Seimas (nuotr. fotobankas.lt)

Seimas (nuotr. fotobankas.lt)

Daugiau kaip pusė Seimo narių kreipėsi į premjerą socialdemokratą Algirdą Butkevičių su raginimu netenkinti „tvarkiečių“ deleguoto vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio atsistatydinimo.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ inicijuotą kreipimąsi pasirašė 75 Seimo nariai iš visų - tiek valdančiųjų, tiek opozicinių - frakcijų, taip pat dalis Seimo valdybos narių, parlamentinių komitetų vadovų.

Raštą pasirašė ir keletas „darbiečių“, tarp jų - pirmasis Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas, tai pačiai frakcijai priklausantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, nors S.Skvernelį trauktis griežtai paragino Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

S.Skvernelis atsistatydinimo pareiškimą įteikė penktadienį, kai sulaukė daug kritikos dėl incidento, kai įtariamasis pagrobė iš policininkų automatą ir su juo paspruko. Be to, jis tą vakarą įsivėlė į konfliktą su Seimo pirmininke L.Graužiniene - ji teigė, kad per pokalbį telefonu negavo iš ministro informacijos apie įvykį.

Premjeras Algirdas Butkevičius savo ruožtu sakė besitikintis, jog S.Skvernelis atsiims atsistatydinimo pareiškimą. Pats ministras sako, kad galutinis sprendimas dėl jo tolesnio darbo Vyriausybėje paaiškės po šį penktadienį planuojamo susitikimo su Kinijoje dabar viešinčiu Vyriausybės vadovu.

Seimo narių kreipimesi į premjerą sakoma, kad „valstybė yra tarptautinio terorizmo ir pabėgėlių krizės akivaizdoje, todėl stabilumas ir kompetentingas ministras, kuris įnešė daug permainų sistemoje per tokį trumpą laiką, yra kaip niekad reikalingas Lietuvai“.

„Ministrui vadovaujant Vidaus reikalų ministerijai buvo žengti reikšmingi žingsniai, tokie, kaip vidaus tarnybos statuto priėmimas, kuris daugelį metų skynėsi kelią Seime. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis labai pakėlė pasitikėjimą policija, todėl darbų tęstinumas yra labai svarbus“, - teigiama rašte premjerui.

Tarp raštą pasirašiusių parlamentarų - Seimo vicepirmininkai „tvarkietis“ Kęstas Komskis, konservatorė Irena Degutienė, „darbietis“ V.Gedvilas, keli komitetų vadovai, Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė po ketvirtadienį nuo policijos pasprukusio ginkluoto bėglio gaudynių, taip pat – po L.Graužinienės ir ministro apsižodžiavimo dėl esą jai nesuteiktos informacijos, situaciją įvertino kaip apgailėtiną. Taip pat šalies vadovė pareiškė, kad „jau ne pirmą kartą ministras demonstruoja žemą politinį lygį, kai mėgina komentuoti arba neprisiima ar nesupranta savo asmeninės atsakomybės“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (1)
  Komentuoti

  Aktualijos

  Rekordas (nuotr. TV3)
  Uostamiestyje vykstanti Jūros šventė šiemet pasipuošė rekordu 2016.07.30 22:39 Jūros šventės Skonių gatvės gale iš toli matyti milžiniškas mėsainis: nuo pat ryto kepėjai kibo į darbus siekti rekordo: kol vieni kepa mėsą, kiti dėlioja daržoves ir stato pustrečio metro aukščio mėsainių pilį. Po šešių su puse valandos triūso rekordas pasiektas. Šis rekordas – iššūkis ir Lietuvos berbekiu kepėjų ...
  Gelbėjimo operacija (nuotr. Organizatorių)
  Teko gelbėti 12 Jūros šventės dalyvių 2016.07.30 20:20 Šeštadieni aie 15 val 30 min. Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras iš Bendrojo pagalbos centro gavo pranešimą, kad reiks gelbėti laivo keleivius. Prie Klaipėdos uosto vartų ties Pietiniu molu užgeso laivo "Brizo" variklis. Juo šventės dalyviai grįžinėjo iš svarbaus Jūros šventės renginio – kasmetinės ...
  Gražus įdegis (nuotr. Fotolia.com)
  Kaip gražiai įdegti ir nenusilupti: žvaigždžių ir profesionalų patarimai 2016.07.30 20:06 Vasara. Karšta. Kuri gi mergina nenori lygaus, gražaus, švelniai bronzinio įdegio? Tačiau dažnai noras būti gražiai virsta vėžio raudonumu ir nusilupusia oda. Specialistai ir žvaigždės atskleidžia naudingų patarimų, kaip tapti saulės pabučiuota, o ne susvilinta. Gydytoja dermatologė Daiva Samulėnienė sako, kad ...
  Gatvės muzikantai Palangoje (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Dešimtmečius Palangai atidavęs muzikantas Romas: neįtikėtina kelionė per muzikos kopas 2016.07.30 17:42 Muzika – neatsiejama nuo pagrindinės Palangos miesto gatvės. Itin daug jaunų talentų Basanavičiaus gatvėje stengiasi parodyti save, būti išgirsti bei užsidirbti. Bet šįkart ne apie jaunąją muzikantų kartą, o apie vieną iš Basanavičiaus gatvės legendų – 77 metų Romą. Senolį, kuris nuo ketverių metų gyvena muzika ir kelis ...
  Randai (nuotr. TV3)
  „Vabzdžių-mutantų“ antplūdis: po įkandimo prireikia ir chirurgo pagalbos 2016.07.30 17:23 Šiaulių pašonėje, soduose gyvenančiai Romualdai įkirto neaiškus vabzdys ir tuoj iškilo balti pūliniai. Sugelta buvo visa šiaulietės šeima. Labiausiai kliuvo vaikams. Jiems prireikė net ir chirurgų pagalbos, teko pūlinius šalinti. Moteris įtaria, kad gamtoje atsirado nauja pavojingų vabzdžių rūšis. Moteris sako, kad kanda ...

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Sekmadienis, 2016 m. liepos 31 d.
  Alytus
  +14
  -
  Kaunas
  +14
  -
  Vilnius
  +15
  -
  Panevėžys
  +15
  -
  Klaipėda
  +18
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +14
  2.2 m/s
  Utena
  +15
  -

  Vilnius

  weather value Partly cloudy
  +15
  weather value Partly cloudy
  Toks jausmas lyg būtų +15

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų