Algirdas Pažemeckas - siluetas

56Algirdas Pažemeckas

Pieno perdirbimas
Turto šaltinis
61 mln. €

Pieno karaliumi tituluojamas A. Pažemeckas žemaitišką užsispyrimą demonstruoja ir versle. Po beveik trijų dešimtmečių jis prie ketverius metus užleido „Žemaitijos pieno“ generalinio direktoriaus kėdę, tačiau tebedalyvauja versle. Telšiškis yra pagrindinis „Žemaitijos pieno“ ir antrinių įmonių („Žemaitijos pieno investicija“, „Klaipėdos pienas“) akcininkas. 2016m. spalį A. Pažemeckas už 3,926 mln. eurų iš Švedijos investicijų bendrovės „East Capital“ įsigijo 7,06 proc. „Žemaitijos pieno“ akcijų, tad jam ir su juo susijusiems asmenims dabar priklauso 74,12 proc. įmonės. Šį sandorį lydėjo konfliktas su kitais smulkiaisiais akcininkais.

Praėjusiais metais „Žemaitijos pieno“ grupės pajamos sekė beveik 150 mln. eurų, grynasis pelnas viršijo 6 mln. eurų.

Šiuo metu bendrovė išgyvena skandalų tarpsnį. Ginčai verda tarp A. Pažemecko ir smulkiųjų akcininkų, nesutariama dėl akcijų supirkimo kainos, įmonei traukiantis iš biržos.

Manoma, kad pagrindinis akcininkas bandys pasiūlyti kainą, artimą šešių mėnesių akcijų kainai biržoje, visą įmonę vertinant 35,3 mln. eurų. Tuo tarpu Investuotojų asociacija, kuri buria „Žemaitijos pieno“ akcininkų grupę skaidresnei įmonės veiklai užtikrinti, skaičiuoja, kad teisinga akcijų kaina yra kelis kartus didesnė.


Į viršų