Sergejus Matvijenko

Įtakinga Putino režimo bendražygė Valentina Matvienko pasirūpino savo sūnumi, dabar jau Rusijoje neblogai žinomu verslininku Sergejumi Matvijenko. Pati V. Matvienko yra kilusi iš to paties miesto kaip ir Putinas, yra „Vieningosios Rusijos“ tarybos biuro narė.

Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis. Tad kas yra jos sūnus, S. Matvienko?

Visų pirma, S. Matvienko yra Rusijos verslininkas, žinomas, kaip buvęs Sankt Peterburgo gubernatorės, Federacijos tarybos pirmininkės V. Matvijenko sūnus.

Sergejus Matvijenko gimė 1973 m. gegužės 5 d. Leningrade partijos ir komjaunimo nomenklatūros šeimoje. 1992 metais baigė Modernaus verslo institutą ir tapo „Avgustina Check Investment Fund“ vadovu, 1994 metais dėl skolų sumušė jo pažįstamą Rožkovą bei apiplėšė jo butą. Jam buvo iškelta baudžiamoji byla dėl apiplėšimo, tačiau įsikišus jo motinai, tuometinei Rusijos Federacijos ambasadorei Maltoje, bylos nagrinėjimas pritilo, o visa kaltė buvo suversta jo bendrininkui.

90-ųjų viduryje Sergejus Matvijenko dalyvavo kelių vienadienių įmonių registravime, taip pat dirbo rinkodaros vadovu įmoneje „Teleplus“ ir „Inkombank“ plastikinių kortelių skyriaus ekonomistu. Po to, kai jo motina buvo paskirta Rusijos vyriausybės vicepremjere, Sergejus tapo „Baltijos finansų agentūros‘‘ finansų vadovu. 2001 m. jis buvo paskirtas Sankt Peterburgo banko direktorių tarybos patarėju informacinių technologijų klausimais, o 2003 m., Valentiną Matvijenko išrinkus į gubernatorės postą, tapo Sankt Peterburgo banko viceprezidentu ir akcininku. Tais pačiais metais jis tapo vieninteliu įmonės „Empire“, dirbančios su investiciniais farmacijos, statybos, krovinių gabenimo, reklamos projektais, savininku.

2004 m. Sergejus Matvienko buvo paskirtas „Vneštorgbank“ viceprezidentu. Po dviejų metų jis įkūrė „VTB-Capital“. 2010 m. gavo „VTB-development“ generalinio direktoriaus pareigas, o 2011 m, uždirbęs apie 5 milijardus rublių, pateko į turtingiausių Rusijos žmonių sąrašą. Tuo metu Sergejus galėjo sau leisti nusipirkti salą kaimyninėje Estijoje, kurioje pastatė elitinį kotedžų kaimelį, taip pat pompastiškai švęsti savo gimtadienį Jusupovo rūmuose Sankt Petersburge.

2011 metais Valentina Matvijenko paliko gubernatorės postą ir pradėjo eiti garbingas, bet nereikšmingas Federacijos tarybos pirmininkės pareigas. Tuo metu 29 Sergejaus įmonės Sankt Peterburge buvo likviduotos, o 14 įmonių dalį perleido partneriams. Žinomas dėl priklausomybės kokainui ir kitoms stiprioms psichotropinėms medžiagoms, tais pačiais metais tapo pasaulio lygos „Mind Free of Drugs“ viceprezidentu, o po dviejų metų – projekto „Apgink pasaulio narkomanus“ kuratoriumi. Šiuo metu jis gauna pajamų iš nekilnojamojo turto, kurį įsigijo jo motinai einant aukštas pareigas.

##UArticlesInsert_UGallery_insertPhotoToArticleWithTitle_1995376/c/l##Sergei Matvienko

Nuopelnai Kremliaus režimui

Jis žinomas dėl korupcijos, neteisėto praturtėjimo, ryšių su organizuotomis nusikalstamomis grupuotėmis.

Sėkmės formulė Rusijoje valdant Putinui – „pasakyk man, kas tavo tėvai, o aš pasakysiu, ar tu sėkmingas verslininkas“. Sergejui Matvijenko pasisekė su tėvais. Jo motina, nuo komjaunimo metų, aktyvi Jevgenijaus Primakovo verslo vadovė. Ji padarė savo sūnų milijardieriumi. Tačiau sumažėjus Valentinos Matvijenko įtakai, Sergejaus verslas pradėjo blėsti. Tačiau galiausiai su motinos parama jis tapo visateisiu žemės, rūmų ir pastatų savininku Sankt Peterburge, užtikrindamas sau patogų gyvenimą.

„Russiangate“ duomenimis, paskutiniaisiais Valentinos Matvijenko gubernavimo metais Sergejui pavyko įsigyti dešimt žemės sklypų Sankt Peterburge ir devynis brangius pastatus už 8,4 mlrd. rublių. Dėl buvusio Sankt Peterburgo gubernatoriaus dekretų į jo rankas pateko rašytojo Vonliarliarskio namas, globėjų tarybos pastatas (Kvarengio rūmai), architekto Andrejaus Baibakovo namas, pirklio A. F. Junkerio namas, buvusi ozono filtravimo stotis ir 2,1 ha ploto sklypas Kronštate. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, už visus šiuos įsigijimus Matvijenko įmonės sumokėjo kelis kartus mažesnes kainas nei rinkos kainos. Pastebėtina, kad septyni iš devynių pastatų, kuriuos jis gavo motinos siūlymu, yra kultūros paveldo objektai.

2007 metais žiniasklaida pranešė apie Sergejaus Matvijenko ryšį su Tambovo organizuotos nusikalstamos grupuotės lyderiu Vladimiru Barsukovu-Kumarinu. Kumarinas ir Matvijenko buvo pažįstami nuo 1990-ųjų, o 2000-ųjų viduryje Matvijenko pasiūlė Kumarinui dalyvauti projekte, susijusiame su keltų kompleksu. Iš mafiozų tikėtasi galingos paramos, o V. Matvijenko sūnus perėmė problemų sprendimą su pareigūnais. Kumarinas atsisakė dalyvauti šiame projekte, o vėliau buvo suimtas.

Sergejaus Matvijenko istorija rodo, kad Putino elito vaikų turtas ir stulbinanti sėkmė priklauso tik nuo dabartinio režimo administracinių ir baudžiamųjų išteklių. Vos tik kleptokratai praranda įtaką, jų talentingi vaikai pradeda strigti. Reikia suprasti, kad Putino pareigūnai, padedami savo atžalų, siekia skleisti savo įtaką ir aprūpinti save finansine „saugumo pagalve“. Tai reiškia, kad spaudimas Rusijos kleptokratams turėtų apimti ir jų šeimas. Į jų neteisėto praturtėjimo faktus turi būti atsižvelgiama ir jie turi būti ištirti, kad, pasikeitus ilgai lauktai politinei situacijai, nebūtų leista nuosavybe paversti politine įtaka ir užkirsti kelią kerštui.

Į viršų