G. Bobokulova pristatyta į teismą (nuotr. SCANPIX)

G. Bobokulova pristatyta į teismą (nuotr. SCANPIX)

Rusijos teisėsaugos operatyviniai darbuotojai vaiko nužudymu įtariamos Gulčechros Bobokulovos telefone aptiko dviejų vyrų, kurie, tikėtina, susiję su tarptautiniu teroristų tinklu, praneša „Interfaks“ šaltinis.

Anot žiniasklaidos šaltinio, teisėsaugininkai nustatė, kad Uzbekistano pilietės G. Bobokulovos aplinkoje buvo du vyrai, tikėtina, susiję su „tarptautine ekstremistine grupuote“.

Operatyviniai darbuotojai išanalizavo G. Bobokulovos elektroniniuose įrenginiuose kontaktus ir nustatė, kad „juose buvo du kontaktai, esantys slaptųjų tarnybų akiratyje, dėl savo sąsajų su tarptautine ekstremistine grupuote“. Moters kontaktuose šie du abonentai atsirado tik šiais metais, kai ji atostogavo Uzbekistane.

„Pirmadienį, kai buvo įvykdytas nužudymas Narodnoje Opolčenije gatvėje, vienas iš šių abonentų išjungė telefoną“, – pareiškė šaltinis naujienų agentūrai. Jis pažymėjo, kad dabar specialistai bando nustatyti abiejų vyrų buvimo vietą ir aiškinasi, ar buvo jie Maskvoje ir bandė susitikti su G. Bobokulova, įskaitant ir susitikimą bute, kur ji dirbo aukle.

39-ių moteris įtariama šiurpiu nusikaltimu – nužudžius savo prižiūrimą 4-metę mergaitę, vėliau nupjovus jai galvą ir netoli metro stoties gąsdinus praeivius susisprogdinti. Moteris taip pat šaukė „Allahu akbar“ (Dievas yra didis), buvo apsirengusi juodai (nors kaimynai teigia jos niekada nematę net su skarele), vadino save teroriste ir rankose laikė mergaitės galvą.

Per pirmąją apklausą moteris nerišliai pasakojo, kad nusikaltimą įvykdyti ryžosi dėl šeimyninių problemų.

Žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad G. Bobokulova sirgo šizofrenija dar nuo 1999 metų.

Kovo 2-ąją atvesdinta į teismą moteris, žurnalistų paklausta, kodėl įvykdė nusikaltimą atsakė jog, „įsakė Alachas“.

Rusijos tyrimų komiteto atstovas teisme pareiškė, kad įtariamoji galėjo turėti „nusikaltimui pastūmėjusius asmenis“. Tačiau tyrimas jų kol kas nenustatė.

„RIA Novosti“ šaltiniai teisėsaugoje pranešė, kad G. Bobokulova patyrė ekstremistinį religinį spaudimą iš savo sugyventinio – Tadžikistano piliečio, taip pat gyvenusio Maskvoje.

Uzbekijos pareigūnai taip pat suėmė ir moters sūnų, tačiau arešto aplinkybės dar nėra žinomos, praneša „gazeta.ru“. Anot leidinio, apie suėmimą jiems pranešė moters tėvas Bachretdinas Turajevas, gyvenantis Uzbekistane. Jo teigimu, dar pirmadienio vakarą jo anūką suėmė milicininkai ir kažkur išvežė. Suėmimo priežasčių pareigūnai nepranešė.

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Užsienis

  Smūgis elektromobilių įvaizdžiui: vairuotojas žuvo naudodamasis autopiloto funkcija (nuotr. SCANPIX)
  Automatinio vairavimo sistema suklydo: žuvo vilkiką taranavusio automobilio vairuotojas 2016.07.01 22:58 Pasaulio technologijų lyderiams varžantis kas pirmas paleis automobilius su patikima automatinio vairavimo funkcija elektromobilių gigantė Tesla patyrė skaudų smūgį. Už Atlanto užsimušė automobilio „Tesla“ savininkas vairą patikėjęs kompiuteriui. Automatinė automobilio vairavimo sistema nepastebėjo greitkelyje kelią ...
  Kinijoje po žemės nuošliauža yra dingę 34 darbininkai (nuotr. SCANPIX)
  Kinijoje nuošliauža viename kaime pražudė 10 žmonių, dar 12 pasigesta 2016.07.01 22:30 Liūtims Kinijos pietvakariuose sukėlus nuošliaužą, penktadienį žuvo mažiausiai 10 žmonių, dar 12 laikomi dingusiais, pranešė vietos valdžia. Nelaimė įvyko anksti rytą, kai nuošliauža palaidojo 29 Pjanpo kaimo žmones Guidžou provincijoje, pranešė oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“, remdamasi apygardos valdžia. ...
  “Intel“
  BMW kartu su „Mobileye“ ir „Intel“ kurs savaeigius automobilius 2016.07.01 22:19 Vokietijos prabangių automobilių gamintoja BMW penktadienį paskelbė ketinanti kartu su JAV kompiuterinių lustų milžine „Intel“ ir Izraelio technologijų įmone „Mobileye“ kurti savaeigius automobilius. Trys įmonės „bendradarbiauja siekdamos, kad visiškai automatizuoto vairavimo sprendimų serijinė gamyba būtų pradėta jau iki ...
  Veido atpažinimas (Wikimedia Commons nuotr. )
  Neįprastoje rungtyje susigrūmė žmogus ir dirbtinis intelektas 2016.07.01 22:01 Trys merginos, Kinijos modeliai nuo veidų nusiima kaukes, o už jų atidengiami keli šimtai nuotraukų. Į merginų veidus įdėmiai pažvelgia žmogus ir kamera prijungta prie naujai kuriamos veido atpažinimo sistemos. Tuomet reikia pabandyti surasti ką tik matytos merginos nuotrauką tarp kitų panašių.
  Įkaitų drama Bangladeše (nuotr. Twitter)
  Per įkaitų dramą Bangladešo sostinėje nušautas mažiausiai vienas pareigūnas 2016.07.01 21:20 Bangladešo sostinėje mažiausiai vienas policininkas žuvo per didelį susišaudymą, penktadienio vakarą įsiplieskusį tarp saugumo pajėgų ir nežinomo skaičiaus užpuolikų, kurie įsiveržė į vieną užsieniečių pamėgtą restoraną Dakos diplomatiniame rajone ir veikiausiai paėmė įkaitais lankytojų, pranešė pareigūnai. Užpuolikai ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai  Tvarkaraščiai
  Rezultatai
  Lentelės

  EURO 2016

  Šeš 07-02 Vokietija 22 : 00 Italija
  Sek 07-03 Prancūzija 22 : 00 Islandija
  • Iki Lietuvos himno giedojimo liko
  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Šeštadienis, 2016 m. liepos 2 d.
  Alytus
  +17
  -
  Kaunas
  +16
  -
  Vilnius
  +16
  -
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +17
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +17
  2.2 m/s
  Utena
  +31
  2.2 m/s

  Vilnius

  Giedra
  +16
  Giedra
  Toks jausmas lyg būtų +16


  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
 • Oras Lietuvos žemėlapyje
  Šeštadienis, 2016 m. liepos 2 d.
  Alytus
  +17
  -
  Kaunas
  +16
  -
  Vilnius
  +16
  -
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +17
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +17
  2.2 m/s
  Utena
  +31
  2.2 m/s

  Vilnius

  Giedra
  +16
  Giedra
  Toks jausmas lyg būtų +16
  Į viršų