hormoniniai

Moterų kontracepcija: kas naujo?
Moterų kontracepcija: kas naujo? 1334980440 Pasak ginekologų, pastaruoju metu moterims vis labiau rūpi ne tik, kaip efektyviai apsisaugoti lytinių santykiu metu, bet ir kokia yra pasirinkto hormoninio preparato sudėtis – ieškoma kuo natūralesnių. Naujųjų kontraceptinių tablečių privalumas tas, kad jos neturi įtakos medžiagų apykaitai, nesutrikdo kepenų sistemos veiklos, nesukelia metabolinių pokyčių.
Menstruacijų ciklo sutrikimai: 5 priežastys sunerimti
Menstruacijų ciklo sutrikimai: 5 priežastys sunerimti (2) 1334572920 Menstruacijų ciklo sutrikimai šiandien yra vienas labiausiai paplitusių ginekologinių nukrypimų. Bent kartą gyvenime su tuo susiduria beveik kiekviena moteris. Tačiau streso sukeltas atsitiktinis menstruacijų ciklo sutrikimas – tai vienas dalykas, o kai mėnesinės vėluoja nuolat – visai kas kita. Laimė, dažniausiai organizmą galima grąžinti atgal į įprastinį biologinį ritmą.
Pavasaris – psichikos ligų paūmėjimo metas
Pavasaris – psichikos ligų paūmėjimo metas 1333918140 Pervargimas, depresija, dirglumas, nuolatiniai nuotaikų svyravimai – neišvengiami pavasario palydovai, bet ar tai reiškia, kad kiekvienos žiemos pabaigoje reikia žygiuoti pas psichiatrą? Šiuo metų laiku, kai gamta bunda iš žiemos miego, galima tikėtis visko: staigaus oro sušilimo ir vėl atšalimo, saulės aktyvumo padidėjimo ir vėl sumažėjimo... Visa tai veikia mūsų sveikatą ir visi tie svyravimai, kurie vyksta gamtoje, tarsi atsikartoja mūsų organizme.
Kaip išsaugoti jaunystę?
Kaip išsaugoti jaunystę? (1) 1333186380 Bėgantys metai neaplenkia nė vieno – įgyjame išminties, neįkainojamos patirties, pajuntame džiaugsmo, gyvenimo malonumų. Gaila tik, kad su kiekvienu išminties grūdeliu kūnas po truputėlį dėvisi. Laiko apgauti nepavyks, tačiau galime pasistengti kuo ilgiau išlikti žvalūs ir patrauklūs. Pasirūpinkite oda Veido oda – bendro organizmo senėjimo proceso atspindys. Kosmetologų nuomone, reikėtų rūpintis ne tik jau atsiradusiomis raukšlėmis, bet stengtis, kad naujosios išryškėtų kaip įmanoma vėliau.
Seksas nėštumo metu: ar galima? Kokiomis pozomis? (N-18)
Seksas nėštumo metu: ar galima? Kokiomis pozomis? (N-18) 1331962860 Ne vienai besilaukiančiai moteriai kyla pačių įvairiausių klausimų, susijusių su mylėjimusi nėštumo metu: ar apskritai galima santykiauti, kaip dažnai ir kokiomis pozomis galima tai daryti, ar sueitis nekenkia kūdikiui, ar galimas oralinis, analinis seksas? Medicinos centro „Maxmeda“ gydytoja ginekologė med. dr.
Hormoninė kontracepcija paauglystėje − tinkamas pasirinkimas?
Hormoninė kontracepcija paauglystėje − tinkamas pasirinkimas? (5) 1329334260 Vilniaus visuomenės sveikatos biuro duomenimis, kas penktas Vilniaus mokinys pirmuosius lytinius santykius turėjo būdamas 15 metų, kas trečias − 16 metų amžiaus. Lietuvoje 15-metės ir jaunesnės merginos kasmet pagimdo apie 50-70 vaikų (Lietuvos žinios). Apie 2000 vaikų – 15-19 m. amžiaus grupėje.
