G. Bobokulova pristatyta į teismą (nuotr. SCANPIX)

G. Bobokulova pristatyta į teismą (nuotr. SCANPIX)

Rusijos teisėsaugos operatyviniai darbuotojai vaiko nužudymu įtariamos Gulčechros Bobokulovos telefone aptiko dviejų vyrų, kurie, tikėtina, susiję su tarptautiniu teroristų tinklu, praneša „Interfaks“ šaltinis.

Anot žiniasklaidos šaltinio, teisėsaugininkai nustatė, kad Uzbekistano pilietės G. Bobokulovos aplinkoje buvo du vyrai, tikėtina, susiję su „tarptautine ekstremistine grupuote“.

Operatyviniai darbuotojai išanalizavo G. Bobokulovos elektroniniuose įrenginiuose kontaktus ir nustatė, kad „juose buvo du kontaktai, esantys slaptųjų tarnybų akiratyje, dėl savo sąsajų su tarptautine ekstremistine grupuote“. Moters kontaktuose šie du abonentai atsirado tik šiais metais, kai ji atostogavo Uzbekistane.

„Pirmadienį, kai buvo įvykdytas nužudymas Narodnoje Opolčenije gatvėje, vienas iš šių abonentų išjungė telefoną“, – pareiškė šaltinis naujienų agentūrai. Jis pažymėjo, kad dabar specialistai bando nustatyti abiejų vyrų buvimo vietą ir aiškinasi, ar buvo jie Maskvoje ir bandė susitikti su G. Bobokulova, įskaitant ir susitikimą bute, kur ji dirbo aukle.

39-ių moteris įtariama šiurpiu nusikaltimu – nužudžius savo prižiūrimą 4-metę mergaitę, vėliau nupjovus jai galvą ir netoli metro stoties gąsdinus praeivius susisprogdinti. Moteris taip pat šaukė „Allahu akbar“ (Dievas yra didis), buvo apsirengusi juodai (nors kaimynai teigia jos niekada nematę net su skarele), vadino save teroriste ir rankose laikė mergaitės galvą.

Per pirmąją apklausą moteris nerišliai pasakojo, kad nusikaltimą įvykdyti ryžosi dėl šeimyninių problemų.

Žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad G. Bobokulova sirgo šizofrenija dar nuo 1999 metų.

Kovo 2-ąją atvesdinta į teismą moteris, žurnalistų paklausta, kodėl įvykdė nusikaltimą atsakė jog, „įsakė Alachas“.

Rusijos tyrimų komiteto atstovas teisme pareiškė, kad įtariamoji galėjo turėti „nusikaltimui pastūmėjusius asmenis“. Tačiau tyrimas jų kol kas nenustatė.

„RIA Novosti“ šaltiniai teisėsaugoje pranešė, kad G. Bobokulova patyrė ekstremistinį religinį spaudimą iš savo sugyventinio – Tadžikistano piliečio, taip pat gyvenusio Maskvoje.

Uzbekijos pareigūnai taip pat suėmė ir moters sūnų, tačiau arešto aplinkybės dar nėra žinomos, praneša „gazeta.ru“. Anot leidinio, apie suėmimą jiems pranešė moters tėvas Bachretdinas Turajevas, gyvenantis Uzbekistane. Jo teigimu, dar pirmadienio vakarą jo anūką suėmė milicininkai ir kažkur išvežė. Suėmimo priežasčių pareigūnai nepranešė.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Avarija (nuotr. SCANPIX)
  Norvegijoje sudužus turistų autobusas 2016.07.30 21:20 Norvegijoje vienas žmogus žuvo, o dar du buvo sunkiai sužeisti turistų iš Ukrainos autobusui šeštadienį nuslydus nuo kelio ir nulėkus nuo skardžio, pranešė policija ir vienas gelbėjimo tarnybos pareigūnas. Ši avarija įvyko kalnuose netoli Olesiundo miesto, už maždaug 550 km į šiaurės vakarus nuo sostinės Oslo.
  JAV policija (nuotr. SCANPIX)
  JAV vėl aidi šūviai: pranešta apie tris aukas 2016.07.30 19:52 Vašingtono valstijoje ginkluotas užpuolikas šeštadienį paryčiais nušovė tris žmones, o dar vieną sužeidė viename name Seatlo priemiestyje, kuriame vyko jaunuolių sambūris, pranešė policija. Įtariamasis, sprukęs automobiliu, buvo sustabdytas ir suimtas už trijų apygardų, sakė Makilteo policijos departamento pareigūnas ...
  Oro balionas (nuotr. YouTube)
  Tragedija Teksase: nukrito oro balionas su 16 žmonių 2016.07.30 19:25 Teksase užsiliepsnojus ir nukritus karšto oro balionui, kuriuo skrido bent 16 žmonių, tikriausiai niekas neliko gyvas, šeštadienį pranešė pareigūnai. Federalinės aviacijos administracijos (FAA) atstovė Lynn Lunsford anksčiau paskelbtame pranešime nurodė, kad nelaimė įvyko šeštadienį po 7 val. 40 min. vietos (15 val. 40 ...
  Jerevanas (nuotr. SCANPIX)
  Armėnijoje tęsiantis įkaitų dramai nušautas policininkas 2016.07.30 19:11  Vienas iš ginkluotų užpuolikų, prieš keliolika dienų užėmusių vieną policijos kompleksą Armėnijos sostinėje Jerevane, šeštadienį nušovė policininką, pranešė policijos atstovas.. „Automobilyje buvęs 30-metis policijos pajėgų narys Jura Tepanisianas buvo žuvo nuo snaiperio šūvio iš teritorijos, kontroliuojamos ...
  Ginklas (nuotr. Fotolia.com)
  Dvi seserys nušautos dėl „garbės“ 2016.07.30 18:28 Pakistano centrinėje Pandžabo provincijoje vienas vyras nušovė savo dvi seseris jų vestuvių išvakarėse, šeštadienį pranešė policija, informuodama apie naujausią vadinamųjų „garbės nužudymų“ atvejį šalyje. 22 metų Kosar Bibi ir jos 28 metų seserį Gulzar penktadienį nušovė 35 metų brolis Nasiras Hussainas, kai jos ruošėsi ...

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Šeštadienis, 2016 m. liepos 30 d.
  Alytus
  +14
  -
  Kaunas
  +14
  -
  Vilnius
  +15
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +15
  -
  Klaipėda
  +17
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +14
  2.2 m/s
  Utena
  +15
  -

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +15
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +15

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų