Seimas (nuotr. fotobankas.lt)

Seimas (nuotr. fotobankas.lt)

Daugiau kaip pusė Seimo narių kreipėsi į premjerą socialdemokratą Algirdą Butkevičių su raginimu netenkinti „tvarkiečių“ deleguoto vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio atsistatydinimo.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ inicijuotą kreipimąsi pasirašė 75 Seimo nariai iš visų - tiek valdančiųjų, tiek opozicinių - frakcijų, taip pat dalis Seimo valdybos narių, parlamentinių komitetų vadovų.

Raštą pasirašė ir keletas „darbiečių“, tarp jų - pirmasis Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas, tai pačiai frakcijai priklausantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, nors S.Skvernelį trauktis griežtai paragino Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

S.Skvernelis atsistatydinimo pareiškimą įteikė penktadienį, kai sulaukė daug kritikos dėl incidento, kai įtariamasis pagrobė iš policininkų automatą ir su juo paspruko. Be to, jis tą vakarą įsivėlė į konfliktą su Seimo pirmininke L.Graužiniene - ji teigė, kad per pokalbį telefonu negavo iš ministro informacijos apie įvykį.

Premjeras Algirdas Butkevičius savo ruožtu sakė besitikintis, jog S.Skvernelis atsiims atsistatydinimo pareiškimą. Pats ministras sako, kad galutinis sprendimas dėl jo tolesnio darbo Vyriausybėje paaiškės po šį penktadienį planuojamo susitikimo su Kinijoje dabar viešinčiu Vyriausybės vadovu.

Seimo narių kreipimesi į premjerą sakoma, kad „valstybė yra tarptautinio terorizmo ir pabėgėlių krizės akivaizdoje, todėl stabilumas ir kompetentingas ministras, kuris įnešė daug permainų sistemoje per tokį trumpą laiką, yra kaip niekad reikalingas Lietuvai“.

„Ministrui vadovaujant Vidaus reikalų ministerijai buvo žengti reikšmingi žingsniai, tokie, kaip vidaus tarnybos statuto priėmimas, kuris daugelį metų skynėsi kelią Seime. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis labai pakėlė pasitikėjimą policija, todėl darbų tęstinumas yra labai svarbus“, - teigiama rašte premjerui.

Tarp raštą pasirašiusių parlamentarų - Seimo vicepirmininkai „tvarkietis“ Kęstas Komskis, konservatorė Irena Degutienė, „darbietis“ V.Gedvilas, keli komitetų vadovai, Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė po ketvirtadienį nuo policijos pasprukusio ginkluoto bėglio gaudynių, taip pat – po L.Graužinienės ir ministro apsižodžiavimo dėl esą jai nesuteiktos informacijos, situaciją įvertino kaip apgailėtiną. Taip pat šalies vadovė pareiškė, kad „jau ne pirmą kartą ministras demonstruoja žemą politinį lygį, kai mėgina komentuoti arba neprisiima ar nesupranta savo asmeninės atsakomybės“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (1)
  Komentuoti

  Aktualijos

  Ežeras (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Alytuje išgelbėtas skendęs vaikas 2016.07.01 20:46 Penktadienio vakarą išgelbėtas ežere Alytuje skendęs vaikas. 18.32 val. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Didžiajame Dailidės ežere skęsta apie apie 11 metų amžiaus vaikas. Vaiką ugniagesiai gelbėtojai gaivino, kol atvyko Alytaus greitosios pagalbos medikai, pranešė BPC. Vaikas perduotas ...
  Avis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Alinančių karščių pasekmė: masiškai krenta gyvuliai 2016.07.01 20:19 Dėl alinančių karščių masiškai krentant gyvuliams, veterinarai įspėja – ūkininkus būti budrius. Karaliaujant karščiams, avims, arkliams, karvėms ar ožkoms gresia ne tik insultai, infarktai, bet ir mirtis. Paaiškėja taip yra todėl, kad žmonės dažniausiai neteisingai juos prižiūri. Būtina tikrinti ne tik šių gyvulių, bet ...
  Terorizmo grėsmė Hanoveryje (nuotr. SCANPIX)
  Apklausa: lietuviai terorizmo bijo mažiau nei kiti europiečiai (1) 2016.07.01 18:17 Lietuviai mažiau nei dauguma kitų europiečių baiminasi teroro aktų pavojaus, rodo penktadienį paskelbti apklausos rezultatai. Paklausti, ar, jų nuomone, šalyje yra didelė terorizmo rizika, teigiamai atsakė 13 proc. Lietuvos gyventojų. Bendrai Europos Sąjungos šalyse taip manė 40 proc. apklaustųjų. 43 proc. lietuvių ...
  Kokaino paieškos (nuotr. Policijos)
  Rumunijoje sulaikyti keturi tonas kokaino gabenę lietuviai 2016.07.01 16:58 Rumunijoje su bendrininkais sulaikyti keturi maždaug pustrečios tonos kokaino gabenę lietuviai, BNS penktadienį patvirtino Lietuvos ambasadorius Bukarešte Arvydas Pocius.
  Poilsiautojai prie Žaliųjų ežerų
  Ekspertė įvardino, kada ir kodėl jūra būna šilčiausia (1) 2016.07.01 16:53 Savaitgalį temperatūra vėl lepins, tuo viliodama poilsiautojus apsilankyti prie jūros. Baltijos jūroje dabar yra 19 laipsnių šilumos, tačiau jūros temperatūra čia nepastovi, dėl visai elementarių priežasčių. Artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus ir karšta, ir saulėta. Šeštadienį kais ir iki +30 laipsnių. Klaipėdoje iki ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai  Tvarkaraščiai
  Rezultatai
  Lentelės

  EURO 2016

  Pen 07-01 Velsas 22 : 00 Belgija
  Šeš 07-02 Vokietija 22 : 00 Italija
  Sek 07-03 Prancūzija 22 : 00 Islandija
  • Iki Lietuvos himno giedojimo liko
  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. liepos 1 d.
  Alytus
  +17
  -
  Kaunas
  +16
  2.2 m/s
  Vilnius
  +16
  -
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +17
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +16
  -
  Utena
  +15
  -

  Vilnius

  weather value Slight chance of a thunderstorm
  +16
  weather value Slight chance of a thunderstorm
  Toks jausmas lyg būtų +16


  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
 • Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. liepos 1 d.
  Alytus
  +17
  -
  Kaunas
  +16
  2.2 m/s
  Vilnius
  +16
  -
  Panevėžys
  +16
  -
  Klaipėda
  +17
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +16
  -
  Utena
  +15
  -

  Vilnius

  weather value Slight chance of a thunderstorm
  +16
  weather value Slight chance of a thunderstorm
  Toks jausmas lyg būtų +16
  Į viršų