Vladas Algirdas Bumelis - Vladas Algirdas Bumelis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

90Vladas Algirdas Bumelis

Biotechnologijos
Turto šaltinis
42 mln. €

Būtent mokslas padėjo tapti milijonieriumi. Biotechnologas, profesorius, habilituotas fizinių mokslų daktaras yra „Biotechpharma“ valdybos pirmininkas.

Šiuolaikinės genų inžinerinės farmacijos pradininku Lietuvoje vadinamas V. A. Bumelis yra 157 mokslinių publikacijų autorius, 32 išradimų, 35 patentų bendraautoris.

Įmonė užsiima vaistų gamyba, kuri pagrįsta genų inžinerija. Įmonė itin reikšmingai biofarmacijos raidai Lietuvoje.

Šiais metais naujienų portalas tv3.lt rašė, kad būtent biotechnologijų rinka yra ta, kuri leidžia ne tik lenkti latvius, bet ir estus.

Mokslų daktaras Vladas Algirdas Bumelis pabrėžė, kad biotechnologijos turėtų būti Lietuvai prioritetinė sritis, nes ji skatina Lietuvos ekonomikos augimą.

„Supratimas žmogaus genomo atveria milžiniškas galimybes daryti verslus. Tuomet kai po nepriklausomybės atgavimo vystėsi mūsų verslas link industrijos, tikrai buvo sunku. Dabartiniu metu, jei turi verslo idėją gerą, tai visada galima gauti finansavimą. Reikia tik įtikinti, kad idėja yra gyvybinga“, – konferencijoje kalbėjo V. Bumelis.

Bendri šalies biofarmacijos sektoriaus pardavimai 2015 metais siekė 400 mln. eurų. Prognozuojama, kad vos per kelerius metus, iki 2020 metų pardavimai biofarmacijos sektoriuje patrigubės ir pasieks net 1,2 mlrd. eurų. V. Bumelio pasakojimu, iš vieno tyrimo, kuomet atsiunčiamas genomas ir išskiriamas baltymas, galima uždirbti 5 – 10 mln. eurų.


Į viršų