Lukrecija

Viena gražiausių dailiojo čiuožimo porų - Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko. Pirmieji lietuviai, laimėję medalius Europos ir pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatuose ir aukščiausią vietą žiemos olimpinėse žaidynėse. Dideli iš mažos Lietuvos. Atkaklūs, tvirtai siekiantys tikslo ir trapi, vilties neprarandanti Lukrecija… 

Šiandien kitokia, nors gimė visiškai sveika, iki trejų su puse džiugino dainomis, dabar neprataria nei žodžio… Žaismingas pasaulis staiga sutemo.  

Negailestinga, reta liga - autoimuninis encefalitas prieš NMDA receptorius...Siaubas, nuo kurio vaistų  mama maldavo dvejus metus...Lukrecijai dingo kalba, sutriko rega, prasidėjo traukuliai ..Matęs kaip sesuo praranda sąmonę ir ją ištinka paralyžius, tuomet dar 5-metis broliukas sugalvojo norą ir kiekvieną savo gimtadienį, užpūsdamas žvakeles, jis prašo to paties - kad sesutė pasveiktų.

Akimirksniu užsimezgusi draugystė su Povilu ir Margarita bei minutės, kai ji tarsi atgyja, o akyse šviečia stebuklingas gyvenimas - suteikia vilties. Ji puikiai reiškia savo jausmus ir mintis gestais,  tačiau tam, kad galėtų gyventi toliau -  ligą būtina sustabdyti.
Itin brangūs vaistai kaip ir būtina reabilitacija po autoimuninio encefalito – nekompensuojami, o gydymui reikalinga suma - 7000 eur.

Iš tiesų - niekas nežino, kokias galimybes slepia žmogaus smegenys ir ko kartais trūksta, kad įvyktų stebuklas. Vaiko sugalvoto noro, palankiai susiklosčiusių aplinkybių, o gal - įkvėpiančio žmogaus šalia, pavyzdžio, kad tvirtai tikint ir siekiant, net tada, kai labai sunku – viskas įmanoma!
 
Povilas ir Margarita kviečia mus visus susivienyti bendram tikslui – ištiesti pagalbos ranką ir padovanoti Lukrecijai viltį vėl dainuoti. Gyventi. 
  


Į viršų