Veryga apie komunikaciją: tai jau fizinių pajėgumų problema

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada tartis, kaip keisti komunikaciją, kad žinios apie koronaviruso plitimą pasiektų ir operatyviai, ir teisingos.

Aurelijus Veryga (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)

„Galvojam, šiandien bandysim pasitelkt daugiau komunikacijos žmonių, kad pasitartumėm bendrai, kokios strategijos laikytis, kaip nenuvilti noro žinoti ir tuo pačiu nekompromituoti pačios informacijos, nes čia nebe komunikatorių problema“, – penktadienį ryte BNS sakė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienio vakarą pranešė, jog koronavirusu užsikrėtusi Ukmergės ligoninės medikė dirbo Kauno klinikose ir „Kardiolitos“ klinikoje, tačiau vėliau išplatino patikslintą pranešimą, kuriame šios įstaigos jau nebuvo minimos.

Galimas klaidas ministras aiškina įtampa ir epidemiologų, kurie aiškinasi susirgusiojo kontaktus, didžiuliais krūviais bei nuovargiu.

„Žmonių skaičius, kurie aiškinasi tuos kontaktus, kurie tą informaciją renka, jis yra ribotas. Kai ta informacija kyla naktį, jų nedaug naktį dirba, jei mes juos visus versim dirbti kiaurą parą, mes po savaitės nebeturėsime nei vieno. Mes ir dabar žmones spaudžiam tokiu lygiu, kad jis darosi darbuotojams nebepakeliamas, turim galvoti, ką daryti“, – kalbėjo ministras.

„Nebe komunikatorių tai klausimas, fizinių tam tikrų pajėgumų problema. Gal rasim protingą sprendimą, kaip ir poreikį informacijos laiku patenkint, bet tuo pačiu nesudegint žmonių, kurie ne komunikacijos dalykais turėtų užsiimt, o daryti realų tiksklų darbą“, – sakė A. Veryga.

REKLAMA

Ministras ketvirtadienį pasirašė įsakymą, numatantį, kad komentuoti žiniasklaidai situaciją dėl naujojo koronaviruso ligoninės galės tik suderinusios su Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Visuomenės informavimo grupe.

Ministras yra Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas. Centro Visuomenės informavimo grupei vadovauja premjero patarėjas Giedrius Surplys.

A. Verygos įsakymas adresuotas visoms asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigoms, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai ir Ekstremalių sveikatai situacijų centrui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų