Sporto naujienos

Informacija ir naujienos apie įvairias sporto šakas, varžybas, komandas ir individualius sportininkus. Rezultatai, rekordai, traumos, treniruočių ir varžybų grafikai, taip pat sportininkų ir trenerių interviu bei analizes.

Sporto finansavime vėl sukilo audra: kodėl milijonas eurų nugulė tik į penkių sporto federacijų kišenę?

Sporto finansavimas Lietuvoje – kaip užburtas ratas. Atsakingoms institucijoms ir toliau neišeina išskirstyti šalies sporto federacijoms lėšų taip, kad nebūtų sulaukiama aštrios kritikos. Nacionalinė sporto agentūra (NSA) neseniai paskirstė 1 mln. eurų biudžeto lėšų tarptautinėms sporto varžyboms organizuoti. Finansavimas buvo skirtas vos penkioms organizacijoms, o kitos liko užribyje. Tad tokia situacija ir vėl kelia pasipiktinimo bangą.

Dramą Monake iškentęs Šarūnas Jasikevičius pasigedo auklėtinių fiziškumo: „Nebuvome pasiruošę“

Penktadienio vakarą Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Stambulo „Fenerbahce“ iškentė emocingą mūšį Monake, kuriame teko pripažinti šeimininkų pergalę. Antrose Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse „Fenerbahce“ 88:93 nusileido Donato Motiejūno atstovaujamai „Monaco“ ekipai.
Krepšinis Prieš 2 val.

Vilniuje startuoja pasaulio ledo ritulio čempionatas: lietuviai susikaus su Ispanijos rinktine

Šeštadienį Vilniuje prasideda ledo ritulio šventė. Šeštadienį trejomis rungtynėmis startuoja „2024 IIHF Pasaulio Ledo Ritulio Čempionato I Diviziono, B Grupės“ turnyras. Jau pirmąją rungtynių dieną laukia didelę reikšmę galutiniam turnyro rezultatui galinčios turėti rungtynės. Turnyro starte lauks Nyderlandų akistata su Kinijos rinktine. 12:30 val. prasidėsiančios turnyro atidarymo rungtynės gali būti lemtingos kovojant dėl išlikimo divizione.
Ledo ritulys Prieš 3 val.

„Timberwolves“ neįveikiančios „Suns“ situacija nepavydėtina: nuo sezono pabaigos skiria vienas pralaimėjimas

Trečią pergalę NBA atkrintamųjų serijoje iškovojo Minesotos „Timberwolves“ komanda, kuri auklėtiniai išvykoje 126:109 (34:32, 25:21, 36:20, 31:36) nužtikrintai įveikė Fynikso „Suns“ ekipą. Minesotos komanda šiuo metu pirmauja 3–0 ir eliminuoti „Suns“ ekipą galės jau kitose rungtynėse Fynikse. Anthony Edwardsas buvo nesulaikomas nugalėtojų gretose. Gynėjas per 43 žaidimo minutes surinko 36 taškus (11/18 dvit., 1/5 trit., 11/11 baud.
Krepšinis Prieš 4 val.

Nemaloni situacija: Belgrado oro uoste Eurolygos teisėjas pagautas vogęs kvepalus

Serbijos žiniasklaida republika.rs paviešino ekskliuzyvinę istoriją, kaip Belgrado oro uoste vagystę surengė Eurolygos arbitras Matejus Boltauzeris. Slovėnijos teisėjas po gruodžio 5 dieną vykusių rungtynių tarp Belgrado „Partizan“ ir Monako „AS Monaco“ ekipų oro uoste apsilankė kvepalų skyriuje ir buvo pričiuptas, bandantis pavogti „Tom Ford“ kvepalus. Tiesa, prieš pat vyrą buvo vaizdo kameros, tad jis buvo iškart pričiuptas ir sulaikytas policijos pareigūnų.
Krepšinis Prieš 20 val.

Savaitgalį laukia dar penki A lygos mačai: ar „Žalgiris“ Marijampolėje bus pristabdytas?

„TOPsport A lygos“ 11-ajame ture savaitgalį bus sužaisti penki mačai. Telšių „Džiugas“ – Vilniaus rajono „TransINVEST“. Balandžio 27 dieną, 15 val. Telšiai, „Ateities“ progimnazijos stadionas. Ankstesnės rungtynės: 1:0. Šeštadienį džiugiečiai sieks antrą sykį iš eilės atimti taškus iš debiutantų. Palyginus su Vilniaus rajono ekipa, „Džiugo“ situacija turnyro lentelėje yra puiki. Andriaus Lipskio kariauna yra sužaidusi akistata mažiau ir oponentus lenkia 8 taškais.
Futbolas Prieš 19 min.

