Igoris Bezleris

Igoris Bezleris, pravarde „Bes“, yra vienas iš prorusiškos teroristinės grupuotės, veikiančios Rytų Ukrainoje, lyderių. Jis Putino režimui nusipelnė vykdydamas karo nusikaltimus, žudydamas civilius, grobdamas žmones.

Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.

Igoris Bezleris gimė 1965 m. gruodžio 30 d. Simferopolyje, Krymo vokiečių šeimoje. Jis kariavo Afganistane, vėliau – Čečėnijoje. 1994–1997 m. studijavo Dzeržinskio karo akademijoje Maskvoje. Jis tarnavo 36-ojoje Raudonosios vėliavos gvardijos raketų divizijoje Krasnojarske. Pakilo iki GRU specialiųjų pajėgų pulkininko leitenanto laipsnio, po kurio išėjo į pensiją. Nuo 2003 m. gyveno Ukrainoje.

Bezleris dirbo Gorlovskio techninės įrangos gamyklos apsaugos viršininku, vėliau komunalinėje laidojimo paslaugų įmonėje „Prostor“ Gorlovkoje, vadovavo Gorlovkos visuomeninei desantininkų organizacijai. 2012–2013 metais dirbo akcinės bendrovės „Gorlovskij Mašinostroitel“ apsaugos tarnyboje, vėliau išvyko į Krymą.

2014 m. pradžioje jam buvo atkurtas tiesioginis ryšys su Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo GRU (Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo vyriausiojo žvalgybos direktorato) vadovybe. Bezleriui buvo pavesta koordinuoti sabotažo operacijas.

Jis dalyvavo koordinuojant karinius veiksmus Krymo aneksijos metu. Rusijai aneksavus Krymą, Bezleris grįžo į Gorlovką, kur vadovavo Ukrainos vidaus reikalų ministerijos regioninio skyriaus užgrobimui, taip pat dalyvavo SBU pastato Donecke užėmimo organizavime.

Taip pat Bezleris aktyviai dalyvavo ginkluotuose veiksmuose Ukrainos rytuose. Iki 2014 metų spalio mėnesio, po virtinės konfliktų su prorusiškų kovotojų vadovybe, Rusijos specialiosios tarnybos jį išvežė iš Donbaso į aneksuoto Krymo teritoriją.

Putino režimo nusikaltimai, kuriuos jis vykdė

I. Bezleris yra daugybės karo nusikaltimų, teroristinės veiklos, civilių žudymų ir karo belaisvių žudynių, pagrobimų organizatorius, dalyvis ir vykdytojas.

Bezleris savo pravardę „Bes“ gavo Afganistano kampanijos dienomis, tačiau ją galutinai įtvirtino per ginkluotą Rusijos pajėgų įsikišimą į konfliktą Donbase. Jis tapo žinomas kaip vienas žiauriausių ir nežmoniškiausių prorusiškų pajėgų vadų, pasižymėjęs neteisėtomis egzekucijomis ir represijomis. Būdamas GRU darbuotoju, jis dalyvavo konflikte tarp GRU ir FSB dėl valdžios perėmimo Donbase ir paliko teroristų kontroliuojamą Donbaso teritoriją prieš prasidedant aktyviausių kovotojų vadų šaudymui.

2014 m. balandį Rusijos karinės žvalgybos nurodymu, būdamas sabotažo grupės dalimi, Bezleris dalyvavo SBU pastato Donecko srityje ir Ukrainos vidaus reikalų ministerijos regioninio departamento Gorlovkos mieste užėmime. Balandžio 17 dieną SBU įtraukė Igorį Bezlerį į ieškomų asmenų sąrašą.

2014 metų balandžio 21 dieną už Ukrainos vėliavos pakėlimą Gorlovkoje, Bezleris, Strelkovas-Girkinas ir Ponomariovas surengė ir įvykdė žiaurų Gorlovkos miesto tarybos nario Rybako ir kelių kitų civilių nužudymą. Teroristai perpjovė skrandžius aukoms, tada uždėjo ant jų kuprines su smėliu ir paskandino upėje.

