alkoholiniai gėrimai

Ir po 20 val. lietuviai išsikviečia „alkoholio taksi“: draudimai ir baudos – nė motais?

Nuo tada, kai Lietuvoje buvo uždrausta pardavinėti alkoholinius gėrimus po 20 val. įprastą dieną ir po 15 val. sekmadieniais, atsirado gudručių, besirūpinančių, kad tie, kurie nespėjo nusipirkti, neliktų be gėrimų, cigarečių ir užkandžių bet kuriuo paros metu. Šią paslaugą, kai naktį į namus yra pristatomas norimas alkoholis ir vadinamas zagironas, daug kas vadina „alko taksu“. Vienur tenka susimokėti ir už privežimą, pavyzdžiui, 5 eurus.
2024-02-23

Nusiteikite mokėti daugiau: netrukus vėl brangs alkoholiniai gėrimai ir tabako produktai

Nuo kitų metų pradžios Lietuvoje brangs visi alkoholiniai gėrimai ir rūkalai, taip pat ir elektroninių cigarečių skysčiai, kaitinamojo tabako produktai. Už alkoholį gyventojai mokės iki 36 centų daugiau nei moka dabar arba iki 1,02 euro daugiau nei mokėjo 2021 metais. Rūkalai (20 vnt. cigarečių pakelis) ateinančiais metais lietuviams atsieis net iki 47 centų daugiau nei šiuo metu arba iki 1,09 euro daugiau nei buvo 2021 metais.
2023-11-05

Kreipiasi į lietuvius: ragina mėnesį negerti alkoholio

Šiandien, spalio 2-ąją, minima Pasaulinė diena be alkoholio, todėl Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ kviečia jungtis prie iniciatyvos ir visą spalio mėnesį nevartoti alkoholinių gėrimų. Spalio mėnesį vyksta iniciatyva „Sober October“, lietuviškai vadinama „Blaivusis spalis“. Prie iniciatyvos kviečiantis prisijungti Vilniaus visuomenės sveikatos biuras išvardijo naudas, kodėl verta tapti iniciatyvos dalimi.
2023-10-02

Pasipiktino gėrimais kavinėse ir baruose: kainuoja daug, bet niekad nežinai, ką gausi

Parduotuvėse ant kiekvieno alkoholinio gėrimo galima rasti tikslią sudėtį ir alkoholio kiekį. Vis tik, perkant gėrimus baruose ar kavinėse, net ir tų pačių pavadinimų kokteiliai gali skirtis tiek sudėtimi, tiek skoniu, tiek vadinamais „laipsniais“. Kai kurie gyventojai dėl to piktinasi, o atsakingos tarnybos nurodo, kad šios informacijos įmonės nurodyti neprivalo, tačiau klientui paklausus turėtų atsakyti.
2023-09-08

Nenustebkite dėl eilių parduotuvėse: rugsėjo išvakarėse lietuviai masiškai perka gėrimus

Mokslo ir žinių dieną Lietuvoje alkoholį pardavinėti draudžiama – gali grėsti baudos, siekiančios beveik 1,5 tūkst. eurų. Dėl to prieš rugsėjo 1-ąją alkoholinių gėrimų pirkimai kartais išauga beveik dvigubai. Prekybos tinklai papasakojo, kaip keičiasi alkoholio vartojimo įpročiai ir kada kils jo kainos. Prekybininkai spėja, kad rugsėjo 1 d. sutapus su penktadieniu alkoholinių gėrimų pardavimai dieną prieš ir dieną po galimai bus didesni nei įprastai.
327 2023-08-31

Nepamirškite, rugsėjo 1 d. parduotuvėse alkoholis neparduodamas: žada tikrinimus ir baudas

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad nuo 2006 metų Lietuvoje galioja Alkoholio kontrolės įstatyme įtvirtintas draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais parduotuvėse rugsėjo 1 -ąją, Mokslo ir žinių dieną. Šio draudimo tikslas – ugdyti sąmoningą visuomenę bei priminti, kad alkoholio vartojimas ir mokslas bei žinios – nesuderinami tarpusavyje dalykai. Taigi, šiemet jau septyniolikta rugsėjo pirmoji – be galimybės nusipirkti alkoholinių gėrimų parduotuvėse.
372 2023-08-30

Lietuvoje sekmadieniais ir pirmadieniais miršta mažiau vyrų: padėjo ne tik alkoholio prekybos ribojimai

Naujausias atliktas tyrimas skelbia – sekmadieniais ir pirmadieniais miršta mažiau vyrų. Mokslininkai ištyrė, kaip prekybos alkoholiu laiko sutrumpinimas paveikė Lietuvos gyventojų mirtingumą. Tiesa, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas aiškina, kad tokį efektą lėmė ne vienas draudimas, o jų visuma. „Aš norėsiu – negausiu parduotuvėje, tai nueisiu pas bobutę, tas pats.

Pasakė, kaip alkoholis veikia organizmą: daugelis to nežino

Nuo alkoholio kasmet pasaulyje miršta apie tris milijonus žmonių, tačiau jo ryšys su tam tikrų ligų rizika iki šiol buvo neaiškus. Gerai žinoma gausaus alkoholio vartojimo sąsaja su tam tikroms ligoms, įskaitant kepenų cirozę, insultą ir kelių rūšių vėžį, tačiau nedaug tyrimų įvertino alkoholio poveikį eilės kitų ligų vystymuisi. Mokslininkai paaiškino, kaip alkoholis veikia organizmą – daugelis to nė nežino.
2023-06-23

Iš Rusijos traukiasi degtinės „Absolut“ gamintoją valdanti bendrovė

Prancūzijos vyno ir stipriųjų gėrimų milžinė „Pernod Ricard“ pareiškė nutraukusi visos savo produkcijos tiekimą Rusijos rinkai. „Pernod Ricard“ gali patvirtinti, kad 2023 metų balandžio pabaigoje sustabdė visų savo tarptautinių prekės ženklų produkcijos eksportą į Rusiją“, – teigiama bendrovės pranešime. Jame pažymima, jog produkcijos pardavimams Rusijoje užbaigti prireiks kelių mėnesių.
2023-05-15

Naujas draudimas pykdo žmones: automobilio keleiviai negalės gerti alkoholio važiuodami

Seimas galutinai uždraudė automobilių keleiviams mašinoje gerti alų, degtinę ar vyną, taip pat salonuose vežtis atidarytus alkoholinius gėrimus. Nors šis draudimas galiojo ir anksčiau, tvarka buvo skylėta, dėl to policija galėjo bausti tik vairuotojus. Naujos pataisos leis bausti ir kiekvieną nusižengusį keleivį bauda iki 140 eurų. Taip parlamentarai ir pareigūnai tikisi sumažinti skaudžių avarijų, esą girti keleiviai trukdo vairuotojui susikaupti ir gundo jį gerti.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų