VYRŲ SVEIKATA

Šio vaisiaus sultys gerina erekciją: nustebsite sužinoję

Kai kurie tyrimai rodo, kad arbūzas gali būti tinkamas „Viagros“ pakaitalas erekcijos sutrikimų turintiems žmonėms. Viagros ir kitų erekcijos sutrikimų (ED) gydymo būdų atsiradimas sukėlė revoliuciją seksualinės medicinos pasaulyje. ED vaistai tinka ne visiems vyrams. Kai kuriems vyrams pasireiškia šalutinis poveikis, o  arbūzai yra saugi alternatyva, kuri greičiausiai nesukels rimto šalutinio poveikio. Arbūzas yra natūralus citrulino šaltinis.

Kaip gali būti gydomi erekcijos sutrikimai?

Erekcijos disfunkcija (erekcijos sutrikimas, erektilinė disfunkcija) – tai būklė, kuomet nepasiekiamas ar nepalaikomas sėkmingiems lytiniams santykiams būtinas varpos standumas (erekcija). Tai plačiai paplitęs sveikatos sutrikimas, kuriuo skundžiasi maždaug 10 procentų vyrų. Realūs skaičiai gali būti kur kas didesni, nes vyriškosios lyties atstovai ypatingai nelinkę kreiptis į gydytojus ir rūpintis savo sveikata, be to, juos dažnai stabdo labai stiprus baimės, nepilnavertiškumo ir gėdos jausmas.

Kas penktas vyras susiduria su šiuo lytinės sveikatos sutrikimu: svarbu neignoruoti

Lietuvoje priešlaikinė ejakuliacija kamuoja apie 20 proc. lytiškai aktyvių vyrų, tačiau tik maždaug 10 proc. nuo šios bėdos kenčiančių vyrų išgirsta teisingą diagnozę ir gauna atitinkamą gydymą. Įdomiausia tai, kad priešlaikinės ejakuliacijos problema dažniausiai pradeda kamuoti dar jaunystėje, kai vyrai pradeda gyventi aktyvų lytinį gyvenimą. Paprastai tik vėliau suprantama, kad greičiau besibaigiantis lytinis aktas gali būti rimta seksualinė problema, trukdanti gyvenimo pilnatvei.

Priešlaikinė ejakuliacija: kas ji yra ir kada ją galima įtarti?

Priešlaikinė ejakuliacija – dažnesnė problema, nei gali atrodyti. Dauguma vyrų gėdijasi pripažinti, kad turi sunkumų, susijusių su ejakuliacija, ir tik retas kreipiasi į gydytojus. Teigiama, kad vos kas dešimtas vyras išdrįsta apsilankyti pas specialistą dėl erekcijos ar ejakuliacijos sutrikimų, o tikrai didelę dalį diagnozių sudaro būtent priešlaikinė ejakuliacija.

Vyrai sukluskite: ši liga kasmet pasiglemžia daugiau nei 500 lietuvių gyvybes

Kasmet diagnozuojama apie 2000 naujų prostatos vėžio atvejų. Tačiau lankytis gydytojo urologo kabinete vyrams vis dar yra neįprasta ir atrodo nebūtina.

Priešlaikinė ejakuliacija: kas tai ir kaip ją gydyti?

Manoma, kad apie 5 proc. vyrų patiria priešlaikinę ejakuliaciją, tačiau šios problemos sprendimo būdą surasti sudėtinga. Priešlaikinė ejakuliacija sukelia tokį didelį diskomfortą ir nusivylimą savimi, kad daugelis pacientų ima apskritai vengti lytinių santykių, o lytiniai santykiai vietoje malonumo ima kelti nerimą ir pyktį. Priešlaikinės ejakuliacijos tipai Priešlaikinė ejakuliacija, visada arba beveik visada įvyksta per pirmąją minutę po įsiskverbimo į makštį.

