Ramzanas Kadyrovas

Ramzanas Kadyrovas nuo 2007 m. vasario 15 d. Čečėnijos Respublikos vadovas, Kremliaus statytinis. Jis yra pirmojo Čečėnijos Respublikos prezidento Rusijos Federacijoje sudėtyje Achmato Kadyrovo sūnus.

Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.

Ramzanas Kadyrovas gimė 1976 m. spalio 5 d. Centarnoj kaime. 1992 m. baigė vidurinę mokyklą. Pirmojo Čečėnijos karo metu kartu su tėvu buvo čečėnų separatistų gretose ir kovojo prieš Rusijos ginkluotąsias pajėgas.

Po Pirmojo Čečėnijos karo jis dirbo savo tėvo, Ičkerijos muftijaus Achmato-Chadži Kadyrovo, vieno iš separatistinio ir antirusiško judėjimo Čečėnijoje lyderių, paskelbusio Rusijai „džihadą“, padėjėju ir asmens sargybiniu.

1999 m. rudenį kartu su tėvu jis perėjo į federalinės valdžios pusę. Nuo 2000 m., kai Achmatas Kadyrovas tapo laikinosios administracijos vadovu, jis vadovavo savo tėvo saugumo tarnybai. 2003 m., kai jo tėvas buvo išrinktas Čečėnijos prezidentu, Ramzanas Kadyrovas tapo prezidento saugumo tarnybos vadovu. Buvo atsakingas už specialiųjų operacijų vykdymą. Vedė derybas su nelegalių ginkluotų grupuočių (IAF) nariais dėl jų perėjimo į Rusijos pusę.

Dauguma pasidavusių kovotojų buvo įtraukti į Čečėnijos Respublikos prezidento saugumo tarnybą, todėl 2003 m. pabaigoje buvę kovotojai sudarė didžiąją dalį vadinamųjų „kadyroviečių“.

2004 m. gegužės 10 d., kitą dieną po tėvo mirties, jis buvo paskirtas Čečėnijos Respublikos Vyriausybės pirmininko pirmuoju pavaduotoju.

Nuo 2006 m. kovo mėn. – Respublikos Vyriausybės pirmininkas, o nuo 2007 m. balandžio 5 d. – Čečėnijos Respublikos vadovas.

Nuopelnai Kremliaus režimui

Pirmiausia, jis yra kaltas dėl autoritarinio diktatoriško režimo sukūrimo Čečėnijos Respublikoje, daugybės žmogaus teisių pažeidimų, jo oponentų, taip pat Putino režimo priešininkų Rusijoje, kankinimų, grobimų ir nužudymų, aktyvios Vladimiro Putino diktatūros paramos.

Ramzanas Kadyrovas nuo pat savo veiklos pradžios Čečėnijos Respublikos vadovybėje veikė Rusijos valdžios interesais, naikindamas ar baugindamas jos oponentus. Žmogaus teisių aktyvistai ne kartą kaltino R. Kadyrovą sistemingais žmogaus teisių pažeidimais: neteisminiais nužudymais, pagrobimais ir kankinimais, kuriuos vykdė ir vykdo „Kadyrovcai“ – Ramzano Kadyrovo asmeninė gvardija, suformuota daugiausia iš buvusių kovotojų, kovojusių prieš Rusijos kariuomenę.

Kadyrovas taip pat buvo apkaltintas „kolektyvinės atsakomybės“ įvedimu Čečėnijoje prieš kovotojų, kurių namai buvo sudeginti iš keršto, artimuosius. Be to, R. Kadyrovas buvo apkaltintas slaptų kalėjimų sukūrimu Čečėnijoje, kuriuose nelegaliai buvo laikomi R. Kadyrovo režimo priešininkai.

Be žmogžudysčių Čečėnijoje, R. Kadyrovas taip pat buvo įtariamas prisidėjęs prie didelio atgarsio sulaukusių politinių žmogžudysčių už Čečėnijos Respublikos ribų: žurnalistės Anna Politkovskajos, čečėnų saugumo pareigūnų ir Kadyrovo oponentų Movladi Bojsarovo, Ruslano Jamadajevo, Umaro Israilovo, žmogaus teisių aktyvistės Natalijos Estemirovos ir politiko Boriso Nemcovo.

Pastaraisiais metais pasigirdo nauji kaltinimai R. Kadyrovui, kad gėjai yra persekiojami Čečėnijos Respublikos teritorijoje. Daugelis jų buvo priversti palikti Čečėnijos teritoriją ar net palikti Rusiją. Pats Kadyrovas atmetė kaltinimus gėjų persekiojimu, sakydamas, kad „Čečėnijoje tokių žmonių nėra“ ir siūlydamas amerikiečiams „pasiimti juos pas save“.

Šiuo metu Ramzanas Kadyrovas yra vienas pagrindinių Putino režimo ramsčių Rusijoje. Kadyrovas nuolat reiškė paramą V. Putinui ir ne kartą yra pareiškęs, kad jis yra jo „pėstininku“. Jis išreiškė grasinimus opozicijos lyderiams ir žurnalistams (Chodorkovskiui, Kasjanovui, Venediktovui), grasindamas jiems represijomis. Ramzano Kadyrovo asmeninė gvardija „Kadyrovcai“ tapo vienu pagrindinių Putino režimo baudžiamųjų organų, naikinančių režimo priešininkus Šiaurės Kaukaze ir bauginančių opoziciją visoje Rusijos Federacijoje.

Kadyrovą ir jo žmones Putino režimas aktyviai naudoja vykdydamas užsienio politikos agresiją. Yra žinoma, kad kadyroviečiai buvo aktyviai naudojami per susirėmimus Ukrainos pietryčiuose, ko pats Ramzanas Kadyrovas niekada neneigė. Taip pat Čečėnijos saugumo pajėgos aktyviai dalyvauja kare Sirijoje, Sirijos diktatoriaus Bašaro al-Asado pusėje.

Į viršų