Žilvinas Marcinkevičius - Ž. Marcinkevičius (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)

4Žilvinas Marcinkevičius

Mažmeninė prekyba, NT, investicijos
Buvęs VP grupės akcininkas
Turto šaltinis
370 mln. €
  • Amžius: 53 metai
  • Gimimo vieta: Šakiai
  • Gyvenamoji vieta: Airija
  • Išsilavinimas: Vilniaus universitetas
  • Šeima: Vedęs, turi dvi dukras ir sūnų
  • Politika: Po LEO LT, kurį itin palaikė tuometė socialdemokrato Gedimino Kirkilo Vyriausybė, nesėkmės Ž. Marcinkevičius dingo iš viešo Lietuvos gyvenimo.
  • Dešinioji ranka: Aurimas Zimnickas („Agile Finance“ valdybos pirmininkas)

Vienas svarbiausių VP grupės veikėjų Ž. Marcinkevičius 2016 m. pavasarį nutraukė paskutinius oficialius ryšius ir pardavė grupės bei su ja susijusių įmonių akcijas – 15 proc. paketą įsigijo likusių partnerių valdoma bendrovė „Bertona Holdings Limited“.

„Atsisveikindama su Ž. Marcinkevičiumi, mūsų grupė atsisveikina su svarbia savo istorijos dalimi. Todėl man ypač malonu, kad išsiskirdami po 25 bendro darbo metų mes išliekame bendražygiais, kuriuos sieja tos pačios idėjos, supratimas ir šeima“, – tai Nerijaus Numavičiaus žodžiai, ištarti pasirašant sandorį. Po žodžiu „šeima“ slypi faktas, kad Numavičių sesuo Eda yra Ž. Marcinkevičiaus žmona.

VP grupę telkiančio N. Numavičiaus ir Ž. Marcinkevičiaus derybos vyko daugiau nei metus, tačiau antruoju asmeniu koncerne buvęs Ž. Marcinkevičius jau gerokai seniau pasitraukė į verslo imperijos pakraštį. Kalbama, kad artimiausių bendražygių santykiai pašlijo 2008 m. po nesėkmingo LEO LT projekto, kurio veidas ir variklis buvo Ž. Marcinkevičius. Netrukus jis neteko svarbiausių pareigų grupės įmonėse ir pasitraukė į Airiją plėtoti 2010 m. Liuksemburge įkurtos bendrovės „Agile Finance“, orientuotos į mažmeninės prekybos verslo plėtrą Europoje.

Ž. Marcinkevičius kaip antras didžiausias VP grupės akcininkas užimdavo svarbius postus. Nuo 2001-ųjų vadovavo „VP Market“ bendrovei, kuri įsivėlė į vieną gėdingiausių „Vilniaus prekybos“ skandalų, kai pasinaudodami neįgaliais žmonėmis ir įstatymų spragomis verslininkai „sutaupė“ 76 mln. litų pridėtinės vertės mokesčio.


Į viršų