Apie kontracepcijos priemones – iš istorinės perspektyvos
Apie kontracepcijos priemones – iš istorinės perspektyvos 1329256500 Šiandien, ko gero, devyni iš dešimties paauglių bei jaunuolių, paklausti galėtų išvardinti tuziną prezervatyvų rūšių bei kontraceptinių tablečių pavadinimų. Tačiau ar bent vienas iš jų galėtų pasakyti, kaip žmonės nuo nepageidaujamo nėštumo saugodavosi prieš kelis šimtus metų? Dar seniau? Meilės dienos proga apie senovėje naudotas kontraceptines priemones ir jų evoliuciją nusprendėme pasiteirauti žinomų žmonių.
Vieno stebuklingo vaisto nuo celiulito nėra
Vieno stebuklingo vaisto nuo celiulito nėra (13) 1328104800 Kovos su celiulitu būdų šiais laikais yra daug. Kokį rinktis, galima nuspręsti pačiam. Specialistai rekomenduoja vienareikšmiškai: pirmieji ir efektyviausi veiksmai – aktyvus gyvenimo būdas ir teisinga, visavertė mityba. Įvairūs masažai, kremai, įvyniojimai – tai tik pagalbinės ir deja, vienos pačios, tėra laikino poveikio priemonės. Celiulitas yra ne tik estetinė, bet ir sveikatos problema, nes tik sveika oda gali būti graži.
Tiesiai šviesiai: trumpi grožio patarimai
Tiesiai šviesiai: trumpi grožio patarimai (24) 1327420860 Kartais nežinome, kaip spręsti visai paprastą grožio problemą. Kartais – žinome, bet to nedarome. O dar dažniau tereikia vieno priminimo – ir pakoreguota grožio puoselėjimo rutina nustebina stulbinamais rezultatais! Kaip įveikti jaunatvinius spuogus kai jums per 30? Jums padės retinolis. Jis tinka ir spuogams, ir ankstyvųjų raukšlių profilaktikai. Odos priežiūros priemonės su retinoliu spartina ląstelių atsinaujinimo procesus.
Lietuvoje jau gydomas civilizacijos liga vadinamas sausų akių sindromas
Lietuvoje jau gydomas civilizacijos liga vadinamas sausų akių sindromas 1323245280 Kenčiantieji nuo civilizacijos liga vadinamo sausų akių sindromo sulaukė paguodžiančių žinių. Gydytojai oftalmologai Lietuvoje pradėjo naudoti naują sausų akių gydymo technologiją – osmoprotekciją, atkuriančią ir išlaikančią fiziologinį vandens kiekį giluminiuose ragenos epitelinio sluoksnio ląstelėse.
Darbščiosios bitės nemiega net žiemą
Darbščiosios bitės nemiega net žiemą 1322381340 Laiku ir tinkamai paruošę bičių šeimas žiemoti, bitininkai ramiai laukia artėjančių šalčių. Kaip peržiemojo bitės, išaiškės tik pavasarį. Jei gerai, jų šeimos bus gausios ir stiprios, jei ne – suvargusios ir perpus sumažėjusios, o kai kur gali ir visa šeima žūti. Maitinasi atsargomis Patyrę bitininkai, pridėję ausį prie avilio, gali pasakyti, kaip kuri bičių šeima jaučiasi.
Plaukų problemos rudenį
Plaukų problemos rudenį (2) 1320995640 Atėjus šaltajam metų sezonui, dažnai skundžiamės, kad mūsų plaukai staiga pradėjo slinkti, tapo sausi, greitai įsielektrina, jų galiukai šakojasi. Tačiau specialistai tikina, kad dėl pablogėjusios plaukų būklės kaltas ne žvarbus ruduo. Dažnai problemų, susijusių su plaukais, ištakos gali glūdėti kur kas giliau.
Tiesiai šviesiai: trumpi grožio patarimai
Tiesiai šviesiai: trumpi grožio patarimai (1) 1319522400 Daugelis susiduriame su įvairiomis grožio problemomis. Kartais pasijuntame beviltiškai, nežinodami, kaip jas išspręsti. Čia tiesiai šviesiai pateikiami trumpi grožio patarimai. Kaip įveikti jaunatvinius spuogus, kai jums daugiau nei 30 metų? Jums padės retinolis. Jis tinka ir spuogams, ir ankstyvųjų raukšlių profilaktikai. Odos priežiūros priemonės su retinoliu spartina ląstelių atsinaujinimo procesus. Tiesa, gali džiovinti odą, taigi šias priemones tepkite tik po drėkiklio.
