Augustinas Rakauskas - Augustinas Rakauskas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

8Augustinas Rakauskas

Mažmeninė prekyba, NT, žiniasklaida
„Senukų“ prekybos tinklo įkūrėjas, investicinės grupės „RazFin“ akcininkas
Turto šaltinis
156 mln. €
  • Amžius: 74 metai
  • Gimimo vieta: Kaunas
  • Gyvenamoji vieta: Kaunas
  • Šeima: Vedęs, turi sūnų ir dukrą
  • Politika: A. Rakauskas yra Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidiumo narys, įvairių renginių mecenatas.
  • Dešinioji ranka: Artūras Rakauskas

A. Rakauskas prieš daugiau nei dešimtmetį „Senukų“ valdymą formaliai perdavė sūnui Artūrui, tačiau visiškai neapleidžia savo sėkmingiausio projekto.

Rakauskų šeimos kontroliuojama bendrovė „Senukų prekybos centras“ 2016 m. pakeitė pavadinimą į „Kesko Senukai“ ir perėmė prekybos tinklo „K-Rauta“ Baltijos šalyse, taip pat OMA Baltarusijoje valdymą – dar labiau sustiprino savo pozicijas. Prekybos tinklas tuo pat metu pradėjo atsinaujinimo etapą, į kurį planuojama investuoti apie 100 mln. eurų, iš šios sumos 50 mln. turėtų atitekti Baltarusijos rinkai. Prekybos tinklas valdo 84 parduotuves Lietuvoje, 16 – Latvijoje ir Estijoje, 14 – Baltarusijoje.

A. Rakauskas su ilgamečiu bendražygiu Alvydu Žaboliu kontroliuoja ir investicinę grupę „RazFin“. Pastarosios valdoma bendrovė „Mokilizingas“ 2015 m. pabaigoje įžengė į Latvijos rinką, kurioje siekia tapti viena didžiausių lizingo bendrovių. Vien 2014 m. „Mokilizingas“ finansavo daugiau nei 39 mln. eurų vertės sutarčių.

A. Rakausko verslas prasidėjo nuo kavinės Kaune, po kurio laiko jis ėmė importuoti įvairias prekes. Vėliau kaunietis nusprendė investuoti į prekybą statybinėmis medžiagomis. Tai buvo lemiamas sprendimas – „Senukų prekybos centras“ netrukus tapo lyderiu Lietuvoje, o jo verslo modelio sėkmės kol kas nepavyko pakartoti nė vienai lietuviškai panašia prekyba užsiimančiai bendrovei.


Į viršų