Kamuoja erekcijos sutrikimai? Išbandykite šiuos 10 būdų potencijai gerinti

Apie erekcijos sutrikimus kalbėti garsiai vengiama. Vis dėlto, visame pasaulyje atliekami tyrimai atskleidžia, kad su potencijos sutrikimais bent kartą gyvenime susiduria net 52 proc. vyrų. Taigi, ką daryti ir kaip pagerinti lytinio gyvenimo kokybę? - Neatidėliokite vizito pas gydytoją. Erekcijos sutrikimo rimtumo įvertinimas prasideda nuo ligos istorijos ir gydytojo apžiūros. Gydytojas būtinai paklaus, ar nesergate cukriniu diabetu, pamatuos kraujospūdį ir ištirs testosterono lygį.

Nežinojimas ligos nepaneigia: ragina vyrus nedelsti pasitikrinti, net jei nieko neskauda

„Vis dar pasitaiko atvejų, kai vyrą pas urologą „atveda“ žmona. Tokiais atvejais ligos dažnai būna pažengusios ir reikalaujančios chirurginio gydymo“, – pastebi VUL Santaros klinikų ir „Gerovės klinikos“ urologas med. dr. Arnas Bakavičius. Gydytojas dalijasi įžvalgomis apie diagnostines naujoves, personalizuotą gydymą, savigydos pavojus ir būdus, kaip kasdien rūpintis prostatos sveikata. Nors neretai vyrams paskatinimo apsilankyti pas urologą vis dar reikia, med. dr.

Paaiškino, kodėl vyrai miršta 6 metais jaunesni nei moterys: „Visa tai atsiliepia“

Visame pasaulyje nuo ligų vyrai miršta vidutiniškai 6 metais jaunesni nei moterys. Kodėl taip yra ir ką reiktų daryti, aiškinosi TV8 laida „Sveikas rytojus“. Gydytojas Vytautas Kamarauskas įspėjo, kad nereikia nuvertinti net ir menkiausių ženklų, pranešančių apie sveikatos sutrikimus. „Savimi pasirūpinti reikia. Jei ryte cigaretė, kavos puodelis ir kalbant telefonu į automobilį, tai šios dienos startas jau yra prastas.
REKLAMA
Kai filmai sudaro klaidingas iliuzijas apie meilės reikalus (nuotr. Shutterstock.com) Kai filmai sudaro klaidingas iliuzijas apie meilės reikalus (nuotr. Shutterstock.com)

Kai filmai sudaro klaidingas iliuzijas apie meilės reikalus

Kino industrijoje dažnai sukuriama iliuzija, kad lytinis aktas gali tęstis ir 30, ir 60 minučių, o kartais ir dar ilgiau. Realiame gyvenime tradicinis lytinis aktas trunka kur kas trumpiau – įvairios apklausos rodo, kad 2-3 minutes trunkanti lytinė sueitis yra visiška norma, o ilgiau nei 3-5 minutes trunkantis lytinis aktas beveik laikomas retenybe. Taip, normaliomis sąlygomis lytinis aktas netrunka 30 minučių ir nereikėtų iš savęs reikalauti neįmanomų dalykų.
REKLAMA
Kaip kovoti su priešlaikine ejakuliacija?  Kaip kovoti su priešlaikine ejakuliacija?

Kaip kovoti su priešlaikine ejakuliacija?

Ankstyva arba priešlaikinė ejakuliacija vyrą gali kamuoti visą gyvenimą. Vis dėlto ji gali pasireikšti ir labai netikėtai ir būti įgyjama bet kuriuo gyvenimo momentu. Ir tuo, ir tuo atveju vyras gali patirti nemažai išgyvenimų. Be to, ši problema gali stipriai varginti ne tik patį vyriškosios lyties atstovą, bet ir jo partnerę. Ar gali intymūs santykiai būti kokybiški, kai lytinis aktas trunka vos 15-30 sekundžių? Gal ir gali, bet tikrai ne visiems.

