Nojus

Berniukas susirgo Roto virusu. Liga – ne mirtina, daug vaikų ja serga ir pasveiksta. Deja, ne Nojus. Jo liga komplikavosi į meningitą, vėliau – į virusinį encefalitą, tada išsivystė epilepsija ir mažylis dviems mėnesiams paniro į komą, o pabudo paralyžuotas. Nojus susirgo per antrąjį savo gimtadienį. Dabar mažyliui treji.

„Išsipildymo akcijos“ herojuko istorija sujaudino E. Straleckaitę. 24-erių profesionali šokėja, puikiai žinoma Lietuvoje ir užsienyje, išgarsėjusi TV3 projektuose „Šok su manimi“, „Šuolis“ sako, kad labai svarbu padėti vaikams ir šeimoms, kurioms likimas nebuvo dosnus. Akcijos ambasadore ir Nojaus globėja tapusi mergina tiki, kad visi kartu galime padaryti viską, kad berniukas gautų jam reikalingą gydymą.

Nojaus istorija – lyg iš baisiausio sapno, bet kaip tik tokį tenka išgyventi vienišai dvidešimt aštuonerių metų mamai, kurios sūnelį ištiko baisios ligos, o realybės neatlaikęs vyras emigravo. Telšių policijos komisariate dirbanti Sigita šiuo metu gyvena pas mamą, kuri ir padeda prižiūrėti nuolatinės globos reikalaujantį trejų metukų Nojų.

Mažylis nešneka, nejudina kojų ir rankų, nesišypso, jam reikalinga nuolatinė priežiūra ir mankštos. Specialiai tam nenuilstanti Nojaus mama baigė masažistų kursus ir įgijo diplomą. Kasdien Sigita masažuoja sūnų, makština kiekvieną jo raumenuką. 


Į viršų