Gintautas Pangonis - AB “Grigeo Grigiškės“ prezidentas Gintautas Pangonis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

84Gintautas Pangonis

Gamyba
Turto šaltinis
44 mln. €

Medžio plokščių, popieriaus ir kartono gamyba besiverčianti įmonė „Grigeo Grigiškės“ valdomos Gintauto Pangonio ne tik išgyvena sunkiausias krizes, bet ir toliau prognozuojamas stabilus augimas.

G. Pangonis tvirtino, kad investicijos į technologinį atsinaujinimą leidžia didinti gamybinius kiekius. O jų tikrai reikia, nes aprūpinama ne tik šalies rinka, bet ir gausiai eksportuojama svetur.

Įmonę sumanus verslininkas net du kartus ištempė iš krizės: pirmąsyk ją prikėlė įsigijęs po Rusijos krizės, o po to ir iš 2008 m. pasaulinės krizės.

„Įmonę įsigijome 2001 metais. Tai buvo po Rusijos krizės, kai užsidarė rinkos, pardavimų buvo mažai, o žmonių buvo daug. Darbas buvo neefektyvus. Sakyčiau gerai, kad ne gamyba buvo bloga ar produktas blogas, o buvo bloga vadyba. Iki metų pabaigos man pavyko padaryti įmonę pelningą.

Krizių įveikimas – didelė dalis sėkmės. O kita dalis yra nuolatinis darbas. Buvo sunku, kai matai, jog sandėliai pilni, gamyba stoja, o produkcijos niekam nereikia. Tuomet turi stabdyti įmonę ir situacija atrodo graudžiai. Tada pavyko susitarti su žmonėmis, kad kiek dienų dirbsime, už tiek užmokėsime. Kitaip būtų reikėję žmones atleisti ar imtis dar kitų veiksmų. Tačiau visi matydami situaciją tiek miestuose, tiek kitur, sprendimą priėmė supratingai. Vėliau darbo dienų skaičius palaipsniui pradėjo didėti ir per metus grįžome į normalų ritmą. Įmonė išgyveno, o žmonės išsaugojo savo darbo vietas“, – apie įveiktas krizes naujienų portalui tv3.lt yra pasakojęs G. Pangonis.

Jis tikino, kad sėkmingai įmonės veiklai reikalinga gera vadyba, sugebėjimas neatsilikti nuo pasaulinių tendencijų.


Į viršų