hormoniniai

Viskas, ko reikia brandžiai odai
Viskas, ko reikia brandžiai odai 1445074500 Išsausėjimas, raukšlių atsiradimas, pleiskanojimas - senstančios odos požymiai. Brandi oda gamina mažiau riebalų, tampa dirglesnė ir jautriau reaguoja į besikeičiančias oro sąlygas bei tiesioginius saulės spindulius. Tokiai odai reikalinga speciali priežiūra. Sužinokite daugiau apie gaminius, sukuriančius jaunesnės ir elastingesnės odos pojūtį. Kovai su išsausėjimu.. Išsausėjimas – vienas pirmųjų odos senėjimo požymių.
Nenumokite ranka į čiaudulį
Nenumokite ranka į čiaudulį (1) 1427087820 Kuo toliau, tuo daugiau žmonių skundžiasi pasikartojančiais bėrimais, niežuliu, sutrikusiu miegu bei virškinamojo trakto darbu, kvėpavimo takų pažeidimais ir net kraujotakos sutrikimais. Ir čia kalbame ne apie sunkias nepagydomas ligas, o į iš pažiūros nekaltai atrodančią alergiją. Apie tai specialiai „Valstiečių laikraščiui“ sutiko pakalbėti gydytojas alergologas Konstantinas Daumantas.
Vegetarizmo pliusai ir minusai
Vegetarizmo pliusai ir minusai (1) 1414037580  Parengė Sandra Miškinienė Ar taip jau sveika maitintis tik žaliais produktais ir visiškai atsisakyti mėsos? Egzistuoja daugybė būdų praktikuoti vegetarizmą. Vieni vegetarai leidžia sau valgyti pieno produktus ir kiaušinius, tačiau neprisiliečia nei prie mėsos, nei prie paukštienos ir net žuvies. Kiti vegetarai valgo pieno produktus, tačiau nevalgo kiaušinių, arba atvirkščiai – valgo kiaušinius, bet nepripažįsta nieko pieniško. Dar yra tokių, kurie valgo žuvį, bet nevalgo paukštienos.
Kokias klaidas daro dvynių tėvai
Kokias klaidas daro dvynių tėvai 1407828360 Pirmieji keletas mėnesių su dvyniais ar daugiau vaikų gali tapti tikru išbandymu jūsų šeimai. Rūpintis keletu naujagimių yra darbas be pertraukų. Miego trūkumas prisideda prie fizinio nuovargio, kai tuo tarpu buvę hormoniniai svyravimai sustiprina nekontroliuojamas emocijas. Netgi patyrę tėvai gali patekti į tokias pinkles dėl dvynukų, trynukų ar dar daugiau gimusių vaikų. Venkite tokių spąstų ir pamatysite, jog pirmieji rūpinimosi vaikais mėnesiai yra daug lengviau įveikiami.
Kamuoja PMS? Keiskite gyvenimo būdą
Kamuoja PMS? Keiskite gyvenimo būdą (1) 1407231120 Nesusitvarkau su PMS. Prieš mėnesines mane nuolat beria. Kamuoja nuotaikų kaita. Atrodo, pati savęs nekenčiu. Mėnesinės labai skausmingos. Sunku eiti į darbą. Kaip sumažinti šiuos, mane kamuojančius, PMS simptomus? Ugnė, 22 metai   Tačiau dažniausiai kaltas padidėjęs nervų sistemos jautrumas. Sindromas taip pat gali atsirasti ir dėl krūtų hormono prolaktino padidėjimo. Priešmenstruacinį sindromą – PMS – patiria apie 40 procentų moterų. 5 procentus jų – kamuoja sunki forma.
Neščiosioms naudinga galvoti apie gerus dalykus
Neščiosioms naudinga galvoti apie gerus dalykus 1405670820 Biocheminiai procesai nėščios moters organizme, fiziniai pokyčiai, nauja socialinė rolė, šeimos reorganizacija – visa tai veikia būsimos mamos nuotaiką. Tačiau kad nėštumas praeitų lengviau, kad būsimo sveikata ir likimas susiklostytų gerai, reikia išlaikyti pozityvą. Psichologinė geros nuotaikos reikšmė Yra psichologų nuomonė, kad mūsų nuotaika labai veikia būsimo vaiko atmintį ir sudaro tam tikrus charakterio bruožus.
