Julija Afanasjeva (Berg)

Julija Berg (iki 2020 m. - Afanasjeva) yra gerai žinoma Putino režimo bendrininkė ir vykdytoja. Visuomenei ji žinoma dėl savo pareigų, t.y. Afrikos laisvųjų tyrimų ir tarptautinio bendradarbiavimo asociacijos (AFRIC) darbuotoja, autonominės ne pelno organizacijos „Center for Socio-Cultural Initiatives“ direktorė.

Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas spisok-putina.org su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.

Julijos Berg biografija

Julija Berg gimė 1988 m. vasario 24 d. 2010 metais Sankt Peterburgo valstybiniame universitete įgijo politikos mokslų magistro laipsnį, dirbo agentūroje „Rosbalt‘‘, aplinkosaugos organizacijoje „EKA‘‘ (buvo Sankt Peterburgo Aplinkos tarybos narė), taip pat 2010 m. visuomeninio judėjimo „Peterburgo valia“ narė, iš kurio ji atėjo į partiją „Teisingoji Rusija“.

2014 m. Afanasjeva vadovavo „Oksanos Dmitrijevos sąrašui“ iš partijos „Teisingoji Rusija“ viename iš apygardų Sankt Peterburgo savivaldos rinkimuose, o 2015 m. moderavo Slovakijos Respublikos savivaldybių rinkimų akademijos puslapį socialiniame tinkle –  Vkontakte.

Afanasjeva rinkimuose Sankt Peterburge buvo nominuota du kartus:

2015 m. – pirmalaikiai Sankt Peterburgo miesto savivaldybės, Solnečnojės kaimo penktojo šaukimo savivaldybės tarybos deputatų rinkimai.

2014 m. – Sankt Peterburgo penktojo šaukimo Vladimiro rajono savivaldybės formacijos Savivaldybės tarybos deputatų rinkimai. Buvo nurodyta jos darbo vieta: Sankt Peterburgo regioninio visuomeninio judėjimo už socialinės sferos plėtros skatinimą „Peterburgo valia“ vyriausioji specialistė.

Nuopelnai Putino režimui

Dalyvavo korupcijos schemose, piktybiškai siekė daryti įtaką, skleidė dezinformaciją, bendradarbiavimo su Jevgenijaus Prigožino „trolių fabriku“.

Julija Berg yra ne pelno siekiančios organizacijos „Socialinių ir kultūrinių iniciatyvų centro“ direktorė. Šios bendrovės akcininkas Piotras Byčkovas vadovauja Sankt Peterburge esančiai neformaliam prigožiniečių štabui, dalyvaujančiam visuose Afrikos projektuose (politikos strategai šią būstinę vadina „back-office“).

Julija Berg buvo Jevgenijaus Prigožino darbuotoja iki 2019 m. JAV vyriausybės teigimu, Berg vadovavo Prigožino asociacijai AFRIC, kuri buvo vadinama ekspertų sąjunga, tačiau pagrindinis asociacijos tikslas buvo vykdyti įtakos operacijas.

Julija Berg, viena iš Prigožino politikos technologų komandos, suteikdavo „konsultacinę paramą“ parlamento rinkimuose Pietų Afrikoje. Julija parengė dokumentą: „Misijos Pietų Afrikoje darbo planas 2019 m. balandžio-gegužės mėn.“, kuriame nurodytas šios „misijos“ narių skaičius – penki asmenys.

Plane numatyta: rekomendacijų dėl „Demokratinio aljanso“ ir „Kovotojų už ekonominę laisvę“ lyderių „diskreditavimo viešojoje retorikoje“ rengimas, antiopozicinio vaizdo turinio kūrimas ir platinimas.

AFRIC, kuriame dirbo Berg (Afanasjeva), veikė kaip Prigožino įtakos operacijų Afrikoje fiktyvi įmonė, be kita ko, rėmė netikras rinkimų stebėjimo misijas Zimbabvėje, Madagaskare, Kongo Demokratinėje Respublikoje, Pietų Afrikoje ir Mozambike. Nors AFRIC yra Afrikos gyventojų vadovaujama iniciatyva, ji padeda skleisti Rusijos pageidaujamas žinutes, dažnai susijusias su dezinformacija.

Iš „Dosjė“ tyrimo žinoma, kad AFRIC yra glaudžiai susijęs su Jevgenijaus Prigožino struktūromis ir, galimai yra koordinuojamas iš jo biuro Sankt Peterburge. Iš pradžių jis buvo sumanytas kaip „įtakos agentų tinklas“, teikiantis „Rusijai naudingus ekspertų vertinimus ir nuomones“ Afrikoje. Visų pirma, asociacija išsiuntė „rinkimų stebėtojus“ į Afrikos šalis, įskaitant aršius neonacius ir baltųjų rasės viršenybės šalininkus, tokius kaip „AfD“ narys Stefanas Keuteris.

Politikos technologas Jevgenijus Prigožinas rinkimų stebėjimą naudojo kaip priedangą projektams, kuriais siekiama kištis į rinkimų procesus Zimbabvėje, Konge, Pietų Afrikoje ir Madagaskare. Tiesą sakant, jie lažinosi dėl vieno ar kelių „savo“ kandidatų ir dalyvavo jų kampanijose.

Dirbo ir su Baltijos šalimis

Už Afrikos ribų Julija Berg buvo atsakinga už Baltijos jūros regiono strateginio dialogo konferencijos organizavimą.

Pasak Berg, Didžiosios Britanijos „ADMIS Consultancy“ ir Vokietijos „BWA“ yra partnerystės struktūros, kurios veikia kaip renginio organizatorių priedanga, nes „Europoje, ypač Baltijos šalyse, politiniu lygmeniu yra tam tikrų sunkumų dėl visko, kas yra susiję su Rusija“.

Bėgant metams šios organizacijos bendradarbiauja su ekspertais, politikais ir įmonėmis, kad galėtų organizuoti renginius Europoje.

2021 m. balandžio 15 d. JAV prezidentas Joe Bidenas pasirašė dekretą, įvedantį naujas antirusiškas sankcijas. Į šį juodąjį sąrašą pateko ir Julija Afanasjeva.

Juliją Afanasjevą (Berg) ir jos tinklą JAV vyriausybė kaltina įtaka, dezinformacija ir „piktybinėmis operacijomis Afrikoje ir Europoje“. Pagrindinis smūgis, žinoma, atiteko Rusijos oligarchui ir prezidento Vladimiro Putino patikėtiniui Jevgenijui Prigožinui, kuris, be kita ko, yra vadinamas liūdnai pagarsėjusio Sankt Peterburgo trolių fabriko „Internet Research Agency“ rėmėju, struktūroms.

Jos pagalba 2016 metais buvo bandoma daryti įtaką JAV prezidento rinkimams.

Į viršų