Jonas Garbaravičius - Rūtai Meilutytei dovaną įteikia verslininkas Jonas Garbaravičius (nuotr. Gamintojo)

58Jonas Garbaravičius

Investicijos
Turto šaltinis
60 mln. €

Garbaravičiaus pavardė turėtų būti girdėta ne vienam, tačiau viename interviu Jonas yra teigęs, kad ši pavardė jam tik trukdė. Ramūnas Garbaravičius – buvęs Seimo narys yra verslininko tėtis, o buvęs Kauno meras Arvydas Garbaravičius – dėdė. Pasak verslininko J. Garbaravičiaus jam nuolat buvo lipdoma etiketė, kad jų dėka pasiekė ką versle. O pasiekė tikrai daug. Tačiau jau vaikystėje energetika besidomintis vaikinas būtent šioje sferoje ir įžvelgė potencialą.

Svarbius ryšius J. Garbaravičius užmezgė Stokholme, kur vadovavo energetikos įmonei, prekiaujančiai elektra Skandinavijoje bei Rusijoje. Grįžęs į Lietuvą, 2007 m. įkūrė investicijų bendrovę „Scaent Baltic“, kuri valdė 49 proc. energijos tiekimo įmonės „INTER RAO Lietuva“ akcijų. 2012 m. Varšuvos biržoje įgyvendino pirminį viešą siūlymą (IPO) ir pardavė „INTER RAO Lietuvos“ akcijų už 22,5 mln. eurų. Po šio sandorio investuoja į NT ir kitus projektus Londone.

2016 m. J. Garbaravičiaus valdoma „JG Investment Management“ pardavė bendrovių „Orion Asset Management“ ir „Orion Securities“ akcijas. Analitikų vertinimu, šio sandorio vertė siekė 4 – 5 mln. eurų. Tiesa, J. Garbaravičius liko investavęs į kai kuriuos „Orion“ valdomus fondus. „JG Investment Management“ su Nerijumi ir Nemunu Dagiliais taip pat valdo baldų gamybos įmonių grupę „Nordic Idea“. Nors didžiąją dalį verslo perkėlė į Londoną, liko Lietuvos mokesčių rezidentu.


Į viršų