Kontraceptinės tabletės slopina moterų seksualinę energiją
Kontraceptinės tabletės slopina moterų seksualinę energiją (4) 1402655640 Devintajame dešimtmetyje beveik visos merginos vartojo kontraceptines tabletes. Iš vaistinės parsinešti mažą paslaptingą pakuotę buvo taip pat svarbu, kaip ir mokytis vairuoti. Visos buvo apsėstos idėjos, jog kontraceptinės tabletės – vienintelė priemonė nuo nėštumo, kurią verta vartoti. Ir koks buvo šokas, kai viena po kitos merginos pradėjo suvokti, kad tabletės joms tiesiog netinka – jos priaugo svorio, nuolat prastai jautėsi, o blogiausia – nebenorėjo mylėtis su savo vaikinais.
Kaip maistas patenka ant mūsų stalo – gyvuliai sunkiami lyg citrinos
Kaip maistas patenka ant mūsų stalo – gyvuliai sunkiami lyg citrinos (2) 1402547400 Vida Tavorienė Iš senovės Graikijos mus pasiekęs posakis „Mes esame tai, ką valgome“ dabartiniu laiku, kai vis labiau intensyvinama gamyba ir žavimasi biotechnologijų mokslų stebuklais, aktualus kaip niekada. Intensyviai auginami viščiukai broileriai, bekonai užauga dvigubai greičiau nei augdami natūraliomis sąlygomis, iš karvių melžiama vis daugiau pieno. Sviesto, dešrų ar skilandžio skonis vis mažiau primena skonį tų produktų, kurių nuo seno būdavo kiekvienoje sodyboje.
Kada apsauga nuo nėštumo nesuveikia?
Kada apsauga nuo nėštumo nesuveikia? 1401169980 Iš pradžių jums atrodo, kad mėnesinės tiesiog šiaip suvėlavo. Tačiau kai abejonės priverčia pasidaryti nėštumo testą, išvystate dvi raudonas linijas ir apima siaubas. Kaip galėjo taip atsitikti? Juk saugojotės! Pamėginkime rasti atsakymą. Hormoniniai kontraceptikai Hormoninė kontracepcija gali nesuveikti dėl šių priežasčių: 1. Apsinuodijimas. Jei ciklo metu buvote kuo nors apsinuodijusi, turėkite omeny, jog kontraceptinių tablečių patikimumas galėjo sumažėti beveik iki nulio.
Ką reikėtų žinoti apie hormonus?
Ką reikėtų žinoti apie hormonus? 1400836440 Sutriko hormonų pusiausvyra - šiais mįslingais žodžiais galima paaiškinti daugybę tave kamuojančių negalavimų. Tad kas vis dėlto nutiko? Kuo skundiesi? Ligomis! Ilgai nepasveiksti net nuo paprasčiausios slogos, organizmas perdėtai jautriai reaguoja į oro permainas ir netgi tavo kvepalus. Galbūt pastaruoju metu pervargsti, patiri stresą? O gal organizme pasigamina daugiau kortizolio? Kortizolis – hormonas, gaminamas antinksčių žievės ir ypač gausiais kiekiais išsiskiriantis streso metu.
Ar tai nėštumas?
Ar tai nėštumas? 1399206960  Praėjusį mėnesį mėnesinėmis sirgau normaliu laiku, kaip ir turi būti, tik šiek tiek trumpiau, pasibaigė diena ankščiau. Maždaug mėnuo laiko, kaip galiu miegoti kiaurą parą, nuolatos jaučiuosi pavargusi. Prieš savaitę pradėjo svaigti galva, kiekvieną dieną, galima sakyti nuo ryto iki vakaro, ryte jaučiu tą stipriausiai, dienai įsibėgėjus ne taip stipriai. Prieš 5 dienas pajutau kažką panašaus į pilvo tempimą kairioje pilvo pusėje.
Lietuvės nėštumo saugosi nepatikimais metodais
Lietuvės nėštumo saugosi nepatikimais metodais 1394830200 Daiva Ausėnaitė Efektyvi kontracepcija gali išspręsti nemažai menstruacinio ciklo problemų, leidžia negalvoti apie neplanuotą nėštumą ir niekada nepatirti aborto. Kokios kontracepcijos priemonės yra „vakarykštė diena“? Ar bus sukurta priemonė, kuri leis pamiršti lytiškai plintančias ligas? Vaikams – dar ne laikas Lengvaatletė, šuolininkė į aukštį, pasiekusi nacionalinį rekordą – 1,92 metro, Airinė Palšytė svajoja apie aukso medalius, profesinę karjerą, keliones.
