Seimas (nuotr. fotobankas.lt)

Seimas (nuotr. fotobankas.lt)

Daugiau kaip pusė Seimo narių kreipėsi į premjerą socialdemokratą Algirdą Butkevičių su raginimu netenkinti „tvarkiečių“ deleguoto vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio atsistatydinimo.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ inicijuotą kreipimąsi pasirašė 75 Seimo nariai iš visų - tiek valdančiųjų, tiek opozicinių - frakcijų, taip pat dalis Seimo valdybos narių, parlamentinių komitetų vadovų.

Raštą pasirašė ir keletas „darbiečių“, tarp jų - pirmasis Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas, tai pačiai frakcijai priklausantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, nors S.Skvernelį trauktis griežtai paragino Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

S.Skvernelis atsistatydinimo pareiškimą įteikė penktadienį, kai sulaukė daug kritikos dėl incidento, kai įtariamasis pagrobė iš policininkų automatą ir su juo paspruko. Be to, jis tą vakarą įsivėlė į konfliktą su Seimo pirmininke L.Graužiniene - ji teigė, kad per pokalbį telefonu negavo iš ministro informacijos apie įvykį.

Premjeras Algirdas Butkevičius savo ruožtu sakė besitikintis, jog S.Skvernelis atsiims atsistatydinimo pareiškimą. Pats ministras sako, kad galutinis sprendimas dėl jo tolesnio darbo Vyriausybėje paaiškės po šį penktadienį planuojamo susitikimo su Kinijoje dabar viešinčiu Vyriausybės vadovu.

REKLAMA

Seimo narių kreipimesi į premjerą sakoma, kad „valstybė yra tarptautinio terorizmo ir pabėgėlių krizės akivaizdoje, todėl stabilumas ir kompetentingas ministras, kuris įnešė daug permainų sistemoje per tokį trumpą laiką, yra kaip niekad reikalingas Lietuvai“.

„Ministrui vadovaujant Vidaus reikalų ministerijai buvo žengti reikšmingi žingsniai, tokie, kaip vidaus tarnybos statuto priėmimas, kuris daugelį metų skynėsi kelią Seime. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis labai pakėlė pasitikėjimą policija, todėl darbų tęstinumas yra labai svarbus“, - teigiama rašte premjerui.

Tarp raštą pasirašiusių parlamentarų - Seimo vicepirmininkai „tvarkietis“ Kęstas Komskis, konservatorė Irena Degutienė, „darbietis“ V.Gedvilas, keli komitetų vadovai, Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė po ketvirtadienį nuo policijos pasprukusio ginkluoto bėglio gaudynių, taip pat – po L.Graužinienės ir ministro apsižodžiavimo dėl esą jai nesuteiktos informacijos, situaciją įvertino kaip apgailėtiną. Taip pat šalies vadovė pareiškė, kad „jau ne pirmą kartą ministras demonstruoja žemą politinį lygį, kai mėgina komentuoti arba neprisiima ar nesupranta savo asmeninės atsakomybės“.

REKLAMA

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (1)
  Komentuoti

  Aktualijos

  Povilas Urbšys (nuotr. Fotodiena.lt/Tomo Lukšio)
  Įvertino konservatorių reikalavimą dėl pažymų: įvelta ir prezidentė? 2016.10.26 15:21 Dalis konservatorių, nenorintys dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“, su pažymų iš Valstybės saugumo departamento (VSD) reikalavimu bando į politines intrigas įtraukti specialiąsias tarnybas bei šalies vadovę, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkas Povilas Urbšys. „Reikalavimas nuskambėjo ...
  Pabėgėliams Lietuva atrodo kaip naujo gyvenimo startas (nuotr. TV3)
  Kauno policijos vadovas apie situaciją Rukloje: reikia bendrauti 2016.10.26 14:53 Reikalingas artimesnis bendravimas tarp Jonavos rajone esančio Ruklos miestelio gyventojų ir čia įsikūrusio Pabėgėlių priėmimo centro gyventojų, sako Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas. „Reikalingas dialogas ir reikia bendrauti. Tačiau manau, kad padėtis tikrai nėra bloga ir ...
  Andrius Kubilius (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Konservatorių senbuvis: viskas dabar valstiečių rankose 2016.10.26 14:49 Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) bent artimiausiu metu neketina priimti jokių sprendimų dėl tolesnių konsultacijų su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) formuojant galimą valdančiąją koaliciją. Penktadienį planuotas TS-LKD prezidiumo posėdis atšauktas. „Turėjome labai gerą pokalbį vakar ...
  “Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos“ rinkimų štabas (nuotr. Eimanto Genio)
  Slaptoji valstiečių pusė: kodėl niekas nesiveržia su jais į koaliciją 2016.10.26 14:42 Nors Valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seimo rinkimus laimėjo įspūdingai – turės 56 mandatus Parlamente – tačiau į koaliciją su jais eiti nesiveržia nei konservatoriai, nei socialdemokratai. Dalis politologų tikina, kad taip partijos tik branginasi, norėdamos iškovoti geresnes pozicijas koalicijoje, tačiau iš pačių partijų ...
  Alkoholis paplūdimyje (nuotr. Fotolia.com)
  Siūlo didinti baudas už maudynes apsvaigus 2016.10.26 13:49 Vyriausybė pritarė ir teikia Seimui svarstyti pataisas, kurios stipriai padidintų baudas už maudynes apsvaigus nuo alkoholio ar narkotikų bei nesaugų elgesį ant ledo. Šios Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtos pataisos taip pat naikintų prievolę vežiotis vairuotojo pažymėjimą. Dabar įstatymas numato baudas nuo 16 ...


  Pasidalink savo emocija! Ką tau reiškia „ŽALGIRIS“?
  ĮKELTI
  RODYTI ŽEMĖLAPĮ

  +5

  Šiauliai

  +7

  Klaipėda

  +6

  Panevėžys

  +4

  Utena

  +6

  Kaunas

  +5

  Vilnius

  +7

  Alytus

  +5
  Vilnius
  2016-10-26 16:11
  Siųsk savo orų nuotrauką:
  SIŲSTI
  Nuotraukos autorius: Virginija Krasauskienė

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų