Seimas (nuotr. fotobankas.lt)

Seimas (nuotr. fotobankas.lt)

Daugiau kaip pusė Seimo narių kreipėsi į premjerą socialdemokratą Algirdą Butkevičių su raginimu netenkinti „tvarkiečių“ deleguoto vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio atsistatydinimo.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ inicijuotą kreipimąsi pasirašė 75 Seimo nariai iš visų - tiek valdančiųjų, tiek opozicinių - frakcijų, taip pat dalis Seimo valdybos narių, parlamentinių komitetų vadovų.

Raštą pasirašė ir keletas „darbiečių“, tarp jų - pirmasis Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas, tai pačiai frakcijai priklausantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, nors S.Skvernelį trauktis griežtai paragino Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

S.Skvernelis atsistatydinimo pareiškimą įteikė penktadienį, kai sulaukė daug kritikos dėl incidento, kai įtariamasis pagrobė iš policininkų automatą ir su juo paspruko. Be to, jis tą vakarą įsivėlė į konfliktą su Seimo pirmininke L.Graužiniene - ji teigė, kad per pokalbį telefonu negavo iš ministro informacijos apie įvykį.

Premjeras Algirdas Butkevičius savo ruožtu sakė besitikintis, jog S.Skvernelis atsiims atsistatydinimo pareiškimą. Pats ministras sako, kad galutinis sprendimas dėl jo tolesnio darbo Vyriausybėje paaiškės po šį penktadienį planuojamo susitikimo su Kinijoje dabar viešinčiu Vyriausybės vadovu.

Seimo narių kreipimesi į premjerą sakoma, kad „valstybė yra tarptautinio terorizmo ir pabėgėlių krizės akivaizdoje, todėl stabilumas ir kompetentingas ministras, kuris įnešė daug permainų sistemoje per tokį trumpą laiką, yra kaip niekad reikalingas Lietuvai“.

„Ministrui vadovaujant Vidaus reikalų ministerijai buvo žengti reikšmingi žingsniai, tokie, kaip vidaus tarnybos statuto priėmimas, kuris daugelį metų skynėsi kelią Seime. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis labai pakėlė pasitikėjimą policija, todėl darbų tęstinumas yra labai svarbus“, - teigiama rašte premjerui.

Tarp raštą pasirašiusių parlamentarų - Seimo vicepirmininkai „tvarkietis“ Kęstas Komskis, konservatorė Irena Degutienė, „darbietis“ V.Gedvilas, keli komitetų vadovai, Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė po ketvirtadienį nuo policijos pasprukusio ginkluoto bėglio gaudynių, taip pat – po L.Graužinienės ir ministro apsižodžiavimo dėl esą jai nesuteiktos informacijos, situaciją įvertino kaip apgailėtiną. Taip pat šalies vadovė pareiškė, kad „jau ne pirmą kartą ministras demonstruoja žemą politinį lygį, kai mėgina komentuoti arba neprisiima ar nesupranta savo asmeninės atsakomybės“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (1)
  Komentuoti

  Aktualijos

  Jolita Lukošiūtė (nuotr. Policijos)
  Pareigūnai prašo pagalbos: dingusios moters pėdsakai veda į Prancūziją 2016.05.27 10:52 Telšių policija ieško be žinios dingusios Jolitos Lukošiūtės (gimusi 1967 m.). Remiantis Policijos departamento informacija, praėjusiųjų metų rugsėjį moteris galimai išvyko į Prancūzija ir su ja nebepavyksta susisiekti. „Gyventojų, galinčių suteikti bet kokios naudingos informacijos apie galimą dingusiosios buvimo vietą, ...
  Baigę tarptautinę misiją prie Somalio krantų namo šiandien grįžta Lietuvos kariai
  Iš Somalio krantų grįžta Lietuvos kariai 2016.05.27 10:35 Šiandien vakare  į Lietuvą grįžta Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų trečioji autonominės laivo apsaugos grupė, kuri nuo 2015 m. gruodžio pradžios vykdė Pasaulio maisto programos laivo „MSM Douro“ apsaugą, penktadienį pranešė Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių skyrius. „Per beveik šešių mėnesių misijos ...
  E. Gentvilas (nuotr. Fotodiena.lt)
  Eugenijus Gentvilas: šešėlis partijai užmestas ne juridine, o moraline prasme (1) 2016.05.27 08:51 Į korupcijos skandalą patekusio opozicinio Liberalų sąjūdžio vadovai keliauja per partijos rajonų skyrius, ramindami partiečius, jog pati partija su kyšininkavimo istorija – nesusijusi. „Dirbame, važinėjame per skyrius, regionų koordinacines tarybas, su alytiškiais, su telšiškiais, vakar su uteniškiais regiono žmonėmis ...
  Avarija ant Geležinio Vilko tilto nuotr. Broniaus Jablonsko
  Laukia sunki kelionė: dėl avarijos Vilniuje formuojasi milžiniškos spūstys (3) 2016.05.27 07:57 Penktadienio rytą dalį Vilniaus vairuotojų pasitiko nemaloni žinia. Pareigūnai perspėja, kad Geležinio Vilko gatvėje formuojasi spūstys. „Dėmesio, svarbi informacija į darbą skubantiems vilniečiams. Dėl eismo įvykio Geležinio Vilko gatvėje (išvažiavus iš tunelio, ant viaduko), formuojasi spūstys, važiuojant link ...
  Turizmas (nuotr. Fotolia.com)
  Smogs su trenksmu: kainas kelia ir valdžia (1) 2016.05.27 07:24 Valdžia skuba paskui augančias kainas ir jau nuo liepos ketina didinti dalį valstybės nustatytų rinkliavų - iš 2500 galiojančiųjų didės apie 230 rinkliavų, kai kurios jų didinamos net iki kelių kartų, penktadienį praneša „Lietuvos žinios“. Pasak dienraščio, gido pažymėjimo išdavimas nuo 3,4 euro brangs iki 18 eurų, ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai


  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. gegužės 27 d.
  Alytus
  +24
  2.2 m/s
  Kaunas
  +24
  -
  Vilnius
  +23
  -
  Panevėžys
  +24
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +18
  -
  Šiauliai
  +23
  2.2 m/s
  Utena
  +23
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mix of sun and clouds
  +23
  weather value Mix of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +11

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. gegužės 27 d.
  Alytus
  +24
  2.2 m/s
  Kaunas
  +24
  -
  Vilnius
  +23
  -
  Panevėžys
  +24
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +18
  -
  Šiauliai
  +23
  2.2 m/s
  Utena
  +23
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Mix of sun and clouds
  +23
  weather value Mix of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +11
  Į viršų