Tautvydas Barštys - Tautvydas Barštys (nuotr. Karolio Kavolėlio)

17Tautvydas Barštys

Grūdų perdirbimas, paukštininkystė
„KG Group“ valdybos pirmininkas
Turto šaltinis
124 mln. €
  • Amžius: 62 metai
  • Gimimo vieta: Balkasodis, Alytaus r.
  • Gyvenamoji vieta: Kaunas
  • Išsilavinimas: Lietuvos veterinarijos akademija
  • Šeima: Vedęs, turi sūnų
  • Politika: T. Barštys iki 2015 m. buvo Kauno miesto savivaldybės tarybos narys, priklauso Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams).

Pusketvirto tūkstančio darbuotojų turinčio verslo vadovas T. Barštys mėgsta sakyti, kad dirba 24 valandas per parą, ir kiekviena proga pabrėžia darbuotojų indėlį į verslo sėkmę. Paprašytas nurodyti, ką būtų galima pavadinti jo dešiniąja ranka versle, jis išsisuka nuo konkretaus atsakymo ir teigia, jog visi darbuotojai svarbūs.

Milijonierius dalį įmonių akcijų yra perdavęs trisdešimtmečiam sūnui Tautvydui, kartu su juo valdo 62 proc. „KG Group“ akcijų. Verslininko gyslelę T. Barštys mano paveldėjęs iš prekybininkės motinos.

Pramogų pasaulyje savas besijaučiantis vyras sulaukęs brandaus amžiaus kibo į mokslus: 2005 m. baigė vadybos ir verslo administravimo studijas Kauno technologijos universitete, 2009-aisiais – ir Lietuvos veterinarijos akademiją, o prieš dvejus metus apsigynė daktaro disertaciją Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijoje.

Bendrovę „Kauno grūdai“ T. Barštys įsteigė 1993 m., padidinęs savo įtaką prieš tai veikusioje grūdų perdirbimo įmonėje. 1996–1997 m. įsigijo didelių finansinių sunkumų kamuojamus Kaišiadorių ir Vilniaus paukštynus.

2016 m. „KG Group“ numačiusi investuoti 15–20 mln. eurų tiek į naujus projektus, tiek į senesnių įrenginių atnaujinimą, pinigai pasieks įvairius šalies regionus, taip pat Latviją. Rusijoje veiklą plėtojusiai „KG Group“ pastaraisiais metais tenka daugiau dėmesio skirti stabilesnėms Vakarų šalims. Makaronai ir vištienos gaminiai eksportuojami ne tik į Europos šalis, bet ir į Tolimuosius Rytus, taip pat į tokias egzotiškas rinkas kaip Martinika ir Gvadalupė.


Į viršų