Geismas mažėja – tai normalu (N-18)
Geismas mažėja – tai normalu (N-18) 1394601480 Medaus mėnuo negali trukti visą gyvenimą, ir tai, kad laikui bėgant aistringas geismas tampa santūresnis, yra natūralu. Kanados Guelph universiteto darbuotojai išanalizavo 170 žmonių būseną, tuo metu heteroseksualioje partnerystėje gyvenusių nuo mėnesio iki devynerių metų. Mokslininkus domino, kiek jie yra patenkinti seksu ir koks yra jų seksualinio geismo lygis (jis buvo vertinamas specialiu indeksu balais nuo 1,2 iki 6). Apskritai tyrimo dalyviai buvo patenkinti savo santykiais ir seksu.
10 dalykų, dėl kurių santuokoje nelieka sekso (N-18)
10 dalykų, dėl kurių santuokoje nelieka sekso (N-18) (2) 1393132080 1. Įprotis. 20% susituokusių porų užsiima seksu mažiau nei 10 kartų į metus. Baisu! Ir kai tokia rutina įsitvirtina santykiuose, deja, dažniausiai taip ir lieka. Kai poroje erotiniai santykiai, sakykime, sulėtėja, pasukti procesą priešinga kryptimi beveik neįmanoma. Priežasčių būna įvairių: vaikai, ligos, nesveiki tvarkaraščiai ir kita.
Reumatinės ligos – viena didžiausių pasaulio sveikatos problemų
Reumatinės ligos – viena didžiausių pasaulio sveikatos problemų 1390893060 Pasaulyje yra nemažai lėtinių susirgimų, kuriems būdingas sąlygiškai žemas mirtingumo lygis, bet kurie pasižymi gana aukštu sergamumo bei neįgalumo lygiu, sukelia įvairaus pobūdžio lėtinius skausmus, sumažina gebėjimą dirbti, judėti ir savarankiškai apsitarnauti, gerokai pablogina žmogaus gyvenimo kokybę.
Pirmalaikis lytinis brendimas: ką turėtumėte žinoti
Pirmalaikis lytinis brendimas: ką turėtumėte žinoti 1388813520 Medicinoje lytiniu brendimu laikomas žmogaus gyvenimo periodas, ženklinantis tapsmą iš vaiko suaugusiuoju, kai formuojasi ir pasireiškia antriniai lytiniai požymiai ir tebesitęsia spartus augimas.   Manoma, kad normalus lytinis brendimas mergaitėms prasideda 9-13 metų, berniukams – 10-12. tačiau neretai pasitaiko, kad lytinis brendimas prasideda ir anksčiau: mergaitėms – anksčiau nei jos sulaukia 8 metų, berniukams – iki 9 metų.
Buvusio „B'avaro“ gyvenimo tragedija BTV laidoje „Yra kaip yra“: pilvas didelis, užpakalis kaba
Buvusio „B'avaro“ gyvenimo tragedija BTV laidoje „Yra kaip yra“: pilvas didelis, užpakalis kaba 1388655960 Po švenčių jaučiatės gerokai papilnėję? Tuomet jums jau šį ketvirtadienio vakarą 20.30 val. BTV laida „Yra kaip yra“ patars, kaip atsikratyti antsvorio, pradėti gyventi sveikai ir gerai jaustis. „Visa mano šeima turi nutukėlio genetinį kodą. Kadangi visa tai mačiau, aš turėjau kažko griebtis ir galvoti apie ateitį. Mane klasėje stumdydavo, vadindavo storuliu. Tai buvo labai įtemptas laikas.
Plaukų problemos rudenį: kaip šąlant orams išsaugoti gražius ir sveikus plaukus?
Plaukų problemos rudenį: kaip šąlant orams išsaugoti gražius ir sveikus plaukus? 1383922020 Atėjus šaltajam metų sezonui, dažnai skundžiamės, kad mūsų plaukai staiga pradėjo slinkti, tapo sausi, greitai įsielektrina, jų galiukai šakojasi. Tačiau specialistai tikina, kad dėl pablogėjusios plaukų būklės kaltas ne žvarbus ruduo. Dažnai problemų, susijusių su plaukais, ištakos gali glūdėti kur kas giliau.
15 faktų apie kontraceptikus
15 faktų apie kontraceptikus (3) 1383457260 Apie galimybę kontroliuoti palikuonių skaičių šį bei tą nutuokia kiekviena pasaulio moteris – net gyvenanti Amazonės džiunglėse ar Afrikos savanoje. Tačiau viena – nutuokti, o kita – aiškiai žinoti, kad kūdikis bus pradėtas tik tada, kai bus labiausiai laukiamas. Šitai užtikrina šiuolaikinės kontraceptinės priemonės, kurių patikimumas, teigiama, beveik šimtaprocentinis. Bet kad ir kiek apie jas būtų kalbama, klausimų vis dar kyla.
