G. Bobokulova pristatyta į teismą (nuotr. SCANPIX)

G. Bobokulova pristatyta į teismą (nuotr. SCANPIX)

Rusijos teisėsaugos operatyviniai darbuotojai vaiko nužudymu įtariamos Gulčechros Bobokulovos telefone aptiko dviejų vyrų, kurie, tikėtina, susiję su tarptautiniu teroristų tinklu, praneša „Interfaks“ šaltinis.

Anot žiniasklaidos šaltinio, teisėsaugininkai nustatė, kad Uzbekistano pilietės G. Bobokulovos aplinkoje buvo du vyrai, tikėtina, susiję su „tarptautine ekstremistine grupuote“.

REKLAMA

Operatyviniai darbuotojai išanalizavo G. Bobokulovos elektroniniuose įrenginiuose kontaktus ir nustatė, kad „juose buvo du kontaktai, esantys slaptųjų tarnybų akiratyje, dėl savo sąsajų su tarptautine ekstremistine grupuote“. Moters kontaktuose šie du abonentai atsirado tik šiais metais, kai ji atostogavo Uzbekistane.

„Pirmadienį, kai buvo įvykdytas nužudymas Narodnoje Opolčenije gatvėje, vienas iš šių abonentų išjungė telefoną“, – pareiškė šaltinis naujienų agentūrai. Jis pažymėjo, kad dabar specialistai bando nustatyti abiejų vyrų buvimo vietą ir aiškinasi, ar buvo jie Maskvoje ir bandė susitikti su G. Bobokulova, įskaitant ir susitikimą bute, kur ji dirbo aukle.

39-ių moteris įtariama šiurpiu nusikaltimu – nužudžius savo prižiūrimą 4-metę mergaitę, vėliau nupjovus jai galvą ir netoli metro stoties gąsdinus praeivius susisprogdinti. Moteris taip pat šaukė „Allahu akbar“ (Dievas yra didis), buvo apsirengusi juodai (nors kaimynai teigia jos niekada nematę net su skarele), vadino save teroriste ir rankose laikė mergaitės galvą.

Per pirmąją apklausą moteris nerišliai pasakojo, kad nusikaltimą įvykdyti ryžosi dėl šeimyninių problemų.

REKLAMA

Žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad G. Bobokulova sirgo šizofrenija dar nuo 1999 metų.

Kovo 2-ąją atvesdinta į teismą moteris, žurnalistų paklausta, kodėl įvykdė nusikaltimą atsakė jog, „įsakė Alachas“.

Rusijos tyrimų komiteto atstovas teisme pareiškė, kad įtariamoji galėjo turėti „nusikaltimui pastūmėjusius asmenis“. Tačiau tyrimas jų kol kas nenustatė.

„RIA Novosti“ šaltiniai teisėsaugoje pranešė, kad G. Bobokulova patyrė ekstremistinį religinį spaudimą iš savo sugyventinio – Tadžikistano piliečio, taip pat gyvenusio Maskvoje.

Uzbekijos pareigūnai taip pat suėmė ir moters sūnų, tačiau arešto aplinkybės dar nėra žinomos, praneša „gazeta.ru“. Anot leidinio, apie suėmimą jiems pranešė moters tėvas Bachretdinas Turajevas, gyvenantis Uzbekistane. Jo teigimu, dar pirmadienio vakarą jo anūką suėmė milicininkai ir kažkur išvežė. Suėmimo priežasčių pareigūnai nepranešė.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Alepo mieste – tikras pragaras (nuotr. SCANPIX)
  NATO: Alepo atakos yra aiškus tarptautinės teisės pažeidimas 2016.09.27 15:44 NATO lyderis Jensas Stoltenbergas antradienį pareiškė, kad „visiškai moraliai nepriimtinas“ Alepo miesto Sirijoje bombardavimas sulaužė tarptautinės teisės principus ir paragino Rusiją imtis ryžtingų veiksmų, kad būtų atkurtos paliaubos. „Pasibaisėtinos atakos Alepe sukrėtė mus visus, o smurtas ir atakos, taip pat ir ...
  Afganistane per „saviškių“ išpuolį nužudyta 12 miegojusių karių (nuotr. SCANPIX)
  Afganistane per „saviškių“ išpuolį nužudyta 12 miegojusių karių 2016.09.27 14:38 Neramioje Šiaurės Afganistano Kundūzo provincijoje du afganų kariai, tikriausiai susiję su Talibanu, nužudė mažiausiai 12 kitų karių, kurie tuo metu miegojo, antradienį pranešė pareigūnai. Naujausia „saviškių ataka“ buvo įvykdyta netrukus po vidurnakčio, Kundūzo miesto, kurį Talibanas pernai buvo trumpam užėmęs, ...
  Pentagono perspėjimas: dabartinė Rusija yra blogiau nei Sovietų Sąjunga (nuotr. SCANPIX)
  Pentagono perspėjimas: dabartinė Rusija yra blogiau nei Sovietų Sąjunga 2016.09.27 13:34 Dabartinė Rusija galbūt yra labiau linkusi naudoti branduolinių ginklų kortą negu Sovietų Sąjunga Šaltojo karo metais, pirmadienį perspėjo JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris. Kalbėdamas Mainoto oro pajėgų bazėje, Šiaurės Dakotoje netoli Kanados sienos, sekretorius apkaltino Maskvą „žvanginimu branduoliniais ...
  Dresdene prie mečetės ir kongresų centro driokstelėjo sprogimai (nuotr. SCANPIX)
  Dresdene prie mečetės ir kongresų centro driokstelėjo sprogimai 2016.09.27 11:46 Vokietijos rytiniame Dresdeno mieste du sprogimai driokstelėjo prie vienos mečetės ir tarptautinio kongresų centro, bet žmonės per šiuos išpuolius nenukentėjo, antradienį pranešė policija.   Dresdeno policija nurodė, kad per sprogimus pirmadienio vakarą žmonės nenukentėjo. Šis miestas yra tapęs kraštutinių dešiniųjų ...
  Oro užterštumas (nuotr. SCANPIX)
  Žmonija dūsta teršaluose: paviešinta skandalinga PSO ataskaita šokiruoja 2016.09.27 11:33 Devyni iš 10 žmonių visame pasaulyje kvėpuoja prastos kokybės oru, antradienį paskelbė Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) ir paragino imtis dramatiškų veiksmų prieš taršą, nulemiančią daugiau kaip 6 mln. mirties atvejų per metus. Naujų duomenų PSO ataskaitoje „pakanka, kad visi mes nepaprastai susirūpintume“, ...
  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI


  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Antradienis, 2016 m. rugsėjo 27 d.
  Alytus
  +13
  -
  Kaunas
  +7
  -
  Vilnius
  +7
  -
  Panevėžys
  +7
  -
  Klaipėda
  +8
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +17
  2.2 m/s
  Utena
  +14
  -

  Vilnius

  Debesuota
  +7
  Debesuota
  Toks jausmas lyg būtų +7

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų