G. Bobokulova pristatyta į teismą (nuotr. SCANPIX)

G. Bobokulova pristatyta į teismą (nuotr. SCANPIX)

Rusijos teisėsaugos operatyviniai darbuotojai vaiko nužudymu įtariamos Gulčechros Bobokulovos telefone aptiko dviejų vyrų, kurie, tikėtina, susiję su tarptautiniu teroristų tinklu, praneša „Interfaks“ šaltinis.

Anot žiniasklaidos šaltinio, teisėsaugininkai nustatė, kad Uzbekistano pilietės G. Bobokulovos aplinkoje buvo du vyrai, tikėtina, susiję su „tarptautine ekstremistine grupuote“.

Operatyviniai darbuotojai išanalizavo G. Bobokulovos elektroniniuose įrenginiuose kontaktus ir nustatė, kad „juose buvo du kontaktai, esantys slaptųjų tarnybų akiratyje, dėl savo sąsajų su tarptautine ekstremistine grupuote“. Moters kontaktuose šie du abonentai atsirado tik šiais metais, kai ji atostogavo Uzbekistane.

„Pirmadienį, kai buvo įvykdytas nužudymas Narodnoje Opolčenije gatvėje, vienas iš šių abonentų išjungė telefoną“, – pareiškė šaltinis naujienų agentūrai. Jis pažymėjo, kad dabar specialistai bando nustatyti abiejų vyrų buvimo vietą ir aiškinasi, ar buvo jie Maskvoje ir bandė susitikti su G. Bobokulova, įskaitant ir susitikimą bute, kur ji dirbo aukle.

39-ių moteris įtariama šiurpiu nusikaltimu – nužudžius savo prižiūrimą 4-metę mergaitę, vėliau nupjovus jai galvą ir netoli metro stoties gąsdinus praeivius susisprogdinti. Moteris taip pat šaukė „Allahu akbar“ (Dievas yra didis), buvo apsirengusi juodai (nors kaimynai teigia jos niekada nematę net su skarele), vadino save teroriste ir rankose laikė mergaitės galvą.

Per pirmąją apklausą moteris nerišliai pasakojo, kad nusikaltimą įvykdyti ryžosi dėl šeimyninių problemų.

Žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad G. Bobokulova sirgo šizofrenija dar nuo 1999 metų.

Kovo 2-ąją atvesdinta į teismą moteris, žurnalistų paklausta, kodėl įvykdė nusikaltimą atsakė jog, „įsakė Alachas“.

Rusijos tyrimų komiteto atstovas teisme pareiškė, kad įtariamoji galėjo turėti „nusikaltimui pastūmėjusius asmenis“. Tačiau tyrimas jų kol kas nenustatė.

„RIA Novosti“ šaltiniai teisėsaugoje pranešė, kad G. Bobokulova patyrė ekstremistinį religinį spaudimą iš savo sugyventinio – Tadžikistano piliečio, taip pat gyvenusio Maskvoje.

Uzbekijos pareigūnai taip pat suėmė ir moters sūnų, tačiau arešto aplinkybės dar nėra žinomos, praneša „gazeta.ru“. Anot leidinio, apie suėmimą jiems pranešė moters tėvas Bachretdinas Turajevas, gyvenantis Uzbekistane. Jo teigimu, dar pirmadienio vakarą jo anūką suėmė milicininkai ir kažkur išvežė. Suėmimo priežasčių pareigūnai nepranešė.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Namo griūtis (nuotr. TV3)
  Užfiksuotas stulbinantis momentas: štai kaip nuvirsta triaukštis namas 2016.05.25 21:00 Kelios sekundės ir trijų aukštų namas nugriuvo, o jo savininkui teliko skėsčioti rankomis ir apmaudžiai graužtis, kad statiniui pasirinko nesaugią vietą. Nelaimė įvyko dėl čia kilusio potvynio. Upėje gerokai pakilęs vandens lygis išjudino prieš 4-erius metus pradėto statyti namo pamatus. Jo savininkas padaryti nieko ...
  O. Turčynovas (nuotr. SCANPIX)
  Ukrainos saugumo vadovo Turčynovo žmoną kėsinosi nudurti vyras iš okupuoto Donecko 2016.05.25 20:50 Į Kijevą iš Donecko srities atvykęs vyras trečiadienį peiliu puolė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus Oleksandro Turčynovo žmoną Aną, bet ši nenukentėjo, pranešė vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas. „Prieš kelias valandas prieš Turčynovo žmoną buvo įvykdytas ginkluotas užpuolimas. ...
  Išlaisvinta Azerbaidžano kovotoja su korupcija Chadidža Ismajilova (nuotr. Wikipedia)
  Išlaisvinta Azerbaidžano kovotoja su korupcija Chadidža Ismajilova 2016.05.25 17:15 Azerbaidžano teismas trečiadienį nurodė paleisti žinomą su kyšininkavimu kovojusią žurnalistę Chadidžą Ismajilovą, kuri kūrė tiriamosios žurnalistikos reportažus ir kuriai pernai už korupciją skirtas nuosprendis sukėlė didžiulį tarptautinės bendruomenės pasipiktinimą.
  Florencijos centre įgriuvo gatvė prie garsiojo Senojo tilto (nuotr. SCANPIX)
  Florencijos centre įgriuvo gatvė prie garsiojo Senojo tilto Į smegduobę suvirto 20 automobilių 2016.05.25 14:36 Italijos šiaurinio Florencijos miesto centre trečiadienį atsivėrus didžiulei smegduobei palei Arno upės krantinę šalia garsiojo Senojo tilto, į ją įkrito apie 20 ten stovėjusių automobilių, pranešė vietos žiniasklaida. Kaip nurodo naujienų agentūra ANSA, apie 200 metrų smegduobė atsivėrė gatvėje palei krantinę nuo XIV ...
  RS-135R (nuotr. SCANPIX)
  Įtampa danguje: NATO žvalgybiniai lėktuvai – aiškus signalas Maskvai (1) 2016.05.25 13:23 NATO šalių žvalgybinių lėktuvų skrydžiai šalia Rusijos sienų tapo kasdieniu ir sistemingu reiškiniu, ypač po to, kai rusų lakūnai įvykdė anksčiau neregėtą provokaciją ir nedideliame aukštyje praskrido iš pradžių virš JAV eskadrinio minininko, o vėliau naikintuvas atliko „bačką“ prie pat JAV žvalgybinio lėktuvo.
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. gegužės 25 d.
  Alytus
  +11
  -
  Kaunas
  +10
  -
  Vilnius
  +11
  -
  Panevėžys
  +9
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +8
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +9
  2.2 m/s
  Utena
  +11
  -

  Vilnius

  weather value Showers and a thunderstorm early
  +11
  weather value Showers and a thunderstorm early
  Toks jausmas lyg būtų +11

  Tikkurila namai


  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. gegužės 25 d.
  Alytus
  +11
  -
  Kaunas
  +10
  -
  Vilnius
  +11
  -
  Panevėžys
  +9
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +8
  4.5 m/s
  Šiauliai
  +9
  2.2 m/s
  Utena
  +11
  -

  Vilnius

  weather value Showers and a thunderstorm early
  +11
  weather value Showers and a thunderstorm early
  Toks jausmas lyg būtų +11
  Į viršų