Šiauliečių byla dėl turto prievartavimo atsidūrė teisme

Teismui perduota byla, kurioje du šiauliečiai kaltinami turto prievartavimu.

Policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, ne kartą už įvairius nusikaltimus teisti 24-erių G. Š. ir 35-erių D. A. į pareigūnų akiratį įkliuvo pernai vasarą, kai policija gavo iškvietimą apie gyventojui grasinančius agresyvius asmenis.

Pareigūnai, atvykę į vieną iš Šiauliuose Tilžės gatvėje esančių bendrabučių, rado sutrikusį ir išsigandusį vyrą, įbaugintą namuose jam grasinusių asmenų.

Tyrimo metu nustatyta, kad kelios dienos iki pareigūnams gaunant iškvietimą, pas šį šiaulietį apsilankė du nepažįstami vyrai, kurie, grasindami jį išmesti pro langą, reikalavo 50 eurų. 

Vienas iš jų suėmė nukentėjusįjį per juosmenį, kitas – už kojų ir jį nešė iki balkono, tačiau, juos spėjo sustabdyti pasirodęs kaimynas.

Kaltinamieji grasindami keliskart sudavė buto šeimininkui ir pabėgdami nuo spintelės pagriebė kelis eurus.

Nukentėjusysis buvo sumuštas ir įbaugintas, jam sutriko psichinė sveikata.

Po dviejų dienų vyrai vėl pasirodė ir šįkart reikalavo 200 eurų, tačiau iškvietus policijos pareigūnus, jie buvo sulaikyti.

Šią savaitę teismui taip pat perduota kita baudžiamoji byla, kurioje vienas iš kaltinamųjų šioje byloje – 35-erių D. A., kaltinamas plėšimu.

Vyras kartu su kitu nusikaltimo dalyviu praėjusių metu birželį prie vieno Šiaulių prekybos centro apiplėšė nepažįstamą vyrą. Prišokę prie nukentėjusiojo ir apkabinę ranka jam per kaklą, pradėjo smaugti, liepdami atiduoti viską, ką turi. Taip iš vyro buvo pavogtas mobilusis telefonas, pinigai ir kiti daiktai.

Nė viename iš ikiteisminių tyrimų kaltinamieji savo kaltės nepripažįsta.

Baudžiamasis kodeksas už turto prievartavimą numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų, už plėšimą – areštą arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų