34
Lietuva - Australija (nuotr. Fotodiena.lt/Edvardo Blaževičiaus)

Devintoji pasirengimo Europos čempionatui diena ir pavyzdinės pirmosios kontrolinės rungtynės. Jono Kazlausko auklėtiniai trečiadienį Klaipėdoje 80:68 (18:26, 23:15, 16:16, 23:11) nugalėjo Australijos rinktinę. Iki pabaigos koncentraciją ir aukštą tempą palaikę lietuviai varžovų lyderį NBA čempioną Andrew Bogutą paliko be taškų.

34

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Artūras Gudaitis. Jis pelnė 11 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. Mindaugas Kuzminskas ir Antanas Kavaliauskas pridėjo po 10 taškų, Mantas Kalnietis ir Artūras Milaknis po 8, Deividas Gailius 7. Australijos nacionalinėje ekipoje rezultatyviausias buvo Brockas Motumas 19 taškų.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys

Paskutines 10 minučių J. Kazlausko auklėtiniai pradėjo 5 taškais be atsako. Australijos rinktinei po kelių nesėkmingų J. Kazlausko auklėtinių atakų pavyko išlyginti rezultatą 66:66.

A. Bogutas ir toliau puikiai prižiūrimas – kol kas nepelnė nė taško. Kova taškas į tašką. L. Lekavičius pelnė fantastišką tolimą tritaškį paskutinę atakai skirtą sekundę ir pakėlė visą areną ant kojų – 71:68. Dar vieną taiklų tritaškį įsmeigęs A. Milaknis privertė australų trenerį prašyti dar vienos minutės pertraukėlės – 74:68. D. Sabonis pelnė keturis taškus ir eilės ir padidino skirtumą iki 10 taškų. Pergalė – 80:68.

Trečias kėlinys

M. Kalnietis taikliu tritaškiu išvedė Lietuvos rinktinę į priekį, o po A. Milaknio dar vienos tolimos bombos pirmąkart lietuviai atsiplėšė nuo varžovų – 47:43. Australai tuoj pat išlygino rezultatą, tačiau A. Gudaičio sulaikyti ir toliau neįstengė. Po jo dar vieno dėjimo į krepšį – 49:47.

Protingai ir pavyzdingai tiek puolime, tiek gynyboje sužaidę lietuviai sugebėjo vėl išsiveržti į priekį 55:51, tačiau australai neleido jiems „pabėgti“ ir po Brado Newley tritaškio susigrąžino pranašumą 55:57. L. Lekavičius akrobatiniu metimu išlygino rezultatą 57:57.

Antras kėlinys

Kibus ir kietas žaidimas tęsėsi – mūsų šalies rinktinei pavyko tai išnaudoti ir sušvelninti skirtumą 22:26. Po A. Juškevičiaus tritaškio skirtumas ištirpo iki 25:27, tačiau svečiai itin gerai išnaudojo spragas po krepšiu ir dažniausiai rezultatyviai baigdavo prasiveržimus. Pirmuosius taškus rinktinėje pelnė R. Giedraitis, o įpusėjus kėliniui Lietuvos rinktinė išlygino žaidimą 33:33.

A. Gudaitis grubiai stabdomas varžovų:

Per pirmąsias 16 minučių J. Kazlauskas išmėgino visus registruotus mačui žaidėjus. Rotacija itin didelė, tačiau, atrodo, žaidimo kokybei tai didelės įtakos nedarė. Per pirmąsias 16 minučių J. Kazlauskas išmėgino visus registruotus mačui žaidėjus. Rotacija itin didelė, tačiau, atrodo, žaidimo kokybei tai didelė įtakos nedarė. A. Gudaitis po A. Juškevičiaus perdavimo krovė iš viršaus ore pakabintą kamuolį ir persverė rezultatą 37:36. A. Gudaičio naudingas žaidimas padėjo lietuviams gerai sužaisti kėlinio pabaigą. Įpusėjus rungtynėms – 41:41.

Pirmas kėlinys

Starto penkete pasirodė Mantas Kalnietis, Antanas Kavaliauskas, Paulius Jankūnas, Mindaugas Kuzminskas ir Marius Runkauskas. Taikliu tritaškiu pirmuosius taškus rungtynėse pelnė M. Kuzminskas. Australai išsiveržė į priekį 6:10, tačiau įpusėjus ketvirčiui po taiklaus M. Kalniečio tritaškio lietuviai vėl buvo priekyje 11:10.

Aikštėje trumpam pasirodė australų žvaigždė A. Bogutas, matyt to įkvėpti svečiai šovė į priekį 14:21. Jono Kazlausko minutės pertraukėlė padėjo sustabdyti australų spurtą, tačiau neilgai. Po pirmųjų 10 minučių lietuviai atsiliko 18:26.

***

J. Kazlauskas prieš dvikovą šiandien paskelbė, kad Klaipėdoje „Švyturio“ arenoje vyksiančiose rungtynėse nerungtyniaus Renaldas Seibutis, Robertas Javtokas, Jonas Mačiulis ir Žygimantas Janavičius. Lietuvos rinktinėje dar nėra JAV individualiai sportuojančio "Toronto Raptors" vidurio puolėjo Jono Valančiūno. Australijos rinktinėje neregistruoti Matthew Dellavedova ir Cameronas Bairstow.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Broliai Lavrinovičiai: su australais bus kova be taisyklių

Jonas Kazlauskas nusprendė, kas iš Lietuvos rinktinės nežais rungtynėse su australais