Amerikoje gyvenanti lesbiečių pora  įvaikintą berniuką ruošia lyties keitimui
Amerikoje gyvenanti lesbiečių pora įvaikintą berniuką ruošia lyties keitimui (19) 1319220000 Kalifornijoje kartu gyvenančios moterys tvirtina, kad jų vienuolikmetis įvaikintas berniukas Tomis pageidauja pakeisti lytį ir tapti mergaite Temi. Vaikui pora pradėjo duoti lytinį brendimą blokuojančius hormoninius preparatus. „Mamų“ nuomone, berniukas turės daugiau laiko apsispręsti kuo norįs būti. Tokio sprendimo gynėjai teigia, kad hormoniniai preparatai neturės šalutinio poveikio. Manoma, jog tai protingas sprendimas dėl vaiko ateities.
Klausimai,  kuriuos užduoti drovu
Klausimai, kuriuos užduoti drovu (1) 1316239200 Su kuo pirmiausia tariatės sveikatos klausimais? Teisingas atsakymas – su šeimos gydytoju, tačiau realesnis variantas – su draugais. Juk stebuklingasis „ir man taip buvo“ atrodo toks raminantis ir patikimas, juolab kad ir problemos sprendimo variantas čia pat pasiūlomas. Tačiau egzistuoja klausimų, kuriuos užduoti kuklu. Nejučiom sušlapintos kelnaitės, nemalonūs kūno kvapai, padidėjęs plaukuotumas ten, kur plaukų apskritai neturėtų būti.
Charakteris nulemia ligą. O gal priešingai?
Charakteris nulemia ligą. O gal priešingai? (3) 1315646400 Kas nulemia bet kokią ligą? Gydytojai refleksoterapeutai įsitikinę, kad pirmoji bet kokio negalavimo priežastis – žmogaus charakteris, bet gal mūsų charakteris yra toks todėl, kad jį formuoja turimos sveikatos problemos? Kaip teigia gydytojai refleksoterapeutai, kiekvienas organas žmogaus kūne yra išsidėstęs viename iš 12 meridianų, per kuriuos eina energija.
Celiulitas: tarp mitų ir tiesos
Celiulitas: tarp mitų ir tiesos (5) 1312697100 Nė viena jo nenori, visos bijo, o jei ima ir atsiranda – kruopščiai slepia. Tačiau svarbiausia – ar įmanoma jo išvengti ir ką galima padaryti, kad sustabdytume genetiškai nulemtą procesą? Celiulitas – odos ir riebalinio audinio nelygumai, atsirandantys susilpnėjus odos tonusui, sutrikus kraujo ir limfos cirkuliacijai tam tikrose kūno vietose, dėl ko riebalų ląstelės pasiskirsto netolygiai. Celiulitas kamuoja 8 iš 10 moterų, nepaisant jų kūno sudėjimo ir fizinio aktyvumo.
Keturi mitai apie hormoninius preparatus
Keturi mitai apie hormoninius preparatus 1311093960 Mitas: Hormoniniai preparatai – specialiai moterims skirtos tabletės, saugančios nuo nėštumo. Ne. Moteriški hormoniniai preparatai (kurių sudėtyje esama moteriškų lytinių hormonų) gali saugoti nuo nėštumo, o gali turėti ir kitokią paskirtį. Pavyzdžiui, kartais jie skiriami atvirkštiniam tikslui – tam, kad normalizuotų hormoninį foną ir padėtų pastoti.