Japonijoje Dainiaus Adomaičio ir Artūro Gudaičio atstovaujama krito pratęsimo dramoje

Japonijos čempionate pralaimėjimą patyrė Dainiaus Adomaičio treniruojama ir Artūro Gudaičio atstovaujama Tokijo „Alvark“ (45/12) ekipa. Lietuvių klubas namie per pratęsimą 86:90 (23:20, 15:22, 20:13, 19:22, 9:13) nusileido Gunmos „Crane Thunders“ (30/27) ekipai.  A. Gudaitis per 23 minutes pelnė 10 taškų (4/5 dvit., 2/3 baud.
Krepšinis Prieš 55 min.

Vilniuje startuoja „Moterų ralis“: dalyvės įveiks beveik keturis šimtus kilometrų važiuodamos vaizdingais Lietuvos keliais

Vilniaus Gedimino prospekte šiandien nuo 9 val. ryto vyksta „Moterų ralio“ ekipažų startas. Kas minutę startuoja po ekipažą. Lietuvos „moterų Dakaru“ tituluojamame renginyje šiemet užsiregistravo bemaž 200 ekipažų. Jų startas truks iki vidurdienio. „Oras džiugina. Moterys puikios nuotaikos, pasipuošusios, nusiteikusios laimėti.

FIBA Čempionų lygoje laukia ispaniškas finalas: kausis „Unicaja“ ir „Lenovo“ ekipos

FIBA Čempionų lygos pusfinalyje pergalę nukalė Malagos „Unicaja“ ekipa, kuri 80:74 (15:26, 18:14, 26:15, 21:19) nugalėjo Mursijos UCAM komandą. Nors ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 2 minutes Malagos klubas dar turėjo tik minimalų pranašumą – 72:71, tačiau kelios sėkmingos atakos juos ryškiau išvedė į priekį. Po šių smūgių Mursijos klubas jau neatsigavo ir „Unicaja“ šventė pergalę. Malagos komanda pataikė 11 tritaškių iš 24 bandymų (44 proc.

Dar vieną pergalę įsirašęs „Real“ vis arčiau Ispanijos titulo

Madrido „Real“ ekipa artėja link trofėjaus Ispanijos čempionate, o penktadienio vakarą išvykoje 1:0 (1:0) palaužė San Sebastiano „Real Sociedad“ klubą. Vienintelio rungtynių įvarčio autorius buvo Arda Guleras. Netrukus priešininkai buvo išlyginę rezultatą, tačiau po VAR peržiūros buvo užfiksuota pražanga prieš pasiunčiant kamuolį į „Real“ vartus ir įvartis nebuvo įskaitytas.
Sportas Prieš 3 val.

Dar vieną stebuklą sukūrusios Lietuvos akmenslydininkės tęsia žygį – prasibrovė į pasaulio čempionato finalą

Neįtikėtiną žygį Švedijoje vykstančiame pasaulio veteranų kerlingo (akmenslydžio) čempionate tęsianti Lietuvos moterų rinktinė pateko į finalą ir užsitikrino istorinius medalius. Tai bus pirmieji apdovanojimai Lietuvos kerlingo istorijoje. Lietuvos rinktinei atstovauja Rasa Veronika Jasaitienė, Jolanta Šulinskienė, Gaiva Valatkienė ir Eglė Čepulytė bei šiemet prie komandos prisijungusi ir kapitone tapusi viena geriausių visų laikų šalies kerlingo žaidėjų Virginija Paulauskaitė.

Išvarymais iš aikštės ir karštomis emocijomis pažymėtose rungtynėse – „Mavericks“ klubo pergalė

NBA atkrintamosiose antrąją pergalę paeiliui iškovojo Dalaso „Mavericks“, kurie namų arenoje 101:90 (18:23, 36:18, 24:26, 23:23) įveikė Los Andželo „Clippers“ klubą ir Vakarų konferencijos serijoje išsiveržė į priekį 2-1. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai pasirodė Luka Dončičius, kuris įmetė 22 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 9 perdavimus. „Clippers“ komandos gretose rezultatyviausi buvo Normanas Powellas ir Jamesas Hardenas, kurie surinko po 21 tašką.

Neįtikėtino Khriso Middletono nepakako: „Bucks“ pratėsimo dramoje nusileido „Pacers“ ekipai

Indianos „Pacers“ namie per NBA Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynių pratęsimą 121:118 (39:22, 28:33, 23:28, 21:28, 10:7) įveikė Milvokio „Bucks“ ekipą. Ši pergalė buvo jau antroji, kurią pasiekė Indianos ekipa paeiliui ir dabar „Pacers“ serijoje pirmauja 2:1. Milvokio komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Khrisas Middletonas, kuris per 41 minutę pelnė 42 taškus, atkovojo 10 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.
Krepšinis Prieš 5 val.

