Mindaugas Raila - Mindaugas Raila (nuotr. bendrovės)

5Mindaugas Raila

Logistika, NT
Įmonių grupės „Girteka logistics“ valdybos pirmininkas
Turto šaltinis
350 mln. €
  • Amžius: 48 metai
  • Gimimo vieta: Alytus
  • Gyvenamoji vieta: Vilnius
  • Šeima: Vedęs, turi sūnų ir dvi dukras
  • Politika: „Girteka“ neatsiribojusi nuo socialinių iniciatyvų, yra parėmusi „Lietuvos ryto“ krepšinio klubą, taip pat „Maisto banko“ akciją.
  • Dešinioji ranka: Edvardas Liachovičius

Šiemet 20 metų sukaktį švenčiančios „Girtekos“ įmonių grupės vadovas M. Raila iki šiol išlieka vienu paslaptingiausių mūsų šalies verslininkų. Tačiau logistikos bendrovė, kurios 90 proc. akcijų verslininkas valdo, vis dažniau minima Lietuvos ir užsienio žiniasklaidoje.

„Girtekos“ matomumas nestebina – viena Rytų Europos logistikos verslo lyderių yra įdarbinusi daugiau nei 7 tūkst. žmonių, veikia visoje Europoje, taip pat Rusijoje, Skandinavijos šalyse. 2015 m. pabaigoje bendrovė paskelbė investuosianti į 400 automobilių parką valdančią Danijos įmonę „Thermo-Transit“, kad sustiprintų savo pozicijas Europos transporto sektoriuje. Tai sukėlė tam tikrą šoką Danijoje, nes šios šalies bendrovės paprastai įsigyja verslus Lietuvoje ar kitose Baltijos šalyse, o ne atvirkščiai.

Vasario pabaigoje „Girteka“ taip pat nusprendė modernizuoti autoparką ir įspūdingą užsakymą pateikė vienai didžiausių krovininių automobilių gamintojų „Mercedes-Benz Trucks“. Lietuviška logistikos lyderė užsakė tūkstantį naujų „Mercedes-Benz Actros“ vilkikų. Tai – didžiausias Vokietijos bendrovės sandoris Rytų Europoje per visą gamintojos istoriją. Skaičiuojama, kad pirkinio vertė gali siekti 90 mln. eurų. Birželį įmonė įsigijo dar 540 naujų puspriekabių iš kitos vokiečių gamintojos „Schmitz Cargobull“.

Šių metų rugpjūtį „Girteka logistics“ atvėrė naujo ir modernaus logistikos centro Šiauliuose duris. Čia ne tik įdiegtos efektyvesnės energijos naudojimo technologijos, bet ir įrengtas modernus mokymų centras, kuriame pagal krovinių tipus bei reisų regionus mokomi nauji ir jau patyrę vairuotojai.


Į viršų