Linas Samuolis - Linas Samuolis (nuotr. bendrovės)

20Linas Samuolis

Energetika, NT
Įmonių grupės „Icor“ akcininkas, „Vilniaus energijos“ prezidentas ir „Litesko“ generalinis direktorius
Turto šaltinis
120 mln. €
  • Amžius: 55 metai
  • Gimimo vieta: Jonava
  • Gyvenamoji vieta: Vilnius
  • Šeima: Vedęs
  • Politika: Turi ryšių su įvairių partijų politiniais veikėjais, pavyzdžiui, su buvusia energetikos viceministre Žydrūne Juodkiene.

Vyriausiasis iš trijų „Icor“ muškietininkų L. Samuolis, jo aplinkos teigimu, pasižymi skvarbiu protu ir agresyvoku būdu. Galbūt dėl šių būdo savybių toks įvaizdis prilipęs ir visam „Icor“ koncernui, vis įsiveliančiam į įvairius konfliktus.

„Icor“ grupėje L. Samuolis kuruoja energetikos projektus, yra Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos narys, „Vilniaus energijos“ prezidentas, bendrovės „Litesko“ generalinis direktorius.

Būtent jo vadovaujama „Litesko“ vis dažniau atsidurs dėmesio centre. Ši įmonė, pasirašiusi šilumos tinklų nuomos sutartis su savivaldybėmis, valdo šilumos tinklus Alytuje, Biržuose, Druskininkuose, Marijampolėje, Telšiuose, Palangoje, Kelmėje ir Vilkaviškyje bei mažesniuose šių rajonų miesteliuose.

Maždaug prieš 15 metų prasidėjus šilumos tinklų nuomos privatiems investuotojams vajui, „Icor“ grupė netrukus susidurs su nauju išbandymu, nes jau baigiasi didžioji dauguma sutarčių. Daugelio savivaldybių ir šalies vadovai, taip pat energetikos ekspertai pabrėžia, kad šis eksperimentas nepasiteisino. Prezidentės Dalios Grybauskaitės atvirai kritikuojamas „Icor“ koncernas gali būti nepalankiai vertinamas ir naujajame Seime. Parlamento rinkimuose nugalėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatu į energetikos ministro postą laikytas Virgilijus Poderys tvirtino, kad visur, kur baigiasi šilumos tinklų nuomos sutartys, savivaldybės norėtų atsisveikinti su privačiais investuotojais.

Nors verslininkai iš tiesų sugeba veikti efektyviau, koją kiša pelno siekimas, teikiant socialiai jautrias, bet tuo pačiu milžinišką apyvartą generuojančias paslaugas. Su „Icor“ grupe siejamais veikėjais Vilniuje tenka aiškintis, ar teisėtai į šilumos kainą buvo įskaičiuotos prabangos sričiai priskiriamos verslo išlaidos.


Į viršų