47
„Žalgiris“ – „Ludogorec“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Trečiadienį Vilniaus „Žalgiris“ laimėjo pirmąjį svarbiausio sezono karo mūšį! Žalgiriečiai UEFA Čempionų lygos antrojo kvalifikacinio etapo pirmosiose rungtynėse 2:1 (0:1) nugalėjo Razgrado „Ludogorec“. Atsakomasis mačas – po savaitės Bulgarijoje.

47

Žalgiriečiai aktyviai pradėjo rungtynes, žiūrovus nustebino gražiu, kombinaciniu žaidimu, atakuojančiu futbolu.

Mačo pradžioje kamuolio nepasiekė šeiminininkų brazilas Elivelto, vėliau – rumunas Liviu Antalis.

Pilnų Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadiono tribūnų decibelų lygis pakilo po Darvydo Šerno mėginimo permesti kamuolį per vartininką. Bandymas nebuvo sėkmingas.

Kairiuoju kraštu nurūko Elivelto. Jis atliko aštrų perdavimą, bet kamuolio niekas nelietė.

18-ąją minutę krito įvartis ne pagal žaidimo logiką. Po žaibiškos kontratakos pasižymėjo Anicetas.

Žalgiriečiams praleistas įvartis kirto psichologiškai. Vilniaus futbolininkai prarado gerąjį ritmą. Tačiau pirmajame kėlinyje turėjo dar vieną šimtaprocentinę progą. Matija Ljujičius prasiveržė kairiuoju kraštu, atliko perdavimą tolimojo virpsto link. Ten laisvas liko D. Šernas. „Žalgirio“ puolėjas smūgiavo per silpnai. Kamuolį pagavo vartininkas.

Kėlinį baigė idealus „Ludogorec“ šansas. Jonathan Cafu galva mušė virš vartų.

Antrąjį rungtynių dalį pradėjo dar viena Razgrado futbolininkų galimybė. Jody Lukoki pabėgo vienas prieš vartininką, bet Armantas Vitkauskas sužaidė fantastiškai.

„Žalgirio“ vartininkas meistriškai padirbėjo ir po Marcelinho smūgio.

Vilniečiams niekaip nepavyko sukurti ką nors pavojingesnio. Galiausiai po kampinio galva į vartus nepataikė Linas Klimavičius.

60-ąją minutę aikštėje pasirodė Serge’as Nyuiadzi. Prancūzas pakeitė L. Antalį ir pastebimai pagyvino žaidimą.

78-ąją minutę S. Nyuiadzi įmušė po D. Šerno perdavimo iš dešinės.

86-ąją minutę po panašios atakos įvartį pelnė Mantas Kuklys, pataikęs tiesiai į viršutinį vartų kampą.

Žalgiriečiai rungtynes baigė su nuostoliais. 94-ąją minutę antroji geltona kortelė parodyta D. Šernui. Jis paliko aikštę ir bus priverstas praleisti atsakomąjį mačą.