„Barcelona“ su solidžiu Roku Jokubaičiu atsilygino „Olympiakos“ ir atstatė serijoje pusiausvyrą

Eurolygoje finišavo pirmoji atkrintamųjų savaitė – ją uždarė du lietuvių atstovaujami klubai. Barselonos „Barcelona“ su Roku Jokubaičiu namie atsirevanšavo Pirėjo „Olympiakos“ klubui su Ignu Brazdeikiu – 77:69 (27:14, 16:23, 17:20, 17:12). Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus – 1:1. Kiti du serijos mačai bus sužaisti Graikijoje.
Krepšinis Prieš 13 val.

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė dalyvavo olimpinės ugnies perdavimo ceremonijoje Atėnuose

Penktadienį Graikijos sostinėje Atėnuose vyko iškilminga olimpinės ugnies perdavimo ceremonija Paryžiaus olimpinių žaidynių organizatoriams. Legendiniame „Panathenaic“ stadione vykusiame renginyje dalyvavo ir olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. „Ši ceremonija mums primena, kad olimpinės žaidynės – jau ranka pasiekiamos. Iki įspūdingos renginio atidarymo ceremonijos lieka vos trys mėnesiai.

Lyderiavęs Donatas Motiejūnas ir „AS Monaco“ dramatiškai išlygino seriją prieš Šaro „Fenerbahče“

Penktadienio vakarą Monake vyko antrosios Eurolygos atkrintamųjų serijos rungtynės. Įtemptą rungtynių pabaigą išgyvenę „AS Monaco“ rezultatu 93:88 (31:21, 23:29, 11:24, 28:14) nugalėjo Šarūno Jasikevičiaus „Fenerbahče“ ir išlygino atkrintamųjų serijos rezultatą 1-1. Primename, kad pirmąjį šių komandų susitikimą laimėjo Šarūno Jasikevičiaus kariauna, kuri po pratęsimo rezultatu 95:91 palaužė šeimininkus. Kitus du serijos mačus komandos sužais Stambule.

Būdamas 44-erių mirė Europos taurės čempionas ir finalo MVP

Buvęs Europos taurės čempionas ir finalo MVP Rubenas Douglasas mirė būdamas 44-erių, pranešė jo buvusi komanda Bolonijos „Fortitudo“.  R. Douglas Kosta Rikoje staiga susidūrė su sveikatos problemomis, kurios tapo lemtingos, Italijos klubą informavo jo brolis Ramonas. Įžaidėjas buvo legendinė „Fortitudo“ figūra.
Krepšinis Prieš 16 val.

Lemiamą mačą užtikrintai laimėjęs „Olimpas“ iškovojo NKL bronzos medalius

Lemiamame „7bet-NKL“ mažojo finalo mūšyje triumfavęs Palangos „Olimpas“ sezoną baigė pergalinga nata. Sandžio Buškevico auklėtiniai namie 78:58 (19:10, 16:16, 16:13, 27:19) užtikrintai palaužė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ ir laimėjo bronzinę seriją 3-2. Medaliais pasidabinę reguliariojo sezono nugalėtojai užfiksavo geriausią pasiekimą klubo istorijoje, o marijampoliečiams tai buvo jau antras nesėkmingas mažasis finalas paeiliui.

Savaitgalį vyks dešimtasis „Moterų ralis“: varžybose dalyvaus du šimtai ekipažų

Šį šeštadienį, balandžio 27 d., startuoja didžiausias Lietuvoje moterų auditorijai skirtas  renginys – „Moterų ralis“. Šventinė starto pradžia numatyta 9 val. Vilniaus Gedimino prospekto pradžioje. Dešimtus metus iš eilės vykstantis orientacinis automobilių sporto renginys sutraukia gausų būrį moterų ir merginų iš didžiųjų Lietuvos miestų ir regionų. Šiemet prie starto linijos išsirikiuos bemaž 200 ekipažų – apie 800 moterų. „Orų prognozės šeštadienį žada gaivų ir saulėtą.

Vilius Gaubas Romoje surengė rekordinį pasirodymą ir pateko į pusfinalį

Romoje (Italija) vykstančiame ATP „Challenger“ serijos „Roma Garden Open“ vyrų teniso turnyre 19-metis Vilius Gaubas (ATP-345) penktadienį ketvirtfinalyje per 1 valandą 28 minutes 6:3, 6:4 nugalėjo antrą pagal skirstymą 26-erių amerikietį Nicolasą Moreno de Alboraną (ATP-138).  Virtualiame ATP reitinge lietuvis pakilo į sau rekordinę – 304-ą – vietą. Lietuvis pirmą kartą pateko į tokio rango turnyro pusfinalį, o virtualiame ATP reitinge pakilo į rekordines karjeros aukštumas.