2014 metų gegužės 22 dieną Bezlerio grupuotė užpuolė Ukrainos karinę koloną netoli Volnovachos, Donecko srityje. 16 Ukrainos karių žuvo ir 31 buvo sužeistas.

2014 m. gegužės 23 d. dalyvavo organizuojant pasalą prieš savanorių bataliono „Donbasas“ kovotojus prie Karlovkos kaimo. Vėliau jis pareiškė, kad visi paimti į nelaisvę Donbaso bataliono kariai buvo sušaudyti.

2014 metų birželį skirtingų Rytų Ukrainos regionų geležinkelyje buvo įvykdyta nemažai teroristinių išpuolių. Birželio 29 dieną SBU sulaikė teroristinės grupuotės narius, planavusius susprogdinti Charkovo geležinkelį. SBU duomenimis, grupę organizavo 45 metų Charkovo gyventojas, kuris veikė prižiūrimas Igorio Bezlerio.

Iš savo kuratoriaus teroristas gavo užduotį surengti traukinio bombardavimą artilerijos šoviniais. Remdamiesi šiais faktais, SBU tyrėjai iškėlė baudžiamąją bylą pagal Ukrainos baudžiamojo kodekso 258 str. (teroristinis aktas) ir 258-3 str. (teroristinės grupės ar teroristinės organizacijos sukūrimas).

Susijęs su Malaizijos „Boeing“ katastrofa

Igoris Bezleris buvo susįjęs su Malaizijos „Boeing“ katastrofa. Remiantis telefoninių pokalbių pasiklausymu, 2014 m. liepos 17 d., likus 2 minutėms iki MH17 katastrofos, Bezleris sulaukė telefono skambučio iš „Naimanec“ informatoriaus, kuris pasakė, kad artėja lėktuvas. 16:40 Kijevo laiku, praėjus 20 minučių po MH17 katastrofos, Bezleris pranešė Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo GRU pulkininkui Vasilijui Geraninui apie orlaivio numušimą.

Duodamas interviu „Guardian“ reporteriui Šonui Walkeriui, Bezleris gyrėsi asmeniškai įvykdęs egzekucijas keliems Ukrainos savanorių batalionų kovotojams. Kai Bezleris pastebėjo, kad žurnalistai įrašinėja šį pokalbį, jis liepė juos apieškoti, sunaikinti visą įrašymo įrangą ir pagrasino nušauti, jei ras „ką nors“. JT duomenimis, Bezlerio kovotojai yra susiję su žiaurių prievartavimų serija Rytų Ukrainoje.

2014 m. liepos pradžioje žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Bezleris ir jo būrio kovotojai atsisakė paklusti „DPR“ vadovybei ir bandė įvykdyti „ginkluotą perversmą“. Yra žinoma, kad Bezleris  turėjo konfliktų su Aleksandru Borodajumi, Igoriu Strelkovu (Girkinu), Aleksandru Zacharčenka ir kitais.

2014 m. spalio 31 d. Ukrainos Generalinė prokuratūra Igoriui Bezleriui pateikė oficialius kaltinimus dėl žmonių pagrobimų ir sulaikymų be pagrįstų kaltinimų, kankinimo ir tyčinio nužudymo.

2014 metų lapkričio pradžioje jis atsistatydino iš vadovo pareigų vadinamojoje „Donbaso liaudies milicijoje“ Gorlovkoje ir paliko Donbaso teritoriją. Manoma, kad jo atsistatydinimas buvo susijęs su GRU, FSB ir Surkovo interesų kova.

Po priverstinio atsistatydinimo Bezleris gyvena Kryme, dalyvauja Donbaso savanorių sąjungos organizacijos veikloje ir ragina griauti konstitucinę santvarką Ukrainoje. Igoris Bezleris yra įtrauktas į ES, JAV ir Kanados sankcijų sąrašus ir vis dar gali destabilizuoti padėtį Rytų Ukrainoje.

Į viršų