ES ir JAV prekyba: už GMO amerikiečiai norėtų tik šokolado
ES ir JAV prekyba: už GMO amerikiečiai norėtų tik šokolado (1) 1382793720 Senojo žemyno šalys neskuba atverti savo rinkų GMO produkcijai, nors vis labiau jaučia amerikiečių lobistų spaudimą. ES laisvosios prekybos sutartis su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis gali atverti kelią į Europą žemės ūkio ir maisto produkcijai, kuri gaminama pagal amerikietiškus standartus, t. y. naudojant augimo stimuliatorius, hormonus ir genetiškai modifikuotus organizmus (GMO). JAV diplomatai vykdo agresyvią kampaniją, kurios tikslas – kuo greičiau praskinti genetiškai modifikuotiems augal...
Pasirodymo kaina – T. Leliugai užlipti į „Lietuvos balso“ sceną nesutrukdė net plaučių uždegimas
Pasirodymo kaina – T. Leliugai užlipti į „Lietuvos balso“ sceną nesutrukdė net plaučių uždegimas 1382362380 „Kartais dėl vieno pasirodymo gali ir visą sveikatą paaukoti“, − sako LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ dalyvis Tomas Leliuga.  Jam teko savo kailiu patirti tai, ką pramogų pasaulio žvaigždės vadina ėjimu į sceną bet kokia kaina. Prieš pat „Lietuvos balso“ muzikines dvikovas atsiradęs stiprus kosulys Tomui nežadėjo nieko gera – vaikinas pradėjo saujomis vartoti vaistus, česnakus, šildėsi arbatomis, tačiau niekas nepadėjo.
Šokiruojanti anoreksija: sergančios ikimokyklinio amžiaus mergaitės ir mirštantys vyrai
Šokiruojanti anoreksija: sergančios ikimokyklinio amžiaus mergaitės ir mirštantys vyrai (1) 1380774900 Kasmet sergančiųjų anoreksija skaičiai vis didėja – ši klastinga liga įtraukia netgi itin jauno amžiaus žmones – penkiamečiai vaikai guldomi į ligonines, vis daugėja atvejų, kad nuo jos miršta ir vyrai. Vis dėlto daugiausia šios ligos aukų – jaunos moterys, kurios, anot specialistų, liguistam liesumui ryžtasi dėl itin propaguojamo ir liaupsinamo liesų moterų kulto mados ir pramogų pasauliuose.  Moteris, kenčiančias nuo anoreksijos, galima pastebėti plika akimi.
Penkios galvos skausmo priežastys
Penkios galvos skausmo priežastys 1380439440 Orai, skalbimo milteliai, net jūsų nauja šukuosena ar papuošalai gali tapti galvos skausmo pretekstu. Tik žinodami šiuos „nusikaltėlius“ ir jų modus operandi išmoksite greitai susidoroti su migrena arba išvis išvengti jos priepuolio. Įprasti ir ne visai įprasti įtariamieji Štai jums kasdienė ir daug kam iki skausmo pažįstama situacija: valandų valandas sėdėjote prie kompiuterio, visą savaitę dirbote iki išnaktų ir dar sužinojote, kad artimiausią savaitgalį ketina užgriūti sutuoktinio giminės.
Menstruacinio ciklo sutrikimų priežastys
Menstruacinio ciklo sutrikimų priežastys 1376367780 Šiuo metu menstruacinio ciklo sutrikimai yra vienas labiausiai paplitusių ginekologinių negalavimų. Nors kartą gyvenime su tuo susiduria beveik visos moterys. Tačiau vienas dalykas – „atsitiktinis nusimušimas“, sukeltas streso, o kitas dalykas – pastovūs užsilaikymai. Kaip sugrąžinti organizmui normalų biologinį ritmą? Pirmosios menstruacijos, kaip taisyklė, prasideda 12-14 metų. Pirmaisiais metais ciklas nusistovi. Ir vis dėl to, pirmaisiais metais turėtų būti ne mažiau nei 8 ciklai.
Ar nėštumo testas gali klysti?
Ar nėštumo testas gali klysti? 1375776360 Norint susilaukti savojo stebuklo, nėštumo testas tikrai tampa pirkiniu nr. 1, tačiau ar jais galima pasitikėti? Ką daryti, kad jų tikslumas būtų maksimalus? Ar kartais jie gali ir sumeluoti? Skaitykite ir sužinosite visus atsakymus. 1. Testas atliktas per anksti Paprastai ant testo pakuotės būna nurodyta, kad naudotis juo galima pradedant nuo pirmųjų vėluojančių mėnesinių dienų.