6 blogos savijautos problemos, kurios gali būti lengvai išspręstos
6 blogos savijautos problemos, kurios gali būti lengvai išspręstos 1310617380 Ak, tie hormonai! Sutriko hormonų pusiausvyra – šiais mįslingais žodžiais galima paaiškinti daugybę jus kamuojančių negalavimų. Tad kas vis dėlto nutiko? 1. Kuo skundžiatės? Ligomis! Jei ilgai nepasveikstate net nuo paprasčiausios slogos, organizmas perdėtai jautriai reaguoja į oro permainas ir net jūsų kvepalus. Galbūt pastaruoju metu pervargstate, patiriate stresą? O gal organizme pasigamina daugiau kortizolio? Kortizolis – hormonas, kurį gamina antinksčių žievė.
Vilionių ritualai žmogaus lytinių ląstelių mikropasaulyje
Vilionių ritualai žmogaus lytinių ląstelių mikropasaulyje 1300706580 Biologai stebėjimų metu atrado, kad subrendusi moteriška lytinė ląstelė (kiaušialąstė) pradeda skleisti cheminius impulsus, kurių paskirtis – vilioti vyriškas lytines ląsteles (spermatozoidus). Atrodytų, viskas čia paprasta ir seniai aišku. Tačiau juk lytinio švietimo pamokose demonstruojami kiek kitokie žmogaus lytinių ląstelių sąveikos modeliai, kuriame apie jokias viliones nė neužsimenama.
Naktinės balutės kankina ir vyresnius vaikus
Naktinės balutės kankina ir vyresnius vaikus (2) 1298889360 „Vyresnėlė dukra Elzė naktimis į lovą šlapinosi visuomet – per savaitę turėdavome vos kelias sausas naktis. Tačiau jai jau šešeri, o naktinės balutės nesiliauja kankinusios. Elzė supranta, kad yra didelė, ir kad bendraamžiai nebesišlapina į lovą. Ji tapo uždaresnė, bijo eiti miegoti, ypatingai svečiuose. Kokių priemonių imtis, kad ši bėda liautųsi kankinusi ir Elzę, ir visus šeimos narius?“, – gavę tokį susirūpinusių tėvų laišką, nuskubėjome tiesiai pas vaikų nefrologijos specialistus.
Iš kur tie papildomi kilogramai?
Iš kur tie papildomi kilogramai? (1) 1296806040 Kartais nei iš šio, nei iš to staiga pradedame storėti. Nekaltinkime savęs – be priežasties pasaulyje niekada nieko neįvyksta. Moteriai poros kilogramų pokyčiai yra normalu, juos lemia hormonų svyravimai. Tačiau jeigu jūsų racionas nepakito, o papildomi kilogramai nenukrenta ilgiau kaip mėnesį, reikia ieškoti priežasties.
Naktinės balutės kankina ir vyresnius vaikus
Naktinės balutės kankina ir vyresnius vaikus 1296564540 „Vyresnėlė dukra Elzė naktimis į lovą šlapinosi visuomet – per savaitę turėdavome vos kelias sausas naktis. Tačiau jai jau šešeri, o naktinės balutės nesiliauja kankinusios. Elzė supranta, kad yra didelė, ir kad bendraamžiai nebesišlapina į lovą. Ji tapo uždaresnė, bijo eiti miegoti, ypatingai svečiuose. Kokių priemonių imtis, kad ši bėda liautųsi kankinusi ir Elzę, ir visus šeimos narius?“, – gavę tokį susirūpinusių tėvų laišką, nuskubėjome tiesiai pas vaikų nefrologijos specialistus.
Kaip be vaistų stiprinti imunitetą?
Kaip be vaistų stiprinti imunitetą? 1292397060 Sakoma, sveikatos nenusipirksi. Tai faktas. O profilaktika visada atsieina pigiau nei gydymas. Stiprus imunitetas labai svarbus ir jums, ir jūsų artimiesiems. Apie tai, kaip jį stiprinti, šiandien ir pakalbėkime. Imunitetas – kas tai? Imunitetas atsako už du svarbiausius mūsų organizmo procesus: • Įvairių organų senų ir pažeistų ląstelių pakeitimas naujomis; • Organizmo apsaugą nuo įvairaus pobūdžio infekcijų – virusų, bakterijų, grybelių.
Kodėl vaikai serga senukų ligomis?
