Kristinai Brazauskienei sužibo viltis gauti valstybinę rentą

Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlei Kristinai Brazauskienei siūloma suteikti kelis šimtus eurų siekiančią valstybinę rentą. Tiesa, šįkart renta jai siūloma ne kaip valstybės vadovo, o Nepriklausomybės Akto signataro našlei.

Kristina Brazauskienė (Fotobankas)

Tokį pasiūlymą Vyriausybei pateikė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, gavusi pačios K. Brazauskienės prašymą. Jam dar turės pritarti ministrų kabinetas.

Rentą K. Brazauskienei siūloma skirti nuo 2010 m. liepos 23 dienos, nes tik nuo tada, kaip numatoma, K. Brazauskienė gavo teisę į išmokas po savo vyro mirties.

Valstybinės signataro našlių ir našlaičių rentos dydis yra 25 proc. valstybinės signataro rentos dydžio. Valstybinės signataro rentos dydis yra 38,79 procento Seimo nario pareiginės algos per mėnesį. Vadinasi, K. Brazauskienei kas mėnesį valstybė mokėtų apie 331 eurą.

Portalas tv3.lt primena, kad 2019 m. gruodį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutiniu ir neskundžiami sprendimu paskelbė, kad atmetė K. Brazauskienės skundą Lietuvos valstybei dėl turtinės žalos atlyginimo ir palūkanų priteisimo negavus našlės rentos.

K. Brazauskienė skundėsi, kad po savo vyro mirties, vadovaudamasi tuo metu galiojusio Prezidento valstybinės rentos įstatymo nuostatomis, ji dar 2010 m. pateikė prašymą skirti prezidento valstybinę našlių rentą, tačiau iki skundo teismui pateikimo dienos negavo jokio oficialaus atsakymo į pateiktą prašymą.

Ji teismo reikalavo priteisti jai daugiau nei 100 tūkst. eurų kompensaciją už negautą renta. Tokį reikalavimą teisme K. Brazauskienė pateikė praėjus ketveriems metams nuo Konstitucinio Teismo išaiškinimo, kad prezidento sutuoktiniai negali turėti privilegijų.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-09-25 09:45:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip rūpinasi Kukuraitis vargše Brazauskiene- gavo iš tautos per poną Brazauską dovaną- viešbutį, keletą butų Majamyje, Floridoje ir t.t. , tikrai vargšę reikia remti......
Ar jūs bent suvokiat, kad Brazausko statusą jūs kalat prie gėdos stulpo .
Atsakyti
-12

G
Gedos neturinciai
2020-09-25 09:33:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sitas brudas, vagilka ir pasileidele nenustoja erzinti Lietuvos zmoniu. Kokia niekinga bobse ir kokie niekingi darbuotojai, patariantys ir padedantys ,, iteisintai vagilkai'' Kada ji ses i kalejima? Kiek tokia asabele gali menkinti Brazauska?
Atsakyti
-13

B
Begede!
2020-09-25 09:37:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
I kalejima laikas, bobule! Kiek cia dar cirkinsies begede? Kada pavogta viesbuti grazinsi, brangiausia paleistuve?
Atsakyti
-18

SKAITYTI KOMENTARUS (52)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų