Arūnas Martinkevičius - Arūnas Martinkevičius (nuotr. asm. archyvo)

14Arūnas Martinkevičius

Gamyba, NT, energetika
SBA koncerno prezidentas
Turto šaltinis
135 mln. €
  • Amžius: 58 metai
  • Gimimo vieta: Kaunas
  • Gyvenamoji vieta: Vilnius
  • Išsilavinimas: Kauno technologijos universitetas
  • Šeima: Vedęs
  • Politika: Koncernas SBA remia įvairius kultūros renginius, vienas jų – 2015 m. rekordinę sumą surinkęs Kauno kalėdinis labdaros vakaras.
  • Dešinioji ranka: Egidijus Valentinavičius

Ramūs, stabilūs ir sėkmingi. Taip būtų galima apibūdinti pastaruosius SBA koncerno ir jo savininko A. Martinkevičiaus metus. Į viešus skandalus ar batalijas neįsivėlusi bendrovė 2016 m. birželį už 1,3 mln. eurų išpirko beveik 25 proc. „Utenos trikotažo“ akcijų iš finansinių investuotojų ir taip savo akcijų dalį padidino iki beveik 87 proc.

Tokį žingsnį galima traktuoti kaip atspindintį tvirtumo ir augimo jausmą, kuriuo pastaraisiais metais gali didžiuotis SBA koncernas. Kaip teigiama įmonės pranešime, 2015 m. jos audituotas konsoliduotas grynasis pelnas siekė 15,6 mln. eurų ir buvo 40,7 proc. didesnis nei 2014-aisiais. Prie tokio rezultato nemažai prisidėjo Baltarusijoje duris atvėręs ir gamybą įsukęs koncernui priklausantis fabrikas „Mebelain“. Pardavimą padidino ir po kryčio atsigavusios bendrovės kontroliuojamos energetikos įmonės.

SBA koncernas vis tvirčiau jaučiasi ir nekilnojamojo turto srityje. Balandį užbaigtas verslo centras „Green Hall 2“. Į jį bendrovė investavo apie 17 mln. eurų. Naujasis statinys, kuriame įdiegti moderniausi energijos naudojimo sprendimai, pretenduoja gauti ekologiškiausio šalyje verslo centro titulą. Jau ruošiamasi ir naujo „Green Hall 3“ centro statyboms prie Lietuvos edukologijos universiteto Vilniuje. A. Martinkevičiaus valdomas koncernas 2016 m. planuoja investuoti 30 mln. eurų į nekilnojamojo turto objektų plėtrą.


Į viršų