Mėta

Susipažinkite su keturmete Mėta, būtent ši nuostabi mergaitė yra antroji paramos renginio „Išsipildymo akcija 2019“ herojė. Mėta į šį pasaulį pasibeldė prieš keturis metus ir kaip tuomet atrodė, ji buvo visiškai sveika naujagimė ir jokie gydytojai neįtarė, kad jau po kelių metų Mėtai gali pasireikšti itin klastinga liga.

Lemtinga diena išaušo, likus vos mėnesiui iki trečiojo Mėtos gimtadienio. Tą dieną Vitalija prisimena ir dabar – šeima buvo neseniai atsikėlusi, ruošėsi vesti Mėtą į darželį. Staiga mergytė nei iš šio, nei iš to vieną akimirką susiėmė už pilvo ir pradėjo verkti, kartoti, kad jai skauda pilvuką.

Išgėrus vaistų, pilvo skausmai vis tiek niekur nedingo, todėl šeima nedelsiant nuvažiavo pas šeimos gydytoją, kuri juos nusiuntė į VUL Santaros klinikas. Čia atlikus echoskopiją medikai galėjo pasakyti tik tiek – „Turime jums nelabai gerų žinių“.

Po echoskopijos, mergytė buvo paguldyta į ligoninę ir jai buvo atliktas detalesnis tyrimas magnetiniu rezonansu. Tyrimai parodė itin retą ir klastingą diagnozę – tulžies latakų cista. Taip skamba Mėtos diagnozė, kurią paprastai būtų galima paaiškinti taip – tai cista, kuri sukelia tulžies nutekėjimo problemas, taip pat pažeidžia kepenis ir laikui bėgant gali net supiktybėti.

Tokia cista yra gydoma labai sudėtinga rekonstrukcine operacija, kurios metu pašalinama tulžies latakų cista kartu su visais tulžies latakais, tulžies pūsle. Jos metu yra suformuojama jungtis tarp kepenų ir žarnos. Ši liga yra priskiriama retai ligų grupei, tai įgimta liga.

Visą Mėtos istoriją skaitykite čia. 


Į viršų