Lyda Lubienė - Lyda Lubienė (nuotr. V.Grigo)

3Lyda Lubienė

Chemijos pramonė, energetika, žiniasklaida, uosto krova, investicijos
Koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė
Turto šaltinis
470 mln. €
  • Amžius: 63 metai
  • Gimimo vieta: Jonava
  • Gyvenamoji vieta: Vilnius
  • Išsilavinimas: Kauno politechnikos institutas
  • Šeima: Našlė, turi dukrą
  • Politika: L. Lubienė yra Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondo steigėja, taip pat remia regioninius kultūros renginius.
  • Dešinioji ranka: Gintaras Balčiūnas

Nors išankstiniai vertinimai buvo skeptiški, dabar atrodo, kad L. Lubienė neblogai tvarkosi „Achemos grupės“ vadovo kėdėje, tai atspindi ir šios įmonių grupės akcininkų pozicijos žurnale „Top“.

„Verslo žinių“ duomenimis, 2015 m. koncerno pajamos buvo 814 mln. eurų, o pelnas iki mokesčių išaugo trečdaliu ir siekė 101 mln. Tai tarsi saulės spinduliai praslinkus 2014-ųjų audros debesims, kai įmonė turėjo bėdų su „Gazprom“. Koncerno atstovai praėjusių metų pelną laiko didžiausiu nuo 2008 m.

2015-ųjų pabaigoje „Achema“ taip pat atidarė naują, daugiau nei 12 mln. eurų kainavusį oro skaidymo bloką ir tapo techninių dujų, skirtų maistui, chemijai, metalui apdoroti, tiekėja. Ši investicija į naują įrangą suteiks galimybę tiekti deguonį, argoną ir azotą. Pastarojo reikia ir pačiai bendrovei azoto trąšoms gaminti. Didėjant techninių dujų paklausai, „Achema“ jas planuoja eksportuoti į Latviją, Estiją, Baltarusiją, Rusiją ir Lenkiją.

L. Lubienei bent jau kol kas pavyko apmalšinti po vyro mirties kilusius „Achemos“ akcininkų nesutarimus. 2015 m. valdybos pirmininkė teigė susitaikiusi su daugeliu smulkiųjų akcininkų. 2016-ųjų birželį daugiau nei 25 proc. koncerno akcijų valdanti smulkiųjų akcininkų grupė vėl pateikė ieškinį ir reikalauja jų dalį išpirkti už 150 mln. eurų – taip siekia parodyti, kad kova dar toli gražu nebaigta.

Šiemet pilnametystės sulaukė L. Lubienės dukra Viktorija, kuriai priklauso beveik 12 proc. koncerno akcijų – mergina oficialiai tapo viena turtingiausių Lietuvos gyventojų.


Į viršų