Pienligė: mitai ir tiesa
Pienligė: mitai ir tiesa 1373948580 Pienligė, o moksliškiau – vaginalinė kandidozė, – gana dažnai pasitaikanti liga. Pasak statistikos, ¾ visų pasaulio moterų su ja susiduria bent kartą gyvenime. Ši liga lengvai atpažįstama ir greitai pagydoma, taigi daug rūpesčių nekelia. Vis dėlto kai kurie mitai apie šią ligą išlieka gajūs.
Gyvatės įgėlimas retas, bet skausmingas
Gyvatės įgėlimas retas, bet skausmingas (1) 1373285160 Joniškės soduose vaikinui, kaip manoma, į pėdą įkando dobiluose besiilsėjusi gyvatė. Kas nutiko, roplio „auka“ tapęs tauragiškis suvokė ne iš karto. Įdėmiau apžiūrėti žaizdą privertė bloga savijauta ir tinstanti bei paraudonavusi galūnė. O ką susidūrę su gyvate ir patyrę jos kirtį darytumėte jūs? Kirtį pajuto dobiluose Savaitgalį vaikštinėdamas pievoje, dvidešimtmetis vaikinas pajuto durį pėdoje. Pagalvojęs, jog įkando bitė, vaikinas nekreipė dėmesio.
Kaip išvengti krūties vėžio?
Kaip išvengti krūties vėžio? 1372681800 Krūties vėžys yra dažniausiai moterimis nustatomas piktybinis navikas ir dažniausia jų mirties nuo vėžio priežastis Lietuvoje ir kitose šalyse. Kasmet ši liga pirmą kartą nustatoma daugiau kaip 1300 šalies moterų. Todėl Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Neinfekcinių ligų profilaktikos skyrius nori dar kartą priminti, ką reikėtų daryti, kad išvengtumėte krūties vėžio.
Moters seksualumo etapai: tamsioji ir šviesioji pusės (II)
Moters seksualumo etapai: tamsioji ir šviesioji pusės (II) 1371270960 Psichoanalitikas ir seksologas Alenas Herilis kasdien bendrauja su įvairaus amžiaus moterimis. Jis nustatė psichologinius aspektus, pagal kuriuos keičiasi moters seksualumas, ir aprašė 6 jo raidos etapus. Autorius poetiškomis metaforomis dalijasi su mumis įžvalgomis: kiekvienas amžius, pasak jo, tarsi skriejanti planeta, kurios šviesioji pusė visuomet atsukta į gyvą švytėjimą, kitoje gi – gula šešėliai… 16-25: romantizmas Tai pirmųjų žingsnių seksualumo keliu laikas.
Septynios žinutės, padėsiančios išgyventi su moterimi
Septynios žinutės, padėsiančios išgyventi su moterimi 1369479060 Gyvenimas su moterimi gali būti kur kas sklandesnis, jei žinosite, kad už konfliktinių, nesusipratimus keliančių situacijų yra tam tikri mechanizmai, kurių nei atsikratysi, nei perprogramuosi. Daug paprasčiau tiesiog žinoti, kodėl ką tik įvyko tai, kas įvyko, ir pamėginti tokių situacijų išvengti ar bent jau nekreipti į jas dėmesio. 1. Seksas buvo puikus. Tai kodėl ji apsiverkė? Nepanikuokite ir nedarykite toli siekiančių išvadų – tai visiškai normali reakcija.
Apie gimdos kaklelio vėžį
Apie gimdos kaklelio vėžį 1368012900 Gimdos kaklelio vėžys yra antra labiausiai paplitusi moterų onkoginekologinė liga Lietuvoje. Gimdos kaklelio navikai susidaro vykstant nekontroliuojamiems ląstelių pokyčiams, t.y., neribotam jų dauginimuisi, kuomet ir susiformuoja ląstelių sankaupa – navikas. Gimdos kaklelio vėžys prasideda gimdos kaklelyje, kuris yra išklotas plokščio ir liaukinio epitelio ląstelių sluoksniu. Esant ikivėžinei būklei, pastebimi pirmieji ląstelių pokyčiai, kurie signalizuoja naviko atsiradimo pradžią.
