Mindaugas Marcinkevičius -  Mindaugas Marcinkevičius (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

6Mindaugas Marcinkevičius

Mažmeninė prekyba, NT, investicijos
VP grupės, Baltarusijos prekybos bendrovės „Mart Inn Food“ akcininkas
Turto šaltinis
220 mln. €
  • Amžius: 49 metai
  • Gimimo vieta: Šakiai
  • Gyvenamoji vieta: Vilnius
  • Išsilavinimas: Vilniaus inžinerinis statybos institutas
  • Šeima: Vedęs
  • Politika: M. Marcinkevičius nesireiškia visuomeninėje ir politinėje veikloje. VP grupės laikais šį vaidmenį atliko jo brolis Žilvinas ir kiti akcininkai.
  • Dešinioji ranka: Aurimas Namajuška

Smulkusis VP grupės akcininkas M. Marcinkevičius jau kurį laiką kalbėjo apie pasitraukimą iš didžiausios Lietuvoje prekybos verslo imperijos, tačiau durimis trinktelėjo taip, kad į šipulius suskaldė dešimtmečius lipdytą grupės įvaizdį.

„Mart Inn“ prekybos tinklas Baltarusijoje ir planai koncentruotis į „Akropolio“ prekybos centrus bei jų plėtrą buvo minimi kaip pagrindiniai verslininko ateities veiklos vektoriai.

Būtent dėl „Akropolių“ valdymo perdavimo kilo didžiausias M. Marcinkevičiaus konfliktas su pagrindiniu VP grupės akcininku Nerijumi Numavičiumi. M. Marcinkevičius apkaltino N. Numavičių neskaidriu sandorių sudarinėjimu, mokesčių slėpimu ir kitais nusižengimais. Skirtingi šaltiniai skelbė bent apie dešimt jų ieškinių Lietuvos ir užsienio teismuose. M. Marcinkevičius išryškino vidines turtingiausios šalies verslo grupės problemas, jos patraukė ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) dėmesį. Visgi 2016 m. rugpjūtį VMI tyrėjai savo išvadose teigė, jog VP grupės akcininkų veiksmuose sukčiavimo apraiškų neaptikta. Dalį ieškinių M. Marcinkevičiui teko atsiimti, tačiau kažin ar tai galima vadinti karo pabaiga.

Nors neišbrenda iš konfliktų, M. Marcinkevičius aktyviai investuoja į nekilnojamojo turto rinką per bendrovę „Lords LB Asset Management“. Iš jos investicinių projektų galima paminėti „Užupio vartų“ butų kompleksą, iš praeityje garsaus nekilnojamojo turto plėtotojo Laimučio Pinkevičiaus perimtą naujo biurų komplekso statybą sostinės Konstitucijos prospekte, taip pat poilsio namų statybas Palangoje.

 


Į viršų