Jūratė Žadeikienė - Jūratė Žadeikienė (nuotr. Fotodiena.lt)

12Jūratė Žadeikienė

Chemijos pramonė
„Achemos grupės“ akcininkė
Turto šaltinis
142 mln. €
  • Amžius: 60 metai
  • Gimimo vieta: Kaunas
  • Gyvenamoji vieta: Kaunas
  • Išsilavinimas: Kauno medicinos institutas
  • Šeima: Ištekėjusi, turi sūnų
  • Politika: J. Žadeikienė viešai nedeklaruoja savo politinių pažiūrų, viešuose renginiuose matoma retai.
  • Dešinioji ranka: Romualdas Žadeika

Po Bronislovo Lubio mirties 2011-aisiais verslininko dukrai iš pirmosios santuokos J. Žadeikienei atiteko daugiau nei 11 proc. akcijų „Achemos grupės“, kuri valdo apie 50 Lietuvoje ir užsienyje veikiančių įmonių, dirbančių chemijos pramonės, energetikos ir žiniasklaidos srityse.

J. Žadeikienė ilgą laiką dirbo vaikų gydytoja Kaune ir šios praktikos atsisakė tik 2012 m., siekdama labiau įsitraukti į šeimos verslą. Jos vyras Romualdas į koncerną atėjo kiek anksčiau, 2005-aisiais, ir tapo „Achemos grupės“ teisės reikalų direktoriumi. Prieš tai jis vertėsi advokato praktika, dar anksčiau netrumpai dirbo Kauno prokuratūroje.

2014 m. jis neilgai ėjo „Achemos grupės“ generalinio direktoriaus ir „Achemos“ valdybos pirmininko pareigas. Tačiau jau rudenį iš jų buvo atleistas, įsiplieskus atviram koncerno kontrolę perėmusios B. Lubio našlės Lydos Lubienės ir smulkiųjų akcininkų konfliktui. Teismus užplūdo tiek vienos, tiek kitos konfliktuojančios pusės ieškiniai, akcininkų nesutarimai neišspręsti iki šiol.

Šiemet birželį „Achemos grupės“ smulkieji akcininkai, kartu valdantys apie 27 proc. paketą, kreipėsi į teismą, kad šis įpareigotų koncerną išpirkti jų dalį ir taip padėti tašką vieną didžiausių šalies verslo koncernų draskančioje istorijoje. Už parduodamas akcijas esą siekiama gauti 150 mln. eurų, o su delspinigiais ieškinio suma viršija 200 mln. eurų. Didieji akcininkai atkerta, kad akcijų pirkti nenori ir tam nemato jokio teisinio pagrindo.

J. Žadeikienei taip pat priklauso 15 proc. Klaipėdos jūrų krovinių bendrovės „Bega“ akcijų, o ši įmonė valdo 40 proc. Centrinio Klaipėdos terminalo akcijų. Likusi terminalo dalis taip pat kontroliuojama „Achemos grupės“.


Į viršų