Peršalimo sezonas

Kosulys praeis iš karto: žolininkė ragina išbandyti šį receptą

Atšalus orams, svarbu pasirūpinti savo sveikata. Nepaliaujamas kosulys šaltuoju metu laiku gali tapti įprastu reiškiniu. Laimei, yra daugybė greitų ir paprastų receptų, kaip greičiau pasveikti. Vienas iš jų – bičių vaško kompresas.  „Bičių vaškas nuo kosulio. Dar vienas mano išbandytas ir man padėjęs metodas. Jau esu rašiusi, kad apturėjau koronavirusą. Lengva forma. Sunkiau buvo tik vieną dieną. Bet išsikrenkšti, išsikosėti užtruko.

Prasirgus kovidu vis dar jaučiate nemalonius simptomus? Specialistai siunčia svarbią žinią

Žiemos metu serga, sirgo arba sirgs daugelis lietuvių. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas pasakojo, kad dažniausiai sergama virusine COVID-19 ir gripo infekcijomis. Laidos vedėjas patarė, kaip elgtis persirgus koronavirusu ir kaip greičiau atgauti jėgas. Gydytojas A. Unikauskas teigė, kad visai nesvarbu, ar sergate gripu, koronavirusu ar kokia kita infekcija – šalia gydytojo paskirtų receptinių vaistų svarbu malšinti individualiai jaučiamus simptomus.

Slogai ir užsikimšusiai nosiai – jūros vanduo: patarė, į ką būtina atkreipti dėmesį

Sloga ir užsikimšusi nosis – šių simptomų sunku išvengti žiemos sezonu, kai auga peršalimo ir viršutinių kvėpavimo takų ligų skaičiai. Visgi, „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė pasakoja, kad nesvarbu – jus vargintų bėganti ar užsikimšusi nosis – jums gali padėti jūros vanduo. Tik vaistininkas pabrėžia – norint greičiau atsisveikinti su nepageidaujamais simptomais, svarbu žinoti, kada rinktis izotoninį jūros vandenį, o kada – hipertoninį.

Jūsų vaikas dažnai serga? Gydytoja paaiškina, kada verta sunerimti

Vaikų ligos – vienas didesnių išbandymų tėvams. Mažieji dažniau serga dėl nebrandžios, bakterijas ir virusus pažinti besimokančios imuninės sistemos. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Rasa Isevičienė pastebi, kad sirgimų atvejų daugėja ir pradėjus lankyti ugdymo įstaigas, kuriose nematomų užkratų koncentracija dar didesnė. Dažniau serga ir turintys vyresnių, jau ugdymo įstaigą lankančių brolių ar sesių vaikai.

Kaip išsirinkti nosies purškalą: įspėjo, kada iki priklausomybės – vienas žingsnis

Sloga – dažna įvairių alergijų bei virusinių ligų palydovė, todėl nosies lašų ar purškalų galima rasti bene kiekvieno žmogaus namų vaistinėlėje. Nors iš pirmo žvilgsnio varvančios ar užgulusios nosies problemas šie preparatai išsprendžia gana lengvai, vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jurgita Jankauskienė pabrėžia – nekontroliuojamas ar ilgalaikis nosies lašų vartojimas gali sukelti sunkiai įveikiamą priklausomybę.
Į viršų