Flirto paslaptys
Flirto paslaptys 1367556780 Žodis “flirtas” kilęs iš prancūzų kalbos žodžio, kurį galima versti ir kaip “žydėjimą”. Kodėl nepasistengus, kad aplink būtų daugiau žydinčių gėlių, o tuo pačiu ir džiaugsmo? O tam, kad flirtas suteiktų Jums džiagsmo dera prisiminti, kad tarp susipažinimo ir prisipažinimo įsiterpia smagus ir kupinas įtampos flirto laikas. Flirtas tarsi žaidimas. Geriausi žaidimų ekspertai vaikai nesistengia žaidimu nieko pasiekti, netgi ne visada nori laimėti. Jiems džiugu būti kartu.
PMS: Įveikime priešmenstruacinį sindromą
PMS: Įveikime priešmenstruacinį sindromą 1367211420 Kartais išgirstate iš aplinkinių, kad esate visiškai nepakenčiama? Jie įsižeidžia, o jus tuo metu vargina galvos skausmai, skrandžio negalavimai, o prie krūtinės net prisiliesti neįmanoma. Jums be priežasties norisi verkti ir viskas dirgina... Tikriausiai jums priešmenstruacinis sindromas (PMS). Medicininė statistika rodo, kad su šia problema susiduria beveik 70% moterų. Visų nemalonių pojūčių kaltininkai – hormonai. Būtent tuo metu jų lygis labai padidėja.
Pirmalaikis lytinis brendimas: ką turėtumėte žinoti
Pirmalaikis lytinis brendimas: ką turėtumėte žinoti 1365999900 Medicinoje lytiniu brendimu laikomas žmogaus gyvenimo periodas, ženklinantis tapsmą iš vaiko suaugusiuoju, kai formuojasi ir pasireiškia antriniai lytiniai požymiai ir tebesitęsia spartus augimas. Manoma, kad normalus lytinis brendimas mergaitėms prasideda 9–13 metų, berniukams – 10–12, tačiau neretai pasitaiko, kad lytiškai bręsti pradedama ir anksčiau: mergaitėms – anksčiau nei 8 metų, berniukams – iki 9 metų.
Pavasarį – į kovą su plaukų slinkimu
Pavasarį – į kovą su plaukų slinkimu (1) 1363276800 Kaskart šukuojantis šepetyje randate nemažai plaukų, pastebite juos ir ant drabužių, o perbraukus plaukus ranka – saujoje lieka kuokštas? Plaukų slinkimas – dažna problema. Ji ypač paūmėja pavasarį ir rudenį, todėl toks reiškinys vadinamas sezoniniu plaukų slinkimu. Konsultuoja grožio salono „Klip“ kirpėja Rimantė Sasnauskienė Iškritus keletui plaukų, žmogus iškart sunerimsta. Plaukai gali iškristi tiek šukuojantis, tiek trenkant galvą, tiek vaikštant palaidais plaukais.
Menstruacinio ciklo sutrikimų priežastys
Menstruacinio ciklo sutrikimų priežastys 1359704220 Šiuo metu menstruacinio ciklo sutrikimai yra vienas labiausiai paplitusių ginekologinių negalavimų. Nors kartą gyvenime su tuo susiduria beveik visos moterys. Tačiau vienas dalykas – „atsitiktinis nusimušimas“, sukeltas streso, o kitas dalykas – pastovūs užsilaikymai. Kaip sugrąžinti organizmui normalų biologinį ritmą? Pirmosios menstruacijos, kaip taisyklė, prasideda 12-14 metų. Pirmaisiais metais ciklas nusistovi. Ir vis dėl to, pirmaisiais metais turėtų būti ne mažiau nei 8 ciklai.
Kada apsauga nesuveikia?
Kada apsauga nesuveikia? 1359523260 Iš pradžių jums atrodo, kad mėnesinės tiesiog šiaip suvėlavo. Tačiau kai abejonės priverčia pasidaryti nėštumo testą, išvystate dvi raudonas linijas ir apima siaubas. Kaip galėjo taip atsitikti? Juk saugojotės! Pamėginkime rasti atsakymą. Hormoniniai kontraceptikai Hormoninė kontracepcija gali nesuveikti dėl šių priežasčių: 1. Apsinuodijimas. Jei ciklo metu buvote kuo nors apsinuodijusi, turėkite omeny, jog kontraceptinių tablečių patikimumas galėjo sumažėti beveik iki nulio.
