Visvaldas Matijošaitis - Visvaldas Matijošaitis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

18Visvaldas Matijošaitis

Maisto pramonė, NT, viešasis maitinimas
„Vičiūnų“ įmonių grupės įkūrėjas
Turto šaltinis
121 mln. €
  • Amžius: 63 metai
  • Gimimo vieta: Kaunas
  • Gyvenamoji vieta: Kaunas
  • Išsilavinimas: Vilniaus inžinerijos ir statybos institutas
  • Šeima: Našlys, turi du sūnus
  • Politika: V. Matijošaitis yra dabartinis Kauno miesto meras, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narys ir valdybos pirmininkas.
  • Dešinioji ranka: Šarūnas Matijošaitis

Tapęs Kauno meru, V. Matijošaitis ištesėjo pažadą ir pasitraukė iš „Vičiūnų“ įmonių grupės vadovo pareigų, tačiau išliko koncerno akcininku. Valdyti verslą jis patikėjo sūnui Šarūnui. „Vičiūnų“ vedlio įpėdinis reikalų nesugadino – pasirašytos naujos sutartys su užsienio prekybos tinklais ir viešbučiais, aktyviai veikiama nekilnojamojo turto rinkoje, didinami maisto perdirbimo įmonių pajėgumai.

V. Matijošaičiui, atrodo, neprastai sekasi ir politiko karjera. 2016 m. „Vilmorus“ atliktos visuomenės nuomonių apklausos duomenimis, laikinosios sostinės vadovas populiarumu nusileido tik prezidentei Daliai Grybauskaitei bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui.

Per pirmuosius vadovavimo miestui metus V. Matijošaitis ėmėsi didelių pertvarkų ir savivaldybės įstaigose sumažino valdininkų – iš pareigų atleido daugiau nei 130 darbuotojų. Vienas pagrindinių tikslų, kuriuos išsikėlė meru tapęs svarbiausias „Vičiūnų“ akcininkas, – didinti Kauno patrauklumą. To jis siekia verslui supaprastindamas miesto įstaigų vykdomas procedūras. Nauja politika leido „Vičiūnų“ grupei inicijuoti statybas viešbučio „Respublika“ vietoje ir paskelbti derybas su potencialiais investuotojais dėl kito miesto vaiduoklio viešbučio „Britanika“ perėmimo.

Jaunystėje milicijoje dirbęs V. Matijošaitis verslininko karjerą pradėjo 1991 m. įkūręs bendrovę „Vičiūnai“, kuri vertėsi transporto paslaugomis, importu ir prekyba. Vėliau jis pasuko į žuvų perdirbimo verslą.


Į viršų