Darius Zubas - Darius Zubas (Fotodiena.lt/R. Dačkaus nutor.) (nuotr. Balsas.lt)

16Darius Zubas

Žemės ūkis, biodegalai
„Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas
Turto šaltinis
125 mln. €
  • Amžius: 55 metai
  • Gimimo vieta: Panevėžys
  • Gyvenamoji vieta: Panevėžys
  • Išsilavinimas: Lietuvos veterinarijos akademija
  • Šeima: Vedęs, turi sūnų ir dvi dukras
  • Politika: D. Zubo vadovaujama „Linas Agro Group“ remia labdaros ir paramos fondus, politines partijas, įvairias iniciatyvas. Vadovai teigia, kad metinė įmonių grupės parama siekia 220 tūkst. eurų.
  • Dešinioji ranka: Vytautas Šidlauskas

Ketvirtį amžiaus gyvuojantis D. Zubo sukurtas verslas – sėkmės ruože. „Linas Agro Group“ paskutinių finansinių metų pelnas siekė beveik 5 mln. eurų, akcininkams išmokėta 1,2 mln. eurų. Per pastaruosius šešerius metus įmonės metinės pajamos paaugo dvigubai, iki 600 mln. eurų, o ateinančių penkerių metų ambicijos – perkopti milijardo eurų ribą.

D. Zubas valdo apie 11 proc. „Linas Agro“ akcijų, jam priklauso 71 proc. Danijos įmonės „Akola ApS“ akcijų. Pastaroji kontroliuoja 55 proc. „Linas Agro“. Verslininkas asmeniškai valdo 14 proc., o „Akola ApS“ – beveik 69 proc. biodegalų gamintojos „Mestilla“ akcijų.

Panevėžietis kapitalą pradėjo kaupti rapsus eksportuodamas į Angliją, kiaulių ir galvijų odą – į Italiją. Jis mėgsta pasakoti, kad verslo pradžioje labai padėjo puikios anglų kalbos žinios, kuriomis nepriklausomybės pradžioje galėjo pasigirti retas šalies gyventojas. Šiandien „Linas Agro Group“ veiklos teritorija taip pat peržengia Lietuvos ribas – grupei priklauso apie 40 įmonių Baltijos šalyse ir Danijoje. Veiklos sritis – žemės ūkio produkcijos gamyba, perdirbimas ir eksportas.

„Linas Agro“ pastaruoju metu dėmesį sutelkė į kaimynę Latviją: 2013 ir 2014 m. įsigijo paukštininkystės įmones, 2015 m. atidarė grūdų saugyklą Jekabpilyje, netrukus bus pabaigtas 4,59 mln. eurų vertės sandoris įsigyti trąšų prekybos verslą.

D. Zubas yra sakęs, kad kontroliuojančiąją bendrovę Danijoje įkūrė dėl keleto priežasčių – didesnio politinio stabilumo ir patrauklumo partneriams, bet tai praėjus daugiau nei dešimtmečiui nebe taip svarbu.


Į viršų