 Mokslininkai išrado kūne ištirpstantį prezervatyvą
Mokslininkai išrado kūne ištirpstantį prezervatyvą 1355303820 Vašingtono universiteto (JAV) mokslininkai išrado naujos kartos prezervatyvą, kuris po panaudojimo ištirpsta moters kūne. Šis moterims skirtas prezervatyvas saugo nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiniu būdu plintančių ligų, įskaitant AIDS. Tirpdamas makštyje jis išskiria chemines medžiagas, tarp kurių gali būti nuo ŽIV saugantys vaistai ir hormoniniai kontraceptyvai, sakoma universiteto pranešime.
Geismas mažėja – tai normalu
Geismas mažėja – tai normalu 1355226480 Medaus mėnuo negali trukti visą gyvenimą, ir tai, kad laikui bėgant aistringas geismas tampa santūresnis, yra natūralu. Kanados Guelph universiteto darbuotojai išanalizavo 170 žmonių būseną, tuo metu heteroseksualioje partnerystėje gyvenusių nuo mėnesio iki devynerių metų. Mokslininkus domino, kiek jie yra patenkinti seksu ir koks yra jų seksualinio geismo lygis (jis buvo vertinamas specialiu indeksu balais nuo 1,2 iki 6). Apskritai tyrimo dalyviai buvo patenkinti savo santykiais ir seksu.
Ak, tie hormonai: ką reikėtų žinoti moterims
Ak, tie hormonai: ką reikėtų žinoti moterims (1) 1351583640 Sutriko hormonų pusiausvyra – šiais mįslingais žodžiais galima paaiškinti daugybę tave kamuojančių negalavimų. Tad kas vis dėlto nutiko? Kuo skundiesi? Ligomis! Ilgai nepasveiksti net nuo paprasčiausios slogos, organizmas perdėtai jautriai reaguoja į oro permainas ir netgi tavo kvepalus. Galbūt pastaruoju metu pervargsti, patiri stresą? O gal organizme pasigamina daugiau kortizolio? Kortizolis – hormonas, gaminamas antinksčių žievės ir ypač gausiais kiekiais išsiskiriantis streso metu.
Psichologas pataria: „Mano dukra – paleistuvė“
Psichologas pataria: „Mano dukra – paleistuvė“ (1) 1346041800 Sveiki, nors visi tėvai turi vienokių ar kitokių problemų su savo vaikas, bet man atrodo, kad mūsų bėdos tikrai didelės. Su vyru auginame dukrą, kuriai neseniai suėjo 18. Dukra iki 14 metų mokėsi gerais pažymiais, buvo gera mergaitė, bet perėjus į naują mokyklą prasidėjo problemos su berniukais. Iš pradžių kompleksavusi dėl apkūnumo dukra pradėjo iššaukiančiai rengtis, dažytis, atsikalbinėja ir bendrauja su neaiškiais vyrais.
Anoreksija – simptomai ir gydymas
Anoreksija – simptomai ir gydymas 1343220360 Moteris, kenčiančias nuo anoreksijos, galima pastebėti plika akimi. Tai labai liesos ir nervingos moterys. Tokios damos perdėtai marina savo organizmą ribodamos maistą, naudoja specialias vėmimą sukeliančias tabletes ir kitokius vaistus. Šios moterys siekia pamaitinti aplink esančius – gyvūnus, artimuosius ir, tiesiog, pažįstamus. Nuo anoreksijos kenčia tos merginos, kurios bijo nutukti ir nuolat laikosi pačių griežčiausių dietų.
Viskas, ką reikia žinoti apie nepageidaujamą saulės poveikį
Viskas, ką reikia žinoti apie nepageidaujamą saulės poveikį (2) 1342902780 Vasarą nerekomenduojamos kai kurios gydomosios ir kosmetinės procedūros, dėl ultravioletinių spindulių poveikio nesaugus sveikatai gali tapti ir kai kurių vaistų vartojimas. Saulės spinduliai būtini kiekvienam sveikam žmogui gyvuoti: jie padeda organizmui pasisavinti vitaminus D, E ir C, riebalus, baltymus, mikroelementus, skatina endorfinų – „laimės“ hormonų – gamybą. Tačiau dėl besaikio buvimo saulėje oda gali nudegti, ištikti šilumos ar saulės smūgis.
Vištiena – sveikas maistas ar kenksmingų medžiagų bomba?
Vištiena – sveikas maistas ar kenksmingų medžiagų bomba? (5) 1342887480 Vištiena – mėsa, nuo seno laikoma viena sveikiausių ir labiausiai tinkančių tiek mėgstantiems pavalgyti, tiek dietiniam valgiaraščiui ir sveikstant po sunkių ligų. Tačiau vis dažniau pasigirsta bauginančių gandų, esą vištiena pastaruoju metu – ne tik mažiau maistinga, bet gali būti net žalinga. Kaip yra iš tiesų? Vištiena – sveikas ir maistingas produktas Dietologai vištieną vertina kaip vieną geriausių gyvulinių baltymų šaltinių, būtinų raumeniniam audiniui formuoti.
