G. Bobokulova pristatyta į teismą (nuotr. SCANPIX)

G. Bobokulova pristatyta į teismą (nuotr. SCANPIX)

Rusijos teisėsaugos operatyviniai darbuotojai vaiko nužudymu įtariamos Gulčechros Bobokulovos telefone aptiko dviejų vyrų, kurie, tikėtina, susiję su tarptautiniu teroristų tinklu, praneša „Interfaks“ šaltinis.

Anot žiniasklaidos šaltinio, teisėsaugininkai nustatė, kad Uzbekistano pilietės G. Bobokulovos aplinkoje buvo du vyrai, tikėtina, susiję su „tarptautine ekstremistine grupuote“.

REKLAMA

Operatyviniai darbuotojai išanalizavo G. Bobokulovos elektroniniuose įrenginiuose kontaktus ir nustatė, kad „juose buvo du kontaktai, esantys slaptųjų tarnybų akiratyje, dėl savo sąsajų su tarptautine ekstremistine grupuote“. Moters kontaktuose šie du abonentai atsirado tik šiais metais, kai ji atostogavo Uzbekistane.

„Pirmadienį, kai buvo įvykdytas nužudymas Narodnoje Opolčenije gatvėje, vienas iš šių abonentų išjungė telefoną“, – pareiškė šaltinis naujienų agentūrai. Jis pažymėjo, kad dabar specialistai bando nustatyti abiejų vyrų buvimo vietą ir aiškinasi, ar buvo jie Maskvoje ir bandė susitikti su G. Bobokulova, įskaitant ir susitikimą bute, kur ji dirbo aukle.

39-ių moteris įtariama šiurpiu nusikaltimu – nužudžius savo prižiūrimą 4-metę mergaitę, vėliau nupjovus jai galvą ir netoli metro stoties gąsdinus praeivius susisprogdinti. Moteris taip pat šaukė „Allahu akbar“ (Dievas yra didis), buvo apsirengusi juodai (nors kaimynai teigia jos niekada nematę net su skarele), vadino save teroriste ir rankose laikė mergaitės galvą.

Per pirmąją apklausą moteris nerišliai pasakojo, kad nusikaltimą įvykdyti ryžosi dėl šeimyninių problemų.

REKLAMA

Žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad G. Bobokulova sirgo šizofrenija dar nuo 1999 metų.

Kovo 2-ąją atvesdinta į teismą moteris, žurnalistų paklausta, kodėl įvykdė nusikaltimą atsakė jog, „įsakė Alachas“.

Rusijos tyrimų komiteto atstovas teisme pareiškė, kad įtariamoji galėjo turėti „nusikaltimui pastūmėjusius asmenis“. Tačiau tyrimas jų kol kas nenustatė.

„RIA Novosti“ šaltiniai teisėsaugoje pranešė, kad G. Bobokulova patyrė ekstremistinį religinį spaudimą iš savo sugyventinio – Tadžikistano piliečio, taip pat gyvenusio Maskvoje.

Uzbekijos pareigūnai taip pat suėmė ir moters sūnų, tačiau arešto aplinkybės dar nėra žinomos, praneša „gazeta.ru“. Anot leidinio, apie suėmimą jiems pranešė moters tėvas Bachretdinas Turajevas, gyvenantis Uzbekistane. Jo teigimu, dar pirmadienio vakarą jo anūką suėmė milicininkai ir kažkur išvežė. Suėmimo priežasčių pareigūnai nepranešė.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Dar vienas iššūkis Vakarams: Rusija gali apginkluoti Libijos generolą (nuotr. SCANPIX)
  Rusija gali sukelti dar vieną galvos skausmą Vakarams 2017.01.17 12:08 Rusija planuoja apginkluoti Libijos generolą, kuris kovėsi su provakarietiška valdžia Tripolyje, praneša „The Times“. 73 metų Khalifa Hiftaras, kurį JT palaikoma vyriausybė vadina teroristu, praėjusią savaitę buvo nuplukdytas į Rusijos lėktuvnešį Viduržemio jūroje ir ten vykdė derybas su rusais, rašoma leidinyje. Per ...
  Ramūnas Vilpišauskas (nuotr. Fotodiena.lt)
  R.Vilpišauskas. Link kitokios pasaulio (ne)tvarkos? 2017.01.17 12:02 Turbūt vienas pagrindinių praėjusių metų pabaigos ir šių metų pradžios metinių apžvalgų ir prognozių bruožas buvo teiginiai apie pokario pasaulio tvarkos pabaigą ir naujos eros pradžią. Didžiosios Britanijos referendumo rezultatas dėl išstojimo iš ES bei D. Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose ne tik nustebino daugelį ...
  Siaubingus sužalojimus patyręs vyras nori perspėti: cigaretė tiesiog sprogo burnoje (nuotr. Gamintojo)
  Siaubingus sužalojimus patyręs vyras nori perspėti: cigaretė tiesiog sprogo burnoje 2017.01.17 12:01 Amerikietis Andrew Hallas sulaukė didžiulio „Facebook“ vartotojų ir žiniasklaidos dėmesio po to, kai paviešino savo tragiškai pasibaigusį „parūkymą“. Jo įrašas sulaukė įspūdingų 340 tūkst. pasidalijimų ir 54 tūkst. „pamėgimų“. Trijų vaikų tėvas sausio 15-ąją buvo priverstas skubiai važiuoti į ligoninę dėl sprogusios el. ...
  Smurtas muzikos fiestoje: liudininkai su siaubu prisimena šiurpias akimirkas (nuotr. SCANPIX)
  Smurtas muzikos fiestoje: liudininkai su siaubu prisimena šiurpias akimirkas 2017.01.17 10:15 Meksikos Plaja del Karmeno kurorte ankstų pirmadienio rytą įsiplieskus šaudynėms per elektroninės muzikos festivalį žuvo penki žmonės, iš jų vienas – per spūstį panikos apimtų žmonių minioje. Dar 15 žmonių buvo sužeisti per spūstį, kilusią paryčiais, kai mažiausiai vienas asmuo pradėjo šaudyti naktiniame klube „Blue ...
  Belgijos karalienė Mathilde ir buvusi Danijos premjerė Helle Thorning-Schmidt (nuotr. SCANPIX)
  Davose prasideda Pasaulio ekonomikos forumas 2017.01.17 09:44 Antradienį Davose 47-ąjį kartą prasideda iki sausio 20 d. vyksianti kasmetinė Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) sesija, kurioje dalyvaus rekordinis skaičius delegatų – maždaug 3 tūkst., įskaitant kelias dešimtis valstybių ir vyriausybių vadovus, tarptautinių organizacijų vadovus bei garsius visuomenės veikėjus.
  Orai
  RODYTI ŽEMĖLAPĮ
  -8
  Vilnius
  2017-01-17 12:45
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Monika Dapkevičiūtė

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų