88
Lietuva - Anglija (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Vilniuje, LFF stadione pirmadienį buvo žaidžiamos paskutinės Europos futbolo čempionato kvalifikacinės rungtynės tarp Lietuvos ir Anglijos.

88

Lietuvos rinktinė šį vakarą namuose priimė Anglijos rinktinę. Lietuviai pirmąjį susitikimą Anglijoje pralaimėjo 4:0 ir po devynių rungtynių turėjo 10 taškų ir užimė 5 vietą, tuo tarpu Anglai laimėjo visas rungtynes ir su 27 taškais jau buvo užsitikrinę pirmąją vietą grupėje.

Startinės sudėtis

Lietuva

Vartininkas: Giedrius Arlauskis.

Gynėjai: Linas Klimavičius, Tomas Mikuckis, Vytautas Andriuškevičius, Georgas Freidgeimas.

Saugai: Artūras Žulpa, Mindaugas Panka, Fiodor Černych, Arydas Novikovas, Vykintas Slivka.

Puolėjas: Lukas Spalvis.

Anglija

Vartininkas: Jack Butland.

Gynėjai: Phil Jones, Phil Jagielka, Kyle Walker, Kieran Gibbs.

Saugai: Jonjo Shelvey, Adam Lallana, Ross Barkley, Alex Oxlade-Chamberlain.

Puolėjai: Harry Kane, Jamie Vardy.

Lietuva 0 - 3 Anglija

Rungtynių eiga:

Rungtynės baigėsi, lietuviams teko pripažinti Anglijos pranašumą rezultatu 3:0.

Rungtynės aikštelėje aprimo, o teisėjas pridėjo 3 minutes.

Lietuviai pradėjo bandyt atakuot, tačiau rezultatas iki 85-os minutės nesikeičia, o Lukas Spalvis užsidirbo geltoną kortelę.

78-ąją minutę lietuviai turėjo galimybę sumažinti skirtumą lietuviai. Anglijos futbolininkai prasižengė iki vartų esant apie 25 metrams, Vykintas Slivka smūgiavo į vartus, tačiau Jonjo Shelvey išbėgo per arti kamuolio, užsidirbo geltoną kortelę ir lietuviai gavo dar vieną šansą. Tokia pati situacija pasikartojo ir vėl, tačiau šįkart per anksti išbėgo Jamie Vardy. Trečiasis Slivkos smūgis skriejo tiesiai vartininkui į rankas.

Vaizdas iki 68-osios lietuviams atrodo tragiškai anglai į vartus smūgiavo keturiskart daugiau, o į vartų plotą lietuviai atliko tik 1 smūgį, kai tuo tarpu anglai - 11.

62-ąją minutę Anglijos futbolininkai pelnė trečiąjį įvartį. Alexas Oxlde-Chamberlainas po Kyle'o Walkerio perdavimo nuginklavo lietuvius.

Pirmąsias dešimt antrojo kėlinio minučių anglai kuria vieną po kitos pavojingas progas.

52-ąją minutę puiku šansą turėjo vėl tas pats Harry Kane'as, tačiau ir vėl Giedrius Arlauskis buvo pranašesnis.

Prasidėjus antrajam kėliniui iniciatyva ir toliau priklauso Anglijos futbolininkams.

Po pirmojo kėlinio rezultatas 2:0. Lietuviams rūbinėje reikės aptarti begalę dalykų, jeigu namuose nori iškovoti bent tašką.

Anglija iki 40-osios minutės ir toliau užgulė lietuvius, o lietuvių žaidimas švelniai pasakius atrodo tragiškas.

Po Harry Kane'o smūgio į vartus Giedrius Arlauskis nesėkmingai atmušė kamuolį ir kamuolys atsidūrė vartų tinkle.

Po įvarčio tribūnose įvyko mušitynės tarp Lietuvos ir Anglijos fanų, o Lukas Spalvis 34-ąją minutę atliko pavojingą smūgį, tačiau Jackas Butlandas išsaugojo vartus sausus.

Įvartis! Po puikaus tolimo Rosso Barkley smūgio 29-ąją minutę į priekį išsiveržė Anglijos futbolininkai.

Dar vieną pavojingą smūgį atliko Harry Kane, tačiau ir vėl mūsų vartininkas buvo pranašesnis.

Vaizdas iki 20-os minutės nesikeičia. Anglai kontroliuoja kamuolį, o tik lietuviams perėjus į varžovų pusę, lietuviai kamuolį praranda vietoje.

14-ąją minutę po lietuvių klaidos lygioje vietoje vėl šansą turėjo Harry Kane, tačiau Arlauskis ir vėl apsaugojo vartus, o po kampinio anglams nepavyko nieko sukurti.

10 minutė pavojingą smūgį atliko Harry Kane, tačiau Arlauskis apsaugojo vartus. Iniciatyva priklauso Anglijos futbolininkams, o stadione girdėti tik anglų skanduotės.

Teisėjas paskelbė rungtynių pradžią, o mačą su kamuoliu pradėjo Lietuvos futbolininkai.