Seimas (nuotr. fotobankas.lt)

Seimas (nuotr. fotobankas.lt)

Daugiau kaip pusė Seimo narių kreipėsi į premjerą socialdemokratą Algirdą Butkevičių su raginimu netenkinti „tvarkiečių“ deleguoto vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio atsistatydinimo.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ inicijuotą kreipimąsi pasirašė 75 Seimo nariai iš visų - tiek valdančiųjų, tiek opozicinių - frakcijų, taip pat dalis Seimo valdybos narių, parlamentinių komitetų vadovų.

Raštą pasirašė ir keletas „darbiečių“, tarp jų - pirmasis Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas, tai pačiai frakcijai priklausantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, nors S.Skvernelį trauktis griežtai paragino Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

S.Skvernelis atsistatydinimo pareiškimą įteikė penktadienį, kai sulaukė daug kritikos dėl incidento, kai įtariamasis pagrobė iš policininkų automatą ir su juo paspruko. Be to, jis tą vakarą įsivėlė į konfliktą su Seimo pirmininke L.Graužiniene - ji teigė, kad per pokalbį telefonu negavo iš ministro informacijos apie įvykį.

Premjeras Algirdas Butkevičius savo ruožtu sakė besitikintis, jog S.Skvernelis atsiims atsistatydinimo pareiškimą. Pats ministras sako, kad galutinis sprendimas dėl jo tolesnio darbo Vyriausybėje paaiškės po šį penktadienį planuojamo susitikimo su Kinijoje dabar viešinčiu Vyriausybės vadovu.

REKLAMA

Seimo narių kreipimesi į premjerą sakoma, kad „valstybė yra tarptautinio terorizmo ir pabėgėlių krizės akivaizdoje, todėl stabilumas ir kompetentingas ministras, kuris įnešė daug permainų sistemoje per tokį trumpą laiką, yra kaip niekad reikalingas Lietuvai“.

„Ministrui vadovaujant Vidaus reikalų ministerijai buvo žengti reikšmingi žingsniai, tokie, kaip vidaus tarnybos statuto priėmimas, kuris daugelį metų skynėsi kelią Seime. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis labai pakėlė pasitikėjimą policija, todėl darbų tęstinumas yra labai svarbus“, - teigiama rašte premjerui.

Tarp raštą pasirašiusių parlamentarų - Seimo vicepirmininkai „tvarkietis“ Kęstas Komskis, konservatorė Irena Degutienė, „darbietis“ V.Gedvilas, keli komitetų vadovai, Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė po ketvirtadienį nuo policijos pasprukusio ginkluoto bėglio gaudynių, taip pat – po L.Graužinienės ir ministro apsižodžiavimo dėl esą jai nesuteiktos informacijos, situaciją įvertino kaip apgailėtiną. Taip pat šalies vadovė pareiškė, kad „jau ne pirmą kartą ministras demonstruoja žemą politinį lygį, kai mėgina komentuoti arba neprisiima ar nesupranta savo asmeninės atsakomybės“.

REKLAMA

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (1)
  Komentuoti

  Aktualijos

  Senjorai keliauja (nuotr. Fotolia.com)
  Liūdna statistika: Lietuvos senjorai – tarp mažiausiai keliaujančių europiečių 2016.09.27 21:47 Lietuvos senjorai atsidūrė tarp mažiausiai pinigų kelionėms galinčių skirti europiečių. Tokią statistiką skelbia Europos sąjungos statistikai, jiems pritaria ir kelionių organizatoriai. Esą keliauti ryžtasi vos vienas kitas Lietuvos senjoras. Dažnas senolis tūnojimą namuose motyvuoja mažomis pensijomis, tačiau kai kurie ...
  Pačiame Kėdainių centre – savo pačios namuose lyg kalėjime uždaryta senolė (nuotr. TV3)
  Pačiame Kėdainių centre – savo pačios namuose lyg kalėjime uždaryta senolė 2016.09.27 20:36 Vykstant pagrindinės miesto aikštės rekonstrukcijos darbams, vienišos moters namą užstatė tvoromis. Nugriauti šaligatviai ir iškasti grioviai tapo neįveikiamomis kliūtimis neįgaliai senolei – ji nebegali išeiti nei į parduotuvę, nei į vaistinę. Septyniasdešimt vienerių Gražina gyvena sename tėvų name, pačiame Kėdainių ...
  Meškeriotojai gelbėjo pamirštas žuvis, dususias nusausintame tvenkinyje (nuotr. TV3)
  Meškeriotojai gelbėjo pamirštas žuvis, dususias nusausintame tvenkinyje (1) 2016.09.27 20:15 Klaipėdos rajone remontuojant užtvanką, pamirštos tvenkinyje keturis dešimtmečius gyvenančios žuvys. Nuleidus vandenį, tūkstančiai didelių ir mažų žuvų ėmė dusti dumble. Meškeriotojai patys bando gelbėti, savaitėmis budėję ir net naktimis saugoję žuvis nuo brakonierių, dabar jas perkelia į kitus vandens telkinius.
  „Lietuvos energija“ (nuotr. Fotodiena.lt)
  Milžiniškos vertės „Lietuvos energijos“ projektas – teisėsaugos akiratyje atsidūriusių verslininkų rankose 2016.09.27 20:00 Pernai nutarusi atnaujinti IT sistemas ir viešąjį pirkimą paskelbusi AB „Lietuvos energija“ džiaugiasi pagaliau išsirinkę įmonių konsorciumą, kuri turėtų atlikti darbus. Vis dėlto, šis net 18,8 mln. Eur vertės konkursas strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčiai bendrovei gali atsirūgti, mat aiškėja, kad vienos ...
  NATO (nuotr. SCANPIX)
  ES gynybos problema – ne štabų trūkumas 2016.09.27 19:19 Europos Sąjungos (ES) gynybos problema yra politinės valios stygius, o ne štabų trūkumas, sako neformaliame ES gynybos ministrų susitikime dalyvavęs Krašto apsaugos ministerijos pareigūnas Saulius Gasiūnas. „Priežastis, kodėl mes taip sunkiai tas kovines grupes įdarbiname ir taip sunkiai planuojame operacijas, yra ...
  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI


  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. rugsėjo 28 d.
  Alytus
  +7
  -
  Kaunas
  +5
  -
  Vilnius
  +6
  -
  Panevėžys
  +7
  -
  Klaipėda
  +7
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +7
  2.2 m/s
  Utena
  +6
  -

  Vilnius

  weather value Mainly cloudy
  +6
  weather value Mainly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +6

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų