5
Mantas Kalnietis (nuotr. BFL)

Lietuvos krepšininkai pralaimėjimu užbaigė paskutines pasiruošimo Europos čempionatui rungtynės 67:62 (16:15, 15:16, 18:15, 18:16), nusileidę pajėgiai Graikijos ekipai.

5

Tai buvo trečiasis Lietuvos krepšininkų pralaimėjimas dešimties kontrolinių rungtynių cikle, ruošiantis Europos krepšinio čempionatui (rugsėjo 5-20 d.).

Dvigubu dubliu svečių gretose pasižymėjo Jonas Valančiūnas - 13 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

15 taškų į nugalėtojų krepšį įmetė Jonas Mačiulis (6 sugriebti kamuoliai), 7 - Paulius Jankūnas (7 atk. kam.), po 6 - Antanas Kavaliauskas (8 atk. kam.) ir Mindaugas Kuzminskas, 5 - Artūras Milaknis, po 4 - Lukas Lekavičius bei Renaldas Seibutis, 2 - Deividas Gailius.

Nugalėtojams 14 taškų pelnė Giorgios Printezis, 10 - Giannis Antetokoumpo, 9 - Nickas Calathesas,8 - Yoannis Bourousis, 7 - Kostas Sloukas.

Šeštadienio rungtynėms su Graikija lietuvių gretose nebuvo registruoti Domantas Sabonis ir Žygimantas Janavičius.

Antroji vieta turnyre atiteko Turkijos ekipai, kuri šeštadienį po dviejų pratęsimų 95:94 (31:11, 22:24, 14:19, 7:20, 12:12, 9:8) privertė pasiduoti pergalės džiaugsmo turnyre nepatyrusius autsaiderius Olandijos krepšininkus.

Galutinė turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Graikija 3 0 221:200 6

2. Turkija 2 1 224:209 5

3. Lietuva 1 2 209:210 4

4. Olandija 0 3 246:281 3

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys

Lemiamo ketvirčio pradžioje taikliais metimais keitėsi J. Valančiūnas ir Ioannis Bourousis, tad graikų susižertas skirtumas mažėti neskubėjo. O netrukus padarę dar kelias klaidas lietuviai paleido graikus į priekį. Likus 2 minutėms iki varžybų pabaigos po J. Mačiulio tritaškio – 63:60. Deja, išlaikyti tokio tempo iki pat pabaigos lietuviams nepavyko ir teko pripažinti graikų pranašumą (67:62)

Trečiasis kėlinys

Po didžiosios petraukos lietuviai į aikštę žengė dar labiau susikaupę ir su graikais ėmė žaisti taškas į tašką. Nors per pirmas tris minutes tautiečiai suklydo tris kartus, tačiau gera gynyba leido netgi pirmauti (37:35). Antroje kėlinio pusėje taškus pradėjo rinkti Jonas Valančiūnas. Visgi graikai taip pat atsakydavo taikliais metimais. Likus trim minutėm, Lietuva pirmavo (39:41). Tačiau keletas greitų varžovų atakų ir prarastas lietuvių kamuolys vėl atitolino graikus (46:41). Graikijos rinktinėje sunkiu metu iniciatyvos pradėjo imtis Giannis Antetokounmpo, kuris įplieskė šeimininkų spurtą, privertusį J.Kazlauską prašyti minutės pertraukėlės (41:46). Po trijų kėlinių 49:46.

Antrasis kėlinys

Per pirmąjį rungtinių ketvirtį padarę net 9 klaidas, antrąjame situacija kiek pasikeitė. Kėlinys prasidėjo Ioannio Bouroussio ir J. Mačiulio taikliais metimais. Vėliau lietuviai jau nebeleido varžovams smarkiai atitolti ir įpūsėjus kėliniui rezultatas buvo 24:22. Likus dviem minutėm, Paulius Jankūnas pataikė vieną baudos metimą ir sumažino lietuvių deficitą (27:29). Netrukus dvitaškį įmetęs Antanas Kavaliauskas išlygino rezultatą (29:29). Lietuviai surengė dar vieną sėkmingą ataką ir pirmavo, tačiau neilgam – graikai atsakė tuo pačiu ir antrasis kėlinys baigėsi lygiosiomis (31:31).

Pirmasis kėlinys

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Jonas Valančiūnas, Paulius Jankūnas, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis ir Mantas Kalnietis. Lietuviai rungtynes pradėjo vienu taikliu baudos metimu, po kurio sekė net trys sėkmingos graikų atakos (7:1). Vėliau viena po kitos sekė klaidos, kurias graikai išnaudodavo ir pelnydavo taškus (11:3). Jonas Kazlauskas skubiai reagavo – vietoj Jono Valančiūno bei Jono Mačiulio išleido Robertą Javtoką bei Mindaugą Kuzminską. Pastarasis kiek pagerino situaciją, pataikęs labai reikalingą tritaškį (12:6). Po dar vieno M. Kuzminsko tritaškio ir Artūro Milaknio sėkmingo bandymo iš toli ekipas skyrė 3 taškai (15:12). Vėliau abi komandos apsikeitė baudos metimais ir pirmasis kėlinys baigėsi minimalia graikų persvara (16:15).

Situacija prieš rungtynes

Šeštadienio vakarą Lietuvos nacionalinės ekipos pasirodymą trečiosiose kontrolinėse rungtynėse Akropolio taurės turnyre sudrumstė netikėtai užsitęsusi Turkijos ir Olandijos komandų dvikova. Pagrindinio rungtynių laiko išsiaiškinti, kuri stipresnė, šioms komandoms nepakako, tad teko žaisti net du pratęsimus. Tik po atkaklios kovos vos 1 tašku turkai išplėšė pergalę iš olandų rezultatu 95:94.

tv3.lt primena, kad pirmose turnyro Graikijoje rungtynėse Jono Kazlausko auklėtiniai gavo skaudų antausį nuo turkų - po beviltiško paskutinio kėlinio triuškinamai pralaimėjo 53:71. Antrosiose atsitiesė nepalikdami jokių šansų olandams – iškovota pergalė 94:72.

Graikijos krepšininkai šiame turnyre dar nepatyrė pralaimėjimo – olandus įveikė 92:80, o penktadienį nugalėjo ir turkus – 62:58. Rungtynėse su graikais J. Kazlauskas neregistravo Domanto Sabonio ir Žygimanto Janavičiaus.

Aikštėje turėtų pasirodyti šie 12 žaidėjų: Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius, Renaldas Seibutis, Mindaugas Kuzminskas, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas, Jonas Valančiūnas, Antanas Kavaliauskas, Deividas Gailius, Artūras Gudaitis, Robertas Javtokas, Jonas Mačiulis.

Trys dienos batalijų Akropolio turnyre su turkais, olandais, graikais turėtų atsakyti ir į kitą svarbų klausimą – kas vertas likti rinktinės dvyliktuke. Kurie dar du žaidėjai bus „atkabinti“ nuo komandos, sužinosime rinktinei grįžus iš Graikijos. Komanda nuo pirmadienio iki ketvirtadienio dar treniruosis Kaune.

Europos čempionatas vyks rugsėjo 5-20 dienomis. Lietuvos nacionalinė ekipa turnyrą pradės Rygoje D grupės dvikova su Ukraina.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.