Seimas (nuotr. fotobankas.lt)

Seimas (nuotr. fotobankas.lt)

Daugiau kaip pusė Seimo narių kreipėsi į premjerą socialdemokratą Algirdą Butkevičių su raginimu netenkinti „tvarkiečių“ deleguoto vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio atsistatydinimo.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ inicijuotą kreipimąsi pasirašė 75 Seimo nariai iš visų - tiek valdančiųjų, tiek opozicinių - frakcijų, taip pat dalis Seimo valdybos narių, parlamentinių komitetų vadovų.

Raštą pasirašė ir keletas „darbiečių“, tarp jų - pirmasis Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas, tai pačiai frakcijai priklausantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, nors S.Skvernelį trauktis griežtai paragino Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

S.Skvernelis atsistatydinimo pareiškimą įteikė penktadienį, kai sulaukė daug kritikos dėl incidento, kai įtariamasis pagrobė iš policininkų automatą ir su juo paspruko. Be to, jis tą vakarą įsivėlė į konfliktą su Seimo pirmininke L.Graužiniene - ji teigė, kad per pokalbį telefonu negavo iš ministro informacijos apie įvykį.

Premjeras Algirdas Butkevičius savo ruožtu sakė besitikintis, jog S.Skvernelis atsiims atsistatydinimo pareiškimą. Pats ministras sako, kad galutinis sprendimas dėl jo tolesnio darbo Vyriausybėje paaiškės po šį penktadienį planuojamo susitikimo su Kinijoje dabar viešinčiu Vyriausybės vadovu.

REKLAMA

Seimo narių kreipimesi į premjerą sakoma, kad „valstybė yra tarptautinio terorizmo ir pabėgėlių krizės akivaizdoje, todėl stabilumas ir kompetentingas ministras, kuris įnešė daug permainų sistemoje per tokį trumpą laiką, yra kaip niekad reikalingas Lietuvai“.

„Ministrui vadovaujant Vidaus reikalų ministerijai buvo žengti reikšmingi žingsniai, tokie, kaip vidaus tarnybos statuto priėmimas, kuris daugelį metų skynėsi kelią Seime. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis labai pakėlė pasitikėjimą policija, todėl darbų tęstinumas yra labai svarbus“, - teigiama rašte premjerui.

Tarp raštą pasirašiusių parlamentarų - Seimo vicepirmininkai „tvarkietis“ Kęstas Komskis, konservatorė Irena Degutienė, „darbietis“ V.Gedvilas, keli komitetų vadovai, Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė po ketvirtadienį nuo policijos pasprukusio ginkluoto bėglio gaudynių, taip pat – po L.Graužinienės ir ministro apsižodžiavimo dėl esą jai nesuteiktos informacijos, situaciją įvertino kaip apgailėtiną. Taip pat šalies vadovė pareiškė, kad „jau ne pirmą kartą ministras demonstruoja žemą politinį lygį, kai mėgina komentuoti arba neprisiima ar nesupranta savo asmeninės atsakomybės“.

REKLAMA

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (1)
  Komentuoti

  Aktualijos

  Vilnius kartu su Ukraina švenčia Nepriklausomybės 25-metį (nuotr. Sauliaus Žiūros)
  Vilnius kartu su Ukraina švenčia Nepriklausomybės 25-metį 2016.08.24 22:02 Vilnius solidarizuojasi su Ukraina, švenčiančia Nepriklausomybės dvidešimt penktųjų metines – šia proga Trijų Kryžių paminklas Vilniuje ir Rotušės kolonos šįvakar nušvito Ukrainos vėliavos spalvomis. Paminklas ir Rotušė žydra-geltona spalvomis švies per visą naktį. „Lietuva ir Ukraina visada buvo bendros istorinės ...
  Kapinės (nuotr. TV3)
  Žmonės pakraupę: kapinėse darbininkai niekina viską, kas šventa? 2016.08.24 21:52 Vilkaviškio rajone esančias PILviškių miestelio kapines aplankę gyventojai, neteko žado. Artimųjų kapai išniekinti tarsi po karo. Medžius kapinėse kertantys darbuotojai niekina viską, kas šventa. Vietos seniūnas gyventojų skunduose problemos nemato ir teigia, kad kito būdo, iškirsti seniems medžiams, nėra. Į ...
  Kristina Ladygienė (nuotr. asm. archyvo)
  Kristina prašo pagalbos: po 15 metų vyro smurto moteriai rado auglį 2016.08.24 21:30 Kristinos Ladygienės iš Panevėžio gyvenimo niekas nepavydėtų. Moterį penkiolika metų mušė vyras – jai neliko nė vieno sveiko kaulo. Sukaupus jėgas ir išvijusi vyrą, Kristina susirgo depresija. Prie viso to prisidėjo auglys galvoje – moteris vaikšto primerkusi vieną galvą, ją mėto į šalis. „Ištekėjau, galvojau, kad ...
  Gamta pateiks dar ne vieną stebuklą – pradžia bruknės (nuotr. TV3)
  Gamta pateiks dar ne vieną stebuklą. Pradžia – bruknės 2016.08.24 20:09 Varėnos rajono gyventojai skelbiasi miške radę stebuklą – rudenėjant masiškai ėmė žydėti, tai daryti pavasarį turinčios, bruknės. Vietos gyventojai sako dešimtimis metų vaikščiojantys į tą patį mišką, tačiau tokį reiškinį matantys pirmą kartą. Tačiau mokslininkai nuvilia – bruknių žydėjimas rudeniop - nėra gamtos ...
  Astravo AE pavojų kelia dar net nepastatyta (nuotr. http://belsat.eu)
  Baltarusijos URM: tikimės, kad Lietuvos emocionalumas dėl AE atlėgs 2016.08.24 19:40 Baltarusija trečiadienį nepagrįstu emocionalumu pavadino Lietuvos priekaištus dėl nepakankamų saugumo standartų netoli Vilniaus statomoje atominėje elektrinėje ir užsiminė apie šio ginčo poveikį kitoms bendradarbiavimo sritims. Naująjį Lietuvos ambasadorių priėmęs Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus ...

  Šeimos vasara

  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Ketvirtadienis, 2016 m. rugpjūčio 25 d.
  Alytus
  +23
  -
  Kaunas
  +23
  -
  Vilnius
  +23
  -
  Panevėžys
  +24
  -
  Klaipėda
  +22
  -
  Šiauliai
  +23
  2.2 m/s
  Utena
  +23
  -

  Vilnius

  weather value A few clouds
  +23
  weather value A few clouds
  Toks jausmas lyg būtų +12

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Į viršų