Matas

Su sunkia stuburo liga gimusio šešiamečio Mato vaikystė kupina skausmo ir ilgai trunkančių operacijų, kurių metu berniukas netenka labai daug kraujo. Nesuskaičiuojama galybė išgyventų operacijų labai sudėtingos, ilgai trunkančios, jų metu ligonis netenka labai daug kraujo. Tai nuolatinė kova dėl vaiko gyvybės – nukraujavus sulaukti tinkamo donoro, atlaikyti, ištverti. 

Tačiau Matas Lietuvos žmonių pagalbos prašo ne tik sau. Aukodami „Išsipildymo akcijai“ galite padėti šimtams vaikų ir kūdikių, nes už surinktus pinigus Santariškių vaikų ligoninei bus nupirkta autotransfuzijos sistema, kuri padeda surinkti operacijos metu netenkamą kraują ir jį grąžinti ligoniui. „Tokią funkciją atliekančius aparatus turime ir mes, ir kelios kitos gydymo įstaigos, tačiau aparatas, kuris būtų nupirktas, ypatingas tuo, kad yra pritaikytas vaikams ir net kūdikiams. Tokio Lietuvoje nėra“, – apie ligoninei būtiną sistemą pasakoja Santariškių vaikų ligoninės Vaikų anesteziologijos skyriaus vedėjas Vidūnas Daugelavičius. 

Sudėtingas medicininis aparatas kainuoja 30 tūkst. eurų, tačiau Lietuvos žmonės jau ne kartą įrodė, kad visi kartu galime dovanoti ne tik viltį gyventi, bet kartais ir patį gyvenimą. 
  


Į viršų