Zoe

Prie olimpinio tikslo – padėti kitam – šiemet prisijungė ir legendinė slidininkė Vida Vencienė – vienintelė Lietuvos moteris, tapusi žiemos olimpinių žaidynių čempione.

Moteris tapo dar viena šių metų „Išsipildymo akcijos“ ambasadore ir susidraugavo su ligų išvarginta Zoe. Mergaitė nieko nemato ir yra įpratusi pasitikėti tik kasdien esančiais šalia.

Nuo pat mergaitės gimimo pasipriešinti ligai bandanti šeima niekada nepasidavė, tačiau pastebėtos nykstančios Zoe akys, neišsivystę akies nervai, diagnozuotas ataksinis cerebrinis paralyžius, neleidžia mažylei džiaugtis vaikyste.

Jai sutriko miegas, atsirado kalbos suvokimo regresas, mažylė sunkiai paeina, nebelipa laiptais, nustojo valgyti, gerti. Antrus metus gyvena maitinama tik per gastrostomą.

Nors mažylę kamuoja nuotaikų kaita, bet ji labai linksma, žingeidi, ją be galo džiugina žirgai. Žirgai – tai liga, kuria susirgus, pasveikti neįmanoma, tačiau tik ši liga padeda sveikti mažajai kovotojai...

Pajutusi ramybę, dvelkiančią nuo žirgų, Zoe noriai kabinasi į gyvenimą ir sujungia šeimą savo tikėjimu kovoje už kelionę į priekį, už tas džiaugsmo ašarų vertas mažas pergales.

Ypač retas ir galbūt vienintelis toks Zoe atvejis ir nežinomybė dėl ateities labiausiai gąsdina mergaitės mamą. Vis dėlto šeima tikisi, kad Zoe įveiks epilepsiją ir pradės pati valgyti.

O kol kas jai reikalinga visų mūsų pagalba, nes gyvybiškai svarbus specialus maistas bei jo suleidimui per gastrostomą būtinos priemonės nėra kompensuojami.

Zoe olimpinių pergalių kaina 11000 €, o pergalių siekti galime tik visi kartu, visų mūsų gerumu. 


Į viršų