G. Bobokulova pristatyta į teismą (nuotr. SCANPIX)

G. Bobokulova pristatyta į teismą (nuotr. SCANPIX)

Rusijos teisėsaugos operatyviniai darbuotojai vaiko nužudymu įtariamos Gulčechros Bobokulovos telefone aptiko dviejų vyrų, kurie, tikėtina, susiję su tarptautiniu teroristų tinklu, praneša „Interfaks“ šaltinis.

Anot žiniasklaidos šaltinio, teisėsaugininkai nustatė, kad Uzbekistano pilietės G. Bobokulovos aplinkoje buvo du vyrai, tikėtina, susiję su „tarptautine ekstremistine grupuote“.

REKLAMA

Operatyviniai darbuotojai išanalizavo G. Bobokulovos elektroniniuose įrenginiuose kontaktus ir nustatė, kad „juose buvo du kontaktai, esantys slaptųjų tarnybų akiratyje, dėl savo sąsajų su tarptautine ekstremistine grupuote“. Moters kontaktuose šie du abonentai atsirado tik šiais metais, kai ji atostogavo Uzbekistane.

„Pirmadienį, kai buvo įvykdytas nužudymas Narodnoje Opolčenije gatvėje, vienas iš šių abonentų išjungė telefoną“, – pareiškė šaltinis naujienų agentūrai. Jis pažymėjo, kad dabar specialistai bando nustatyti abiejų vyrų buvimo vietą ir aiškinasi, ar buvo jie Maskvoje ir bandė susitikti su G. Bobokulova, įskaitant ir susitikimą bute, kur ji dirbo aukle.

39-ių moteris įtariama šiurpiu nusikaltimu – nužudžius savo prižiūrimą 4-metę mergaitę, vėliau nupjovus jai galvą ir netoli metro stoties gąsdinus praeivius susisprogdinti. Moteris taip pat šaukė „Allahu akbar“ (Dievas yra didis), buvo apsirengusi juodai (nors kaimynai teigia jos niekada nematę net su skarele), vadino save teroriste ir rankose laikė mergaitės galvą.

Per pirmąją apklausą moteris nerišliai pasakojo, kad nusikaltimą įvykdyti ryžosi dėl šeimyninių problemų.

REKLAMA

Žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad G. Bobokulova sirgo šizofrenija dar nuo 1999 metų.

Kovo 2-ąją atvesdinta į teismą moteris, žurnalistų paklausta, kodėl įvykdė nusikaltimą atsakė jog, „įsakė Alachas“.

Rusijos tyrimų komiteto atstovas teisme pareiškė, kad įtariamoji galėjo turėti „nusikaltimui pastūmėjusius asmenis“. Tačiau tyrimas jų kol kas nenustatė.

„RIA Novosti“ šaltiniai teisėsaugoje pranešė, kad G. Bobokulova patyrė ekstremistinį religinį spaudimą iš savo sugyventinio – Tadžikistano piliečio, taip pat gyvenusio Maskvoje.

Uzbekijos pareigūnai taip pat suėmė ir moters sūnų, tačiau arešto aplinkybės dar nėra žinomos, praneša „gazeta.ru“. Anot leidinio, apie suėmimą jiems pranešė moters tėvas Bachretdinas Turajevas, gyvenantis Uzbekistane. Jo teigimu, dar pirmadienio vakarą jo anūką suėmė milicininkai ir kažkur išvežė. Suėmimo priežasčių pareigūnai nepranešė.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Po nuotykio (nuotr. TV3)
  „Romeo“ bėda: vietoj romantikos – ligoninė 2016.08.24 22:42 22-ejų amerikietis Grantas nuo šiol bus atsargus su romantiškais planais. Ketindamas romantiškai pažiūrėti į žvaigždes, jis atsivedė savo merginą ant stogo ir... įkrito į plyšį tarp dviejų pastatų. Jis mėgino panelei padaryti įspūdį, bandydamas peršokti nuo vieno pastato stogo ant kito. Tačiau mėginimas buvo nesėkmingas ...
  Transseksualės gyvenimas iš arti: taip atrodo jos gyvenimas iš arti (nuotr. SCANPIX)
  Šios moterys patyrė pragarą: taip atrodo prostitučių gyvenimas 2016.08.24 22:20 Ši transseksualė moteris yra viena iš tūkstančio kitų moterų, kurioms gyvenimas tikrai nepašykštėjo pačių sudėtingiausių išbandymų. 33-ejų metų Seema nufotografuota nevyriausybinės organizacijos finansuojamuose namuose. Ten moteris gali bandyti kurti savo gyvenimą, o už jo ribų – klaiki realybė.
  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas (nuotr. SCANPIX)
  Rusija „labai susirūpinusi“ dėl Turkijos operacijos Sirijoje 2016.08.24 21:35 Rusijos užsienio reikalų ministerija trečiadienį išreiškė didelį susirūpinimą dėl Turkijos karinės operacijos Sirijoje ir perspėjo dėl didėjančios įtampos, kurią kelia Ankaros nusitaikymas į kurdų kovotojus prie sienos.
  Maskva (nuotr. Twitter)
  Maskvos įkaitų drama baigėsi: užgrobėjas pasidavė 2016.08.24 21:00 Maskvos centre vieno banko skyrių trečiadienį užgrobęs užpuolikas, grasinęs susisprogdinti, paleido paskutinį, ketvirtąjį įkaitą ir pasidavė policijai, pranešė pareigūnai. "Ketvirtas įkaitas paleistas", - naujienų agentūra "Interfax" citavo vieną Rusijos sostinės policijos atstovą. Kiek vėliau šaltiniai nurodė, kad ...
  Žvakė (nuotr. Fotolia.com)
  Mirė buvęs Vokietijos prezidentas 2016.08.24 20:38 Buvęs Vakarų Vokietijos prezidentas Walteris Scheelis, kuris padėjo sudaryti sąlygas savo šalies draugiškų santykių atkūrimui su komunistine Rytų Vokietija, trečiadienį mirė, pranešė jo partija. Jam buvo 97-eri. W.Scheelis, kuris vadovavo verslui palankiai Laisvajai demokratų partijai (FDP), Willy Brandto centro kairiųjų ...

  Šeimos vasara

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Ketvirtadienis, 2016 m. rugpjūčio 25 d.
  Alytus
  +23
  -
  Kaunas
  +23
  -
  Vilnius
  +23
  -
  Panevėžys
  +24
  -
  Klaipėda
  +22
  -
  Šiauliai
  +23
  2.2 m/s
  Utena
  +23
  -

  Vilnius

  weather value More sun than clouds
  +23
  weather value More sun than clouds
  Toks jausmas lyg būtų +12

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų