Ramunė

Ramunė serga įgimta pūsline epidermolize. Ramunės liga įtraukta į retų ligų sąrašą. Ji pasireiškia sunkiai gyjančių žaizdų atsiradimu nuo menkiausio dirginimo. Mergaitės kūnas – kaklas, nugara, rankos ir kojos – nusėtas didelėmis pūslėmis, kurios ilgainiui subliūkšta. Lieka randai. 


„Dabar Ramunei jau vienuolika, o kai ją sutikau pirmą kartą, jai buvo šešeri. Tuomet labiausiai nustebino, kad mergaitė neišsigando kamerų, svetimų žmonių ir po kokių penkių minučių atrodė, kad kalbiesi su vaiku, kurį jau seniai pažįsti ir kad jau tapome draugėmis“, – pažintį su Ramune prisiminė TV3 laidos „Prieš srovę“ vedėja Audrė Kudabienė. 


Pasak laidos vedėjos, tiek pati Ramunė, tiek jos tėvai yra labai nuoširdūs ir dėkingi žmonės. „Tie skausmai, žaizdos net iš suaugusio žmogaus atimtų bet kokį entuziazmą ir džiaugsmą, o Ramunė tokia atvira, taip greitai priima žmones, susidraugauja su jais. Galbūt šie bruožai, kaip ir dėkingumas, paveldėti iš šeimos. Menkiausia pagalba, nesvarbu, ar tai paplepėjimas, ar nuėjimas į kiną, ar finansinė pagalba, kurią jie gauna iš žmonių, yra priimama, kaip didžiausia dovana“, – sako A. Kudabienė.


Ramunės mama Judita pripažįsta, kad be žmonių pagalbos jų šeima tiesiog neišgyventų. Mergaitei reikalinga nuolatinė priežiūra, specialūs rūbai, net tvarsčiai žaizdoms paprasti netinka. Ramunė 4–5 kartus per metus guli ligoninėje ir bent 2 kartus važiuoja į sanatoriją. 
  


Į viršų