus išsaugoti nuo bankroto darbdaviai.
Bet ar čia ir nekyšo Jūsų "ausys"? Juk Jūs būdamas laisvos rinkos šauklys turėtumėte leisti laisvai bankrutuoti ir tiems darbdaviams, kurie nesugeba veikti rinkoje.
O dabartinę rinkos situaciją tikrai sukurė ne samdomi darbuotojai, o taip vadinami darbdaviai.   ATSAKYTI
yyyy 2009-02-28 10:23:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai dabar galesim metyti darbuotojus i kaire ir i desine belieka emigruoti   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Inga Ruginienė (nuotr. Pauliaus Gvildžio)
Karantinas iš esmės keičia žmonių gyvenimus: dalis jų netenka darbo, kiti privalo laukti, kol baigsis prastova, dar kiti dirba iš namų. Susiklosčius sudėtingai situacijai ...
Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė
Pasaulinis koronaviruso protrūkis tapo milžinišku išbandymu valstybėms, verslui ir gyventojams. Ekonomiką apimantis sąstingis daugeliui reiškia piniginius iššūkius ir nerimą ...
Medicininė kaukė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Penktadienį žurnalistas Andrius Tapinas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo žinia, kad vilnietė gydytoja- rezidentė internetu perpardavinėjo respiratorius, kurie už ...
Ieškomas Kaune dingęs senolis (tv3.lt koliažas)
Kauno apskr. VPK Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai toliau vykdo Algirdo Kiršos paiešką, kuris balandžio 1 d. apie 7.30 val. išėjo iš namų, esančių ...
„Kino pavasario“ apdovanojimų akimirkos (R. Daskevičiaus, A. Solomino, T. Stuko ir G. Gražio nuotr.) (tv3.lt fotomontažas)
Vakar įvyko festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimai, kurių metu paskelbti šių metų festivalio geriausieji. Žiūrovai, tarp kurių ir žinomi kultūros bei pramogų pasaulio ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų