SKAISTĖ

Skaistė – mažiausias naujagimis šalyje, į pasaulį atėjęs per anksti, vos 22 nėštumo savaitę. Mergaitė buvo vos delno dydžio... Nuo tos akimirkos, kai atmerkė akis, Skaistė ilgus mėnesius praleido ligoninėje, o pirmąją operaciją patyrė vos 27 savo gyvenimo dieną. Jos mama nuolat girdėjo, kad Skaistei šansų išgyventi beveik nėra. 

Vis dėlto, kartu su medikų pagalba, Skaistė įrodė esanti kovotoja – šiandien jai jau 3-eji. Tačiau bėdos nesibaigia – mergaitei ne kartą perpiltas kraujas, diagnozuota plautinė hipertenzija, lėtinis plaučių nepakankamumas. Taip pat ji nešioja klausos aparatą, atsilieka ir jos raida – Saistė beveik nekalba.

Skaistė – vienas iš projekto „Išsipildymo akcija 2022“ geradarių pagalbos laukiančių vaikų. Tam, kad galėtų tęsti kovą už gyvenimą, šiandien Skaistei reikalinga visų gerų žmonių pagalba. Mergaitei reikia stacionaraus deguonies aparato namuose, o kad galėtų išeiti į lauką, jai reikia mobilaus, ištisinio srauto deguonies koncentratoriaus. Taip pat Skaistei reikalingas belaidis, ne pirštinis pulsoksimetras saturacijos stebėjimui, o raidos ir kalbos tobulinimui – neurosensorinė stimuliacija.

 

Visą straipsnį apie Skaistę skaitykite čia 


Į viršų