Raimondas Tumėnas - siluetas

11Raimondas Tumėnas

Investicijos, NT, prekyba
„BT Invest“ akcininkas ir vadovas
Turto šaltinis
145 mln. €
  • Amžius: 57 metai
  • Gyvenamoji vieta: Vilnius
  • Šeima: Vedęs
  • Politika: R. Tumėnui priklausančio prekybos tinklo „Novus“ parduotuvę 2011 m. aplankė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.
  • Dešinioji ranka: Igoris Landa

Šiuo metu vienoje nestabiliausių Europos šalių Ukrainoje mažmeninės prekybos tinklą plėtojantis R. Tumėnas vasarą susidūrė su reiderių ataka. Liepą „Verslo žinios“ pranešė, kad nusikaltėliai buvo perėmę lietuvio kontroliuojamos „BT Invest“ grupės bendroves Ukrainoje – prekybos tinklą „Novus“ ir nekilnojamojo turto plėtros įmonę „Stolitsa group“. Reideriai Juridinių asmenų registrų centrui esą pateikė suklastotus dokumentus ir taip pasisavino verslą.

Ukrainos naujienų agentūros pranešė, kad kilo rizika, jog aferistai akcijas gali parduoti, todėl vidaus reikalų ministro pavedimu drauge su investuotojais bei teisininkais skubiai nuvykta į Bariševką Kijevo srityje, kur ir buvo pateikti padirbti dokumentai, ir su mero bei kitų atsakingų pareigūnų pagalba visos valdymo teisės sugrąžintos teisėtiems savininkams. Šioje istorijoje savo įtaką pasitelkė ir Lietuvos ambasada Kijeve.

Planuojama, kad „Novus“ iki šių metų pabaigos Ukrainoje valdys 49 prekybos centrus, kurių bendras plotas sieks 115 tūkst. kv. m. Preliminari metų apyvarta – 250 mln. eurų. Per mėnesį „Novus“ tinkle apsiperka 3,6 mln. žmonių.

2007 m. R. Tumėnas ir jo tuometis verslo partneris Igoris Bezzubas amerikiečių įmonei „PepsiCo“ pardavė Ukrainoje veikiančią sulčių gamyklą „Sandora“. Sandorio vertė siekė 405 mln. eurų. Sėkmingai pardavę, pinigus nusprendė investuoti kitur. Verslininkai įkūrė investicijų bendrovę „BT Invest“, kurios būstinė yra jai priklausančiame istoriniame Pirklių klube Vilniuje. 2010 m. netikėtai mirus verslo partneriui I. Bezzubui, R. Tumėnas perėmė valdymą į savo rankas ir taip išliko didžiausiu įmonės akcininku – jis kontroliuoja beveik pusę „BT Invest“.


Į viršų