Slidus reikalas: moterų libido (N-18)
Slidus reikalas: moterų libido (N-18) 1341562560 Vyrų atveju „galiu, bet nenoriu“ būna labai retai, o štai moterims išblėsęs libido – arba, paprasčiau sakant, pradingęs noras mylėtis – net labai dažnas atvejis, varantis jų partnerius į neviltį. Jei porai tai problema, ją galima ir būtina spręsti. Taip, visų pirma reikia pabrėžti, kad moters libido atoslūgis visai nebūtinai laikytinas negalavimu ar liga – jį lemia tiek daug hormoninių, fizinių, psichologinių ir dar įvairiausių aplinkybių, kad net visas jas „diagnozuoti“ būtų sunku.
Paauglių mergaičių kraujavimai
Paauglių mergaičių kraujavimai 1340167560 Iš ligos istorijos. Noriu pasidalinti savo patirtimi, kaip mes gydėme dukros vadinamąjį disfunkcinį kraujavimą. Dabar jai septyniolika, mėnesinės prasidėjo nuo dvylikos, tęsdavosi nuo dešimties iki penkiolikos ir daugiau dienų. Kadangi taip būdavo ir man, duodavau jai dilgėlių arbatos ir kraujavimas šiek tiek nurimdavo. Kai kreipėmės į ginekologę, buvau išbarta dėl tokio gydymo, o po to ji nuolat vos ne kas savaitę darė echoskopijas.
Šunų ruja – ką apie tai turėtų žinoti šeimininkai?
Šunų ruja – ką apie tai turėtų žinoti šeimininkai? 1339318920 Kalytės rujoja maždaug kas pusmetį (išskyrus kai kuriuos vilkų ir šunų mišrūnus ar tokių veislių kaip čekoslovakų vilkšuniai atstovus, kurių kalės dažnai rujoja kartą metuose). Tuo metu gamtos šauksmas būna labai stiprus – šeimininkams pasivaikščiojimo metu tenka vaikyti įkyrius gerbėjus, o anksčiau buvusi paklusni augintinė stengiasi pasprukti ir skubiai susirasti „jaunikį“. Bandymas išvengti nepageidaujamo vaikingumo šeimininkui sukelia didelį stresą, tačiau galima pasirūpinti tinkama „apsauga...
Ar galima išvengti kiaušidžių ligų?
Ar galima išvengti kiaušidžių ligų? 1339045140 Ligos istorija. Visą gyvenimą vargstu su savo kiaušidėmis. Dabar man 51 metai.  Na, tie vargai prasidėjo kai aš ištekėjau, pradėjau reguliarius lytinius santykius. Tada tiesiog ne dienomis, bet valandomis pradėjau pilnėti, sutriko mėnesinių ciklas. Mėnesinės tapo retesnės, vėliau kartojosi tik kas keli mėnesiai. Kreipiausi pagalbos, atliko echoskopiją, nustatė policistines kiaušides. Buvo tai prieš 29 metus, tada galvojo, kad reikia operuoti.
Sergančioms krūties vėžiu – daugiau vilčių teikiantis gydymo metodas
Sergančioms krūties vėžiu – daugiau vilčių teikiantis gydymo metodas 1338885180 Kasmet Lietuvoje krūties vėžys diagnozuojama daugiau nei 1200 moterų, o didžiausias sergamumas – 45-65 metų amžiaus grupėje. Mūsų šalyje šio amžiaus moterims pradėtas taikyti naujas krūties vėžio gydymo metodas – hormonų terapija fulvestrantu. Specialistų teigimu, šis metodas praplės medikų onkologų galimybes ir suteiks pacientėms daugiau vilčių įveikti ligą.
Nėščia? Galvok apie gerą!
Nėščia? Galvok apie gerą! 1335412260 Biocheminiai procesai nėščios moters organizme, fiziniai pokyčiai, nauja socialinė rolė, šeimos reorganizacija – visa tai veikia būsimos mamos nuotaiką. Tačiau kad nėštumas praeitų lengviau, kad būsimo sveikata ir likimas susiklostytų gerai, reikia išlaikyti pozityvą. Psichologinė geros nuotaikos reikšmė Yra psichologų nuomonė, kad mūsų nuotaika labai veikia būsimo vaiko atmintį ir sudaro tam tikrus charakterio bruožus.