Kodėl vaikai serga senukų ligomis? (7) 1287915300 Nauja tendencija medicinos pasaulyje galima laikyti ligų „jaunėjimą“: ne vienas medikas pastebėjo, kad vis dažniau į jų kabinetus atkeliauja suaugusieji ir net vaikai, kankinami ligų, kuriomis, remiantis medicinos teorija, serga kur kas vyresni žmonės.
Nesuprantu, iš kur papildomi kilogramai
Nesuprantu, iš kur papildomi kilogramai 1286432940 Kartais nei iš šio, nei iš to staiga pradedame storėti. Nekaltinkime savęs – be priežasties pasaulyje niekada nieko neįvyksta. Moteriai poros kilogramų pokyčiai yra normalu, juos lemia hormonų svyravimai. Tačiau jeigu jūsų racionas nepakito, o papildomi kilogramai nenukrenta ilgiau kaip mėnesį, reikia ieškoti priežasties.
Kai nepavyksta susilaukti vaikučio
Kai nepavyksta susilaukti vaikučio 1285918740 Nežiūrint į pažengusį medicinos išsivystimą, daug jaunų šeimų šiais laikais susiduria su nevaisingumo problema. Tokiais atvejais būtina kreiptis pagalbos ir konsultacijos į gydytoją, kad kaip galima anksčiau būtų išsiaiškinta nevaisingumo priežastis ir paskirtas atitinkamas gydymas. Jei kalbama apie moters nevaisingumą, tai tokiu atveju yra atliekama gimdos rentgenograma.
Ekologiškas maistas – madinga ar naudinga?
Ekologiškas maistas – madinga ar naudinga? 1283928240 Sveiko gyvenimo būdo aistruoliai ir tie, kurie paprasčiausiai nori geresnio ir kokybiškesnio gyvenimo, žino, ką reiškia „organiškas maistas“. Tai tikrai ne naujovė, greičiau jau spėta pamiršti sena. Tokiu maistu mito žmonės prieš gerus tris amžius – tada, kai pasaulis dar nežinojo, kas yra mineralinės trąšos, hormoniniai priedai, pesticidai ir genų inžinerija.
Linų sėmenų aliejus mažina osteoporozės riziką
Linų sėmenų aliejus mažina osteoporozės riziką (6) 1259514000 Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė, kad menopauzę išgyvenančioms arba diabetu sergančioms moterims su maistu vartojant linų sėmenų aliejų gali sumažėti rizika susirgti osteoporoze. Egipto nacionalinio tyrimų centro mokslininkai tyrimus atliko su 70 moteriškos lyties eksperimentinių žiurkių, iš kurių trisdešimčiai buvo pašalintos kiaušidės, kad būtų simuliuojama menopauzės būsena, o dar vienai grupei buvo įdiegtas eksperimentinis diabetas.
Kontraceptikų paveiktos moterys renkasi gležnus vyrukus
Kontraceptikų paveiktos moterys renkasi gležnus vyrukus (12) 1255229940 Seksualinė revoliucija 1960 metais ir atsiradusios kontraceptinės tabletės suteikė moterims galimybę kontroliuoti savo vaisingumą. Tačiau šios piliulės pakeitė ir moterų skonį renkantis vyrus, rodo tyrimas. Mokslininkai teigia, kad oraliniuose kontraceptikuose esantys hormonai sumažino moterų susidomėjimą vyriškais vyrais ir padidino berniukiško tipo priešingos lyties atstovų populiarumą.
Dėdės ir dėdienės keičia lytį
Dėdės ir dėdienės keičia lytį (26) 1243832400 Fiziškai sveikai merginai, turinčiai psichikos negalią, du madingi chirurgai nupjovė krūtis. Kadangi moterims pjaustyti krūtis reikia rimto pagrindo, tai daktariukai į jos kortelę įrašė: "vyras", sergantis labai vyriška liga - ginekomastija, t. y. pieno liaukų išvešėjimu. Tai buvo pradžia. Dabar "transseksualumo" psichiatrinę diagnozę turintys žmonės iš viso pasaulio atakuoja Lietuvos valstybę, kad būtent joje jiems būtų pataisyta viena didžiausių Dievo dovanų - lytis.
SVEIKATA ....................................
