Mantas

Žvelgiant į vienuolikmečio Manto Zarambos nuotraukas, užburia šviesiaplaukio berniuko šypsena, tačiau už jos slepiasi gyvenimo atneštos negandos: Mantukui yra pašalintas vienas plautis, o kitas – nesugeba savaime apsivalyti yra pilnas bronchektazių, infiltruotas ir pažeistas.

Šilutės rajone gyvenantis Mantas yra dar vienas TV3 televizijos ir SEB banko rengiamos „Išsipildymo akcija 2019“ herojus. Jis serga labai reta genetine liga – cilijų diskinezija. Liga pavojinga savo komplikacijomis, kurios lemia lėtinį kvėpavimo nepakankamumą, trumpesnę prognozuojamą gyvenimo trukmę.

Berniuką kamuoja lėtinis kvėpavimo nepakankamumas, lėtinis sinusitas, bronchektazės, pneumofibrozė, emfizema. Jis nuolat kenčia nuo sunkaus nuolatinio deguonies trūkumo. Prie to prisideda ir mitybos nepakankamumas, berniukui įstatyta gastrostoma.

Pirminė ciliarinė diskinezija paprastai diagnozuojama vaikystėje dėl nuolat besikartojančių kvėpavimo takų infekcijų. Tačiau berniukui ši liga buvo nustatyta tik 2018 metais, nes anksčiau Lietuvoje tam reikiamų technologijų tiesiog nebuvo.

Visą Manto istoriją skaitykite čia. 


Į viršų