Gediminas Žiemelis - Gediminas Žiemelis

95Gediminas Žiemelis

Aviacija
Turto šaltinis
40 mln. €

Aviacijos verslo ekspertas G. Žiemelis du kartus pelnė tarptautinį pripažinimą – JAV aviacijos žurnalas „Aviation Week“ verslininką įtraukė tarp 40–ies sėkmingiausių šiame sektoriuje dirbančių vadovų.

Visgi veikla ne visuomet buvo sėkminga. Teko valdyti tokias oro bendroves kaip „Lietuvos avialinijos“ ir „flyLal“, kurių sėkmingomis tikrai nepavadinsi.

Tačiau anot verslininko ši patirtis lėmė tai, jog dabar gali dirbti sėkmingai. Jo įmonė yra pastačiusi tarptautinį oro uostą Maskvoje, orlaivių techninės priežiūros angarą Kaune.

Dėl savo veiklos Rusijoje verslininkas yra girdėjęs kritikos ir iš Lietuvos politikų.

„Mes esame verslininkai, todėl stengiamės išlaikyti politinį neutralumą ir nesikišti į politinius procesus. Be abejo, skirtingi politikai turi skirtingą nuomonę, skirtingus prioritetus. Tačiau kartais jie ne visada paremti loginiais ar ekonominiais argumentais“, – tuomet 15min yra sakęs verslininkas.

Nors apie G. Žiemelį informacijos daug, visa ji – profesinė. Apie asmeninį gyvenimą milijonierius neatvirauja.

Žiniasklaidai jis yra sakęs, tam, kad žmogus būtų laimingas, jam reikia trijų dalykų: turėti mėgstamą užsiėmimą, mylimą žmogų ir galimybę keliauti. Jis įvardija, kad iš visų turėtų verslų – nekilnojamojo turto, žemės ūkio, viešojo maitinimo, žiniasklaidos, aviacija – jį žavi labiausiai.

Visai neseniai G. Žiemelis pardavė likusias turėtas žemės ūkio bendrovės „Agrowill Group“ akcijas verslininkui Kęstučiui Juščiui.

Naujienų agentūra BNS taip pat šiais metais skelbė, kad sustabdytas Lietuvos kariuomenės sraigtasparnių siuntimas remontui į Rusiją. Šį viešąjį pirkimą buvo laimėjusi įmonė „Helisota“, kurios 100 proc. akcijų valdo „Avia Solutions Group“.

Informuota, kad Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigė, jog sraigtasparnių remontas Rusijoje būtų kirtęsis su Europos Sąjungos (ES) sprendimais dėl sankcijų Maskvai ir Lietuvos užsienio politika.


Į viršų