SVEIKATA .................................... 1217928720 Diagnozė - dar ne laidotuvės Irena ZUBRICKIENĖ Mockų kaime (Kalvarijos sav., Marijampolės apskr.) gyvenanti Danutė Matusevičienė (44 m.) - iš tų žmonių, kurie tikisi įveikti bene visas gyvenimo negandas. Ar netikėta nelaimė, ar klastinga liga - Danutė nelinkusi visiems lieti savo skausmo ir juodų minčių. - Tai tik mano bėda - kodėl turėčiau ją užkrauti ant svetimų pečių? - šypsodamasi sako Danutė. Vėžį "pabudino" avarija Krūties vėžys. Piktybinis auglys. Trečioji stadija.
Sveikata
Sveikata 1217319900 Pleiskanos - odos liga "Niekaip negaliu atsikratyti pleiskanų, - skundžiasi Oresta M. iš Klaipėdos rajono - Išbandžiau viską, kas tik ką patarė - ir jokio efekto. Nuo ko pleiskanos atsiranda ir gal jūs patarsite, ką daryti?" Pleiskanos - tai ne plaukų, o odos liga. Tai raginio odos sluoksnio atsiskiriančių ląstelių plokštelės. Gamtos taip sutverta, kad kiekvieno žmogaus oda nuolatos atsinaujina. Senosios odos ląstelės miršta, išsausėja ir iškrenta, o jų vietoje atsistato naujos ląstelės.
Sveikata
Sveikata 1213008720 Gydytojo priimamasis Dilgelinė "Nuo kyla tokia liga - dilgėlinė? Ar ji tik mažiems vaikams pasireiškia, ar ir suaugusiems? - klausia Vilma J. iš Pasvalio - Kaip tokią ligą gydyti?" Dilgėlinė yra dažna alerginė liga, kuria per gyvenimą suserga apie 20% žmonių. Liga pasireiškia staigiu odos ir gleivinės bėrimu niežtinčiomis pūkšlėmis. Po kelių valandų jos išnyksta be pėdsakų.
Skubančių žmonių liga
Skubančių žmonių liga (3) 1209022560 Gana dažnai skundžiamasi pilvo skausmais. Juos sukelia nemažai ligų. Viena iš tokių – opaligė. Opalige serga apie dvidešimt procentų pasaulio gyventojų. Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligė paūmėja pavasarį ir rudenį. Be gydytojo pagalbos tos ligos išsigydyti neįmanoma, bet būtina žinoti, kaip galima padėti sau pačiam. Opos požymiai Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligė – lėtinė liga. Ja sergant pažeidžiama gleivinė.
Nugalėkime pavasarinį nuovargį
Nugalėkime pavasarinį nuovargį 1205742000 Turkijos medicinos autoritetas, sveiko gyvenimo būdo propaguotojas, gydytojas Enderis Sarahas dienraštyje "Sabah" parašė straipsnį pavadinimu "Kovokime su pavasariniu nuovargiu". Štai keletas ištraukų iš šio straipsnio. Per žiemą susilpnėjęs energetinis fenomenas atgyja pavasarį. Iš pradžių tai pasireiškia dideliu viso organizmo nuovargiu, nes jis ruošiasi pašalinti per žiemą susikaupusius toksinus. Pavasario grįžimo metu rekomenduojami šie regeneracijos metodai.
Sveikata
Sveikata (1) 1201863360 Dilgėlinė Sandra PUTRŪNAITĖ Dilgėlinė (urticaria) - dažna alerginė liga. Apie 20% žmonių per savo gyvenimą serga dilgėline. Liga pasireiškia staigiu odos ir gleivinės bėrimu niežtinčiomis pūkšlėmis. Po kelių valandų jos išnyksta be pėdsakų. Manoma, kad kas trečią žmogų bent kartą gyvenime ištinka ūminė dilgėlinė (kai tęsiasi mažiau nei 6 sav.). Retesnė yra lėtinė dilgėlinė (tęsiasi ilgiau nei 6 sav.). Jei uždegimas apima gilesnius audinius - susidaro vadinamoji Kvinkės edema.
