Koronavirusas vėl keičia pasaulį: šalys įveda naujus ribojimus

Koronaviruso atvejų skaičius pasaulyje perkopė 18 milijonų. vien kaimyninėje Lenkijoje per praėjusią parą patvirtinti beveik 600 naujų COVID-19 atvejų. Šalims vėl ėmus įvedinėti ribojimus dėl augančio sergamumo, socialiniuose tinkluose plinta melaginga informacija apie savaitgalį Vokietijoje vykusius protestus. Tuo tarpu griežtesnių suvaržymo priemonių nuo šiandien ėmėsi ir Lietuvos turistų pamėgta Graikija.

Socialiniame tinkle „Facebook“ po šeštadienį vykusio protesto Vokietijos sostinėje Berlyne ėmė plisti štai tokie įrašai:

„Berlynas šiandien, rugpjūčio 1 dieną. Į demonstraciją prieš koronos beprotybę, suvaržymus, kaukių dėvėjimą, už laisvę nuo melo susirinko milijonas 300 tūkstančių žmonių."

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas vėl keičia pasaulį: šalys įveda naujus ribojimus

Tik tokio skaičiaus žmonių šeštadienį vykusiame proteste tikrai nebuvo. Be to, kai kuriuose įrašuose naudojamos nuotraukos paimtos iš senesnių Vokietijos sostinėje vykusių protestų.

Skaičiuojama, kad savaitgalį vykusiame proteste dalyvavo apie 20 tūkstančių žmonių. Jie priešinosi naujiems koronaviruso ribojimams šalyje ir, žinoma, kaukių dėvėjimui, o pandemiją vadino „didžiausia sąmokslo teorija“. Vokietijos vyriausybė pasmerkė protestavusius žmones ir tai, kad demonstracijos metu jie nedėvėjo kaukių.

Negana to, per neramumus buvo sužaloti maždaug 45 pareigūnai, siekę užtikrinti tvarką. Trys iš jų atsidūrė ligoninėje. Iš viso per protestą sulaikyti daugiau nei 133 žmonės, kurie priešinosi policijai, trikdė viešąją rimtį ir naudojo antikonstitucinius simbolius.

REKLAMA

Tuo metu koronaviruso suvaržymus griežtina ir Lietuvos turistų numylėta Graikija. Čia taip pat auga naujų COVID-19 atvejų skaičius – per vieną savaitgalį jų užregistruota beveik du šimtai.

Tad nuo šiandien įvedamas privalomas kaukių dėvėjimas viešose uždarose patalpose, uždrausti lankymai ligoninėse ir senelių namuose, taip pat barams ir restoranams nurodyta nepriimti stovinčių klientų – visi jie privalės gauti sėdimą vietą, užtikrinant saugų atstumą nuo kitų lankytojų. Tai gąsdina verslininkus.

„Negalime priimti daug žmonių viduje. Dėl naujų ribojimų jų priimsime dar mažiau. Nežinau, kaip mes susimokėsime mokesčius. Bus labai sunku", – sako baro savininkė Ana Mijailovic.

O Australijos antrajame pagal dydį mieste Melburne naktį gatvėse įsivyravo visiška tuštuma. Jomis ėjo tik vienas kitas žmogus, galintis patvirtinti, kad privalo išeiti iš namų. Tai pirma naktis, kai Melburne įsigaliojo griežta komendanto valanda, kuria siekiama sumažinti koronaviruso plitimą. Tokia tvarka vyraus ateinančias šešias savaites, o jų nesilaikantys gaus maždaug 1000 eurų baudą.

Negana to, vidury šios savaitės įsigalios dar vienas ribojimas – naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį turės užsidaryti dauguma parduotuvių, o mėsos gamyba užsiimančioms įmonėms ir statybų bendrovėms nuo penktadienio teks apriboti veiklą. Šis dar vienas naujas nurodymas pasirodė, kai Viktorijos valstijoje užfiksuoti 429 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai.


Rašyti komentarą...
B
Benas
2020-08-03 21:47:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tanzanijoje net 27 nauji atvejai. Vaje , kas dabar bus?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų