Už gyvenimo nuopelnus: Vladas Garastas

Už viso gyvenimo nuopelnus „Lietuvos garbės“ ceremonijoje apdovanotas legendinis krepšinio treneris Vladas Garastas. Vladui Garastui buvo 47-eri, kai jis sutiko treniruoti „Žalgirio“ komandą. Tuo metu jis jau buvo pakankamai patyręs treneris. Septynerius metus vadovavo Lietuvos jaunių rinktinei, nemažai jo auklėtinių jau buvo pakviesti į „Žalgirį“. Komandą jis žinojo. Žaidžiant Žalgiriui – Kauno gatvės būdavo tuščios.

Visų Vlado pasiekimų tikrai neįmanoma išvardinti. Į Lietuvos krepšinio istoriją įrašyta ne viena svarbi pergalė: Kauno „Žalgiris“ triskart tapo SSRS čempionu, dukart žaidė Europos klubinių turnyrų finale, Argentinoje laimėjo tarpžemyninę Williamo Joneso taurę, Lietuvos rinktinė iškovojo Barselonos ir Atėnų olimpinę bronzą, 1995 m. Europos sidabrą. Vladui Garastui pavyko suburti tokią komandą, kurią mes prisimename kaip „auksinę“ ar „žvaigždžių“ komandą. Jis – tarsi Lietuvos krepšinio ambasadorius pasaulyje.