Gydytojai prabilo apie kontraceptikų pavojų
Gydytojai prabilo apie kontraceptikų pavojų (29) 1191496500 Gydytojai pagaliau kalba atvirai: kontraceptiniai vaistai pavojingi ne tik moterims, bet ir būsimų vaikų sveikatai. Prognozuojami dažnesni trečios - ketvirtos kartos apsigimimai. Medikai sako, kad kontraceptikus galėtų vartoti tik tos moterys, kurios neplanuoja turėti vaikų, rašo "Šiaulių kraštas".  Vaistų gauti įmanoma Po pranešimų, kad kontraceptiniai vaistai parduodami tik pagal receptus atlikome tyrimą — pabandėme įsigyti receptinių vaistų be receptų.
Valstiečiai liaudininkai nesupranta, kodėl branginami vaistai
Valstiečiai liaudininkai nesupranta, kodėl branginami vaistai (2) 1181127060 Valstiečiai liaudininkai nutarė kreiptis į sveikatos apsaugos ministrą, prašydami pateikti motyvus, kuo remiantis branginami kompensuojami vaistai.Įsigaliojus naujam kompensuojamųjų vaistų kainynui, brangsta daugelis anksčiau vartotų medikamentų, nes kaina už kompensuojamuosius vaistus vidutiniškai padidėja 8,6 proc.
Psichika, ir ne tik
Psichika, ir ne tik 1178264520 Vida VENCLOVIENĖ Visi žino, kad pavasarį paaštrėja psichikos ligos. Bet nedaug kas susivokia, jog nemažai ir kitokių ligų apie save primena būtent šiuo metų laiku. Ar galima jų išvengti? Skrandis Pavasarį ypač paūmėja gastritas, skrandžio opaligė ir cholecistitas. Taip yra todėl, kad tarpsezoniniu laikotarpiu sumažėja virškinamojo trakto aktyvumas, pakinta skrandžio rūgštingumas, organizmas stokoja vitaminų B ir C, kurie reikalingi skrandžio gleivinės atsinaujinimui.
Jaunatviniai spuogai
Jaunatviniai spuogai 1162470420 "Sūnui - 15 metų. Jo oda, ypač veido, tiesiog nusėta pūlingais spuogais, - rašo skaitytoja Loreta N. iš Panevėžio. - Gydytojai prirašo visokių tepaliukų, bet jie mažai padeda. Gal žinote kokių nors liaudiškų receptų?" Niekas tiksliai negali pasakyti, nuo ko atsiranda jaunatviniai spuogai.
Gydytojo priimamasis
Gydytojo priimamasis 1107942480 Medicininė apžiūra - kur pageidaujate "Girdėjau per radiją (kalbėjo Lietuvos policijos Eismo priežiūros tarnybos atstovas), kad privalomąją medicininę apžiūrą galima praeiti bet kurioje sveikatos priežiūros įstaigoje, - rašo Kazimieras Š. iš Telšių. - Ar tai reiškia, jog galėčiau kreiptis dėl medicininės apžiūros ne į tą polikliniką, kuriai priklausau, o kitur?" Jūs supratote teisingai.
Žvynelinė – matoma, bet neužkrečiama liga
Žvynelinė – matoma, bet neužkrečiama liga (3) 1106812800 Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, psoriaze (žvyneline) serga apie 125 mln. žmonių, tai sudaro apie 4 proc. pasaulio gyventojų. Lietuvoje šia liga serga apie 3-4 proc. gyventojų. Veikia stresai Žvynelinė – lėtinė, sisteminė liga pažeidžianti odą, sąnarius, nagus. Liga pasireiškia bėrimais ant alkūnių, pilvo, kelių, krūtinės, nugaros, juosmens, blauzdų, šlaunų ir plaukuotoje galvos dalyje.
Gydytojo priimamasis
Gydytojo priimamasis 1105442100 Donorų kraujas - nepavojingas "Esu pagyvenęs žmogus, - rašo redakcijai skaitytojas, nenurodęs gyvenamosios vietos. - Dėl ligos ne kartą man buvo perpiltas kraujas. Noriu paklausti, ar svetimas kraujas gali turėti įtakos kokių nors ligų išsivystymui, ar gali keisti charakterį ir panašiai". Nacionalinio kraujo centro vedėja Rita Martinkėnienė patikino, jog laiško autorius nerimauja visai be reikalo.
