G. Bobokulova pristatyta į teismą (nuotr. SCANPIX)

G. Bobokulova pristatyta į teismą (nuotr. SCANPIX)

Rusijos teisėsaugos operatyviniai darbuotojai vaiko nužudymu įtariamos Gulčechros Bobokulovos telefone aptiko dviejų vyrų, kurie, tikėtina, susiję su tarptautiniu teroristų tinklu, praneša „Interfaks“ šaltinis.

Anot žiniasklaidos šaltinio, teisėsaugininkai nustatė, kad Uzbekistano pilietės G. Bobokulovos aplinkoje buvo du vyrai, tikėtina, susiję su „tarptautine ekstremistine grupuote“.

REKLAMA

Operatyviniai darbuotojai išanalizavo G. Bobokulovos elektroniniuose įrenginiuose kontaktus ir nustatė, kad „juose buvo du kontaktai, esantys slaptųjų tarnybų akiratyje, dėl savo sąsajų su tarptautine ekstremistine grupuote“. Moters kontaktuose šie du abonentai atsirado tik šiais metais, kai ji atostogavo Uzbekistane.

„Pirmadienį, kai buvo įvykdytas nužudymas Narodnoje Opolčenije gatvėje, vienas iš šių abonentų išjungė telefoną“, – pareiškė šaltinis naujienų agentūrai. Jis pažymėjo, kad dabar specialistai bando nustatyti abiejų vyrų buvimo vietą ir aiškinasi, ar buvo jie Maskvoje ir bandė susitikti su G. Bobokulova, įskaitant ir susitikimą bute, kur ji dirbo aukle.

39-ių moteris įtariama šiurpiu nusikaltimu – nužudžius savo prižiūrimą 4-metę mergaitę, vėliau nupjovus jai galvą ir netoli metro stoties gąsdinus praeivius susisprogdinti. Moteris taip pat šaukė „Allahu akbar“ (Dievas yra didis), buvo apsirengusi juodai (nors kaimynai teigia jos niekada nematę net su skarele), vadino save teroriste ir rankose laikė mergaitės galvą.

Per pirmąją apklausą moteris nerišliai pasakojo, kad nusikaltimą įvykdyti ryžosi dėl šeimyninių problemų.

REKLAMA

Žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad G. Bobokulova sirgo šizofrenija dar nuo 1999 metų.

Kovo 2-ąją atvesdinta į teismą moteris, žurnalistų paklausta, kodėl įvykdė nusikaltimą atsakė jog, „įsakė Alachas“.

Rusijos tyrimų komiteto atstovas teisme pareiškė, kad įtariamoji galėjo turėti „nusikaltimui pastūmėjusius asmenis“. Tačiau tyrimas jų kol kas nenustatė.

„RIA Novosti“ šaltiniai teisėsaugoje pranešė, kad G. Bobokulova patyrė ekstremistinį religinį spaudimą iš savo sugyventinio – Tadžikistano piliečio, taip pat gyvenusio Maskvoje.

Uzbekijos pareigūnai taip pat suėmė ir moters sūnų, tačiau arešto aplinkybės dar nėra žinomos, praneša „gazeta.ru“. Anot leidinio, apie suėmimą jiems pranešė moters tėvas Bachretdinas Turajevas, gyvenantis Uzbekistane. Jo teigimu, dar pirmadienio vakarą jo anūką suėmė milicininkai ir kažkur išvežė. Suėmimo priežasčių pareigūnai nepranešė.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Kaip gyvena pats liūdniausias pasaulyje lokys?
  Kaip gyvena pats liūdniausias pasaulyje lokys? 2016.10.27 23:14 Trejų metų poliarinio lokio patelė Pica Guangžu miesto prekybos centre gyvena nuo sausio ir visą šį laiką su komplekso savininkais vyksta kova, kad gyvūnas būtų išlaisvintas. Aktyvistai ne kartą internete platino vaizdo įrašus, kuriuose Pica vaikšto iš kampo į kampą, atrodo sunerimusi ir prislėgta. Dėl to ji buvo ...
  Apple pristatė naujausius produktus (nuotr. SCANPIX)
  „Apple“ atskleidė didžiausias paslaptis (1) 2016.10.27 22:32 Ketvirtadienį vykusiame pristatyme „Apple“ atskleidė didžiausias paslaptis. Kalifornijoje įmonės atstovai pristatė ir „MacBook Pro“. „20 proc. mažesnis už buvusį, sveria beveik pusę svaro mažiau, negu buvęs „MacBook Pro“, – sakė Ph.Shilleris. Plačiajai auditorijai naujovės bus pristatytos iki metų pabaigos.
  Atrado slaptą teroristų tunelį (nuotr. SCANPIX)
  Paviešino naujausius vaizdus iš slaptos teroristų irštvos 2016.10.27 22:16 Kovoms Mosule tik intensyvėjant, ketvirtadienį paviešintos nuotraukos iš požeminio ISIS teroristų tunelio. Slaptame urve greičiausiai slėpėsi kovotojai, kurie galėjo nužudyti dešimtis ar net šimtus žmonių.
  Rusija: nekviesta viešnia JAV prezidento rinkimų kampanijoje (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas
  Nekviesta, bet pavojinga Rusija: kodėl kišasi į JAV reikalus? 2016.10.27 22:00 Daug neįprastų dalykų nutiko 2016-aisiais per Amerikos prezidento rinkimų kampaniją. Vis dėlto Rusija tapo bene labiausiai netikėta viešnia prie JAV politikos pietų stalo.
  Prostituciją kentusios moterys parodė, kur gyvena (nuotr. SCANPIX)
  Sekso vergėmis paverstos moterys parodė, kur gyvena dabar 2016.10.27 21:14 Šios moterys jau perkopė šeštą dešimtį, tačiau to, ką patyrė jaunystėje, ko gero, nepamirš visą savo gyvenimą. Prieš vienerius metus Japonija ir Pietų Korėja pasiekė istorinį susitarimą opiu „komforto moterų“ –  korėjiečių, kurios II Pasaulinio karo metu Japonijoje buvo paverstos sekso vergėmis – klausimu. Per II ...


  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI
  RODYTI ŽEMĖLAPĮ

  +5

  Šiauliai

  +9

  Klaipėda

  +5

  Panevėžys

  +4

  Utena

  +5

  Kaunas

  +3

  Vilnius

  +5

  Alytus

  +3
  Vilnius
  2016-10-28 01:28
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Virginija Krasauskienė

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų