Darius Mockus - Darius Mockus (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

2Darius Mockus

Mažmeninė prekyba, alkoholio pramonė, NT, žiniasklaida
„MG Baltic“ koncerno prezidentas
Turto šaltinis
575 mln. €
  • Amžius: 55 metai
  • Gimimo vieta: Vilnius
  • Gyvenamoji vieta: Vilnius
  • Išsilavinimas: Vilniaus universitetas
  • Šeima: Vedęs, turi tris sūnus ir dukrą
  • Politika: Sugriežtinus partijų finansavimo taisykles, koncernas oficialiai pinigų joms neskiria, tačiau pats D. Mockus nevengia vakarienių su politikais.
  • Dešinioji ranka: Romanas Raulynaitis

Vienas didžiausių Lietuvos koncernų „MG Baltic“, valdantis daugiau nei 60 įmonių, šių metų birželį paskelbė, jog 2015-ieji buvo vieni pelningiausių bendrovės istorijoje. „MG Baltic“ pelnas siekė 22,3 mln. eurų ir buvo beveik dvigubai didesnis nei 2014-aisiais. Tai – geriausias rodiklis nuo 2006 m.

Tiesa, šiuos skaičius gerokai aptemdė šių metų gegužės viduryje Lietuvos politinę areną sudrebinęs galimo kyšininkavimo skandalas, kai Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis buvo apkaltintas 106 tūkst. eurų kyšio paėmimu. Padėtį apsunkino ir tai, jog Vilniaus baseino statybų konkurso nugalėtoja dar jam nepasibaigus buvo paskelbta su „MG Baltic“ susijusi bendrovė „Mitnija“. Byloje kaip įtariamasis buvo sulaikytas „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis. Jam pareikšti įtarimai papirkinėjimu, prekyba poveikiu, o vėliau ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimis. Kaip specialusis liudytojas byloje dalyvauja ir pats D. Mockus.

Nors kyšininkavimo skandalas prieš pat rinkimus labiausiai kirto liberalams, „MG Baltic“ ir jo atstovai taip pat buvo į jį įsukti. „MG Baltic“ vardas minimas ir Darbo partijos atstovo, praėjusios kadencijos Seimo nario Vytauto Gapšio kyšininkavimo byloje, kurioje minėtas R. Kurlianskis įtariamas jam netiesiogiai perdavęs 25 tūkst. eurų kyšį. V. Gapšys kaltinamas palankių koncernui sprendimų lobizmu. Ikiteisminiai tyrimai apkartino vienus sėkmingiausių metų D. Mockaus koncerno istorijoje.


Į viršų