Gydytojo priimamasis
Gydytojo priimamasis 1092317580 Dėl švitinimo procedūrų "Prieš kurį laiką keliose vietose lūžo šlaunikaulis, sužalota koja buvo operuojama, panaudotos metalinės jungtys, kurios neišimtos iki šiol, - rašo kaunietė Vitalija O. - Neseniai diagnozavo ir onkologinę ligą, skyrė krūties švitinimo procedūras.
Spuogai. Ar įmanoma jų išvengti?
Spuogai. Ar įmanoma jų išvengti? 1092135780 Viktorijai - jau per keturiasdešimt, tačiau nuo jaunystės niekaip nepavyksta atsikratyti iki gyvo kaulo įgrisusių spuogų. Jie, ypač gausiai nuberiantys veidą (nors pakankamai daug ir ant rankų, krūtinės, nugaros), itin vargina šiltuoju metų periodu, vasarą... Moteris kasmet apsilanko keliuose kosmetikos ar odos ligų kabinetuose, nemažai pakloja už specialistų konsultacijas bei skirtas gydomąsias procedūras, tačiau rezultato, galima sakyti, jokio.
Ant Lietuvos krepšinio aukuro - šešiolikmečio sportininko gyvybė
Ant Lietuvos krepšinio aukuro - šešiolikmečio sportininko gyvybė 1088608080 "...Ir kai jaunikliai kariai susiėmę už širdžių kris negyvi - Pasaulio pabaiga arti!" (Iš Nostradamo pranašystės) Sigitas STASAITIS Įpratę prie šūkio: "Sportas - sveikata", net nesusimąstome, jog tai - netiesa. Iš tikro sveikatos duoda tik fizkultūra, o didysis, profesionalusis sportas yra tikras luošintojas ir žudikas.
Kai pritrūksta... ašarų
Kai pritrūksta... ašarų 1056981960 Kai žmogaus akys dėl ašarų plėvelės sutrikimo nėra pakankamai drėkinamos, prasideda vadinamoji sausų akių liga (sindromas). Medicininėje literatūroje nurodoma, jog kiekvieno iš mūsų akys yra nuolat drėkinamos tam tikro drėkinamojo sluoksnio - ašarų plėvelės. Ši plėvelė saugo akis nuo įvairių infekcijų. Vos tik ragenoje atsiranda sausa vietelė, akys į tai reaguoja tarsi į svetimkūnį: parausta, ima "degti", bijo šviesos. Šie simptomai kaip tik ir rodo, kad akys yra nepakankamai drėkinamos.
2709                        11001
2709 11001 1053944340 Sveikatos psl. Gydytojo priimamasis Į skaitytojų klausimus atsako Kauno viešosios įstaigos Šilainių poliklinikos gydytoja otorinolaringologė Vilma Palepšaitienė. "Gana dažnai ausyse susidaro sieros kamščiai, - rašo Vilius K. iš Kauno rajono. - Gal tai koks susirgimas? Patarkite, kaip juos namų salygomis saugiai pašalinti?" Pasak gydytojos, siera yra natūralus medžiagų apykaitos produktas. Jį gamina sieros liaukos. Šis tepaliukas sutepa išorinės klausomosios landos odą, kad ji nesutrūkinėtų.
Sveikatos psl.
Sveikatos psl. 1053677640 Gydytojo priimamasis Į skaitytojų klausimus atsako Kauno viešosios įstaigos Šilainių poliklinikos gydytoja otorinolaringologė Vilma Palepšaitienė. "Gana dažnai ausyse susidaro sieros kamščiai, - rašo Vilius K. iš Kauno rajono. - Gal tai koks susirgimas? Patarkite, kaip juos namų salygomis saugiai pašalinti?" Pasak gydytojos, siera yra natūralus medžiagų apykaitos produktas. Jį gamina sieros liaukos. Šis tepaliukas sutepa išorinės klausomosios landos odą, kad ji nesutrūkinėtų.