Ragina vyrus atsikratyti šių įpročių: gali susitraukti pasididžiavimas

Nors tai neturėtų rūpėti, varpos dydis yra dažnas visų amžiaus grupių vyrų rūpestis. Nors jos dydžio vyrai iš esmės negali kontroliuoti, kai kurie ekspertai teigia, kad žalingi įpročiai gali turėti įtakos varpos dydžiui. Vidutinis varpos dydis visose šalyse skiriasi, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje vidutinis ilgis yra maždaug 9 centimetrai ramybės būsenoje ir kiek daugiau nei 13 centimetrų erekcijos metu.
REKLAMA
Vyras (nuotr. Shutterstock.com) Vyras (nuotr. Shutterstock.com)

Šis lytinės sveikatos sutrikimas – kas penkto vyro problema: pasakė, ką daryti

Vyrus kamuojančios seksualinės problemos gali būti pačios įvairiausios ir paties įvairiausio sunkumo. Dažniausiai vardijamos lytinės sveikatos bėdos yra lytinio potraukio sumažėjimas, erekcijos sutrikimai ir priešlaikinė ejakuliacija. Nors priešlaikinė ejakuliacija yra viena dažniausiai pasitaikančių vyrų seksualinės sveikatos problemų, deja, tačiau tai bene rečiausiai diagnozuojama bėda. Šį kartą pakalbėkime būtent apie ją.
REKLAMA
Vyras (nuotr. Shutterstock.com) Vyras (nuotr. Shutterstock.com)

Dažnai pasitaikantis, tačiau retai diagnozuojamas vyrų lytinės sveikatos sutrikimas: svarbu neignoruoti šių ženklų

Priešlaikinė ejakuliacija – lytinės sveikatos sutrikimas, kuris pasitaiko gana dažnai, bet, deja, diagnozuojamas ir gydomas gana retai. Manoma, kad priešlaikinė ejakuliacija sudaro mažiausiai trečdalį visų lytinės sveikatos problemų, tačiau statistiškai tik kas dešimta oficiali diagnozė susijusi su būtent su priešlaikine ar pernelyg ankstyva ejakuliacija.

Atsakė į pikantišką klausimą: ar seksas sudegina daug kalorijų?

Iš visų egzistuojančių sporto šakų, miegamojo linksmybės yra pats smagiausias būdas paprakaituoti. Bet ar seksas iš tiesų sudegina daug kalorijų? Pasirodo, ne taip daug, kaip daugelis mano, bet norint jų sudeginti daugiau, yra įvairių metodų. Naujas tyrimas parodė, kad bent jau vyrai sekso metu sudegina mažiausiai 100 kalorijų. Monrealio universiteto komanda palygino bėgimo ir sekso metu sudeginamas kalorijas – paaiškėjo, kad bėgiojant jų sudeginama daug daugiau, ir turbūt nenuostabu.

Rastas atsakymas, kodėl vieni santykiai sugriūva, o kiti – ne

Mokslininkai nustatė, kad bent jau iš pradžių yra sunku pasakyti skirtumą tarp ilgalaikių ir trumpalaikių santykių. Yra akivaizdus to kaltininkas, rašo iflscience.com. Tyrime, paskelbtame „Eksperimentinės psichologijos žurnalas: bendros žinios”, komanda iš Daviso, Kalifornijos universiteto apklausė, daugiau nei 800 skirtingo amžiaus žmonių. Jie naudojo „santykių rekonstrukcijos” apklausą, kad dalyviai galėtų atsiminti buvusių santykių akimirkas nuo pat pradžių.

Šie ženklai išduoda, kad jūsų moteris vaidina orgazmus: štai, kaip atskirti

Moteriai suteikti geriausią orgazmą jos gyvenime – nemažas pasiekimas. Bet jei ji nepatogiai šypsosi ar atrodo sutrikusi, o jums tuo tarpu atrodo, kad puikiai padirbėjote – greičiausiai kažkas ne taip. Vyrui gali atrodyti, kad jis lovoje gerai žino, ką daro, bet jei moteris orgazmo nepasiekia, laukia didelis nusivylimas. Blogiausia, kad kai kurios moterys orgazmą net suvaidina, kad tik nereikėtų šios situacijos aiškintis! Štai keletas požymių, kad moteris vaidina orgazmą.
Į viršų