Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo vadovai sukirto rankomis su puolėju Edgaru Želioniu. Su juo greitai turėtų būti pasirašytas kontraktas.

28 metų 207 cm E. Želionis, kuris gali žaisti sunkiojo puolėjo ir „centro“ pozicijose, praėjusį sezoną praleido „Ventspils“ komandoje. Latvijos čempionate jis per 19 minučių vidutiniškai pelnė 10,2 taško, atkovojo 4,8 kamuolio. Jis dvitaškius metė net 77 proc. taiklumu, tritaškius 27 proc., baudas 82 proc. Jis rinko 12,3 naudingumo balo.

Latvijos pirmenybėse „Ventspils“ užėmė antrąją vietą, finalo serijoje 0:4 nusileidęs Rygos VEF krepšininkams.

FIBA Čempionų lygoje lietuvis per 25 min. įmetė 10,7 taško, sugriebė 5,8 kamuolio, dvitaškius realizavo 66 proc, tritaškius 41 proc., o baudas 62 proc. taiklumu. Jis rinko 11,8 naudingumo balo. Ventspilio klubas C grupėje užėmė 5 vietą (7 pergalės ir 7 pralaimėjimai) ir į kitą etapą nepateko. Klaipėdos „Neptūnas“ šioje grupėje buvo antras.

E. Želionį į savo gretas kvietė ir „Neptūnas“, puolėju domėjosi Panevėžio „Lietkabelis“, bet vilniečiai Kaune gimusiam krepšininkui pasiūlė daugiau pinigų.

E. Želionis anksčiau atstovavo Južnės „Chimik“ (Ukraina), Atyrau „Barsy“ (Kazachstanas), „Liepaja“ (Latvija), Prienų, Utenos ‚Juventus“ ekipoms. Su rienų komanda jis 2